Inochód

Moderator: Anirysova

Inochód

Postprzez Kamil » 2011-07-13, 19:19

kreska napisał(a):Kamil , a czytales wzorzec bernardyna ?bo wedlug mnie inochod u nich jest norma <mysli>
RUCH
Ruch skoordynowany, kroki płynne, siły napędowej dostarczają tylne kończyny.
Uwaga: Postawa w ruchu: łeb lekko opuszczony, ogon opuszczony lub nieco podniesiony, ale nie powyżej linii tułowia; w spokojnym chodzie kończyny przednie i tylne poruszają się symetrycznie; równolegle – przednia lewa z tylnią lewą, przednia prawa z tylnią prawą.
ale moze ja zle interpretuje wzorzec <mysli> i nie znam sie na cechach charakterystycznych dla rasy i w niej pozadanych , mysle ze Ty rowniez nie ;-) wiec moze byly jakies inne istotniejsze szczegoly, ktore upozycjonowaly na pierwszej lokacie suke ktora wedlug ciebie byla slabsza

Czy kłus to spokojny chód ? Według mnie nie. Przed zakupem berneńczyka interesowały mnie właśnie bernardyny, więc jakieś tam pojęcie na ich temat mam.
Poza tym wstawiam filmiki obrazujące bernardyny w ruchu, skoro inochód u nich to norma, to chyba mam błędne wyobrażenie na jego temat.
http://www.youtube.com/watch?v=Q1NLuKvs57I
http://www.youtube.com/watch?v=gPWGVdCbqyo
http://www.youtube.com/watch?v=rUZHlfR9AlA

kreska napisał(a):...postronna osoba czytajac twoj pierwszy komentarz moze odniesc wrazenie ze wydluzony czas oceny jest zwiazany z brakiem kompetencji sedziego ;> ...

W moim odczuciu i nie tylko moim, tak było.
kreska napisał(a):Nie znam p.Fiszdon, nigdy nie oceniala moich psow na ringu, wiec nie umiem ocenic jej kompetencji i mysle ze osoby postronne nie majace kontaktu bezposredniego z nia i nie znajacy sie na wzorcach powinny sie powstrzymac od komentarzy :->

Też jej nie znam, ale byłem na wystawie jako widz i myślę, że tym bardziej mogę napisać swoje subiektywne odczucia, bo sędzina nie oceniała mojego psa i jakby nie było nie mam do niej o żalu/pretensji o niesprawiedliwą ocenę.
kreska napisał(a):Do tej pory wydawalo mi sie ze watki dotyczace sedziowania sluza wystawianiu opinii sedzia przez wystawcow ale widze ze musze zweryfikowac moja wizje :-D
pozdr

To proszę ją zweryfikować.

To, że jestem młody, nie prowadzę hodowli, nie mam psa championa i to, że nie bywam na co drugiej wystawie nie oznacza, że nie mogę pisać swoich subiektywnych odczuć i refleksji związanych z wystawą, na której byłem osobiście.
Jeśli ktoś uzna moją osobę za mało wiarygodną po prostu zignoruje mój wpis.
Podobają mi się konkretne psy i mam prawo być niezadowolony z wyborów i mogę o tym napisać na forum w sposób kulturalny.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez kreska » 2011-07-13, 22:18

mniejsza, poruszająca się inochodem lub idąc - w żadnej chwili kłusem

iiii...
Czy kłus to spokojny chód ? Według mnie nie.

to albo, albo <mysli>
W moim odczuciu i nie tylko moim, tak było.

wypowiadamy sie w swoim imieniu :->
To, że jestem młody, nie prowadzę hodowli, nie mam psa championa i to, że nie bywam na co drugiej wystawie nie oznacza, że nie mogę pisać swoich subiektywnych odczuć i refleksji związanych z wystawą, na której byłem osobiście.
Jeśli ktoś uzna moją osobę za mało wiarygodną po prostu zignoruje mój wpis.
Podobają mi się konkretne psy i mam prawo być niezadowolony z wyborów i mogę o tym napisać na forum w sposób kulturalny.

Nie interesuje mnie twoj wiek ani to czy prowadzisz hodowle bardziej skupiam sie na wiedzy , i choc zazwyczaj jest ona polaczona z wiekiem i doswiadczeniem to mimo wszystko chetnie czytam wszelakie komentarze ale uwazam ze w tym watku powinienes pisac o wlasnych doswiadczeniach jako wystawca a nie widz w dodatku kiedy dysponujesz wiedza na poziomie ...
więc jakieś tam pojęcie na ich temat mam.

wybacz ale zakres twoich wiadomosci jest bliski podlogi w porowniu do wiedzy sedziny , ktora chocby nie byla specem w danej rasie to ma raczej wieksze pojecie od osoby , ktora interesowala sie zakupem psa danej rasy ;>
<tak> Nie zapominaj ze twoje preferencje co do wygladu psa , moga nie miec nic wspolnego ze wzorcem rasy :->
Dla mnie opinia jest nierzetelna i chce to podkerslic na wypadek gdyby ktos malo znajacy sie na rzeczy probowal sobie uksztaltowac opinie na temat sedziny na podstawie twojego i Vanilki wpisu, i robie to rowniez w sposob kulturalny <okok>
EOT

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez Kamil » 2011-07-13, 23:09

Jaki cel mają Pani wypowiedzi ? Co chce mi Pani udowodnić ? Nie było Pani na tej wystawie, nie widziała Pani wystawianych psów, nie widziała Pani sędziowania, a broni sędziny w ciemno. Skąd może Pani wiedzieć jaka jest moja wiedza na temat danej rasy ? Czy nie za szybko mnie Pani oceniła? Nawet na oczy mnie Pani nie widziała. Sędzina to osoba w jakimś stopniu publiczna i mogę komentować jej zachowanie, wybory.
I wcale nie muszę się wypowiadać we własnym imieniu, bo na wystawie rozmawiałem z większą grupą ludzi.
kreska napisał(a): Nie zapominaj ze twoje preferencje co do wygladu psa , moga nie miec nic wspolnego ze wzorcem rasy :->

No i jaki z tego wniosek? Mam przestać się wypowiadać w tym dziale? A może w ogóle na forum? A może moje wypowiedzi bazowane są jednak na analizie wzorca? Tego Pani nie wie, ale bezpodstawnie krytykuje moje subiektywne uwagi.

kreska napisał(a):
mniejsza, poruszająca się inochodem lub idąc - w żadnej chwili kłusem

iiii...
Czy kłus to spokojny chód ? Według mnie nie.

to albo, albo <mysli>

Pies nie mógł być oceniony podczas biegu kłusem, bo się nim nie poruszał, a powinien.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez BoBer » 2011-07-18, 13:34

A ja mam pytanie… do kreski…
Do tej pory uczono mnie, że inochód powodowany jest m.in. złym balansem ciała, a ten powodowany jest nie doskonałością budowy… czyli np. jedna nóżka jest krótsza niż druga…, albo z jednej strony paszczy jest mniej zębów niż z drugiej…, albo zakręcony jest ogon…, albo brak jest szyji…, albo psu dolegają różnego rodzaju schorzenia kostno-stawowe albo inne bóle wewnętrzne…, itp…
Jeśli tak jest to od kiedy inochód jest normą…?
Może tłumacze zawiedli…?

Bo we wzorcu jest napisane tak:
„…
Chody: przestrzenne, równomierne w każdym tempie, dynamiczne, o swobodnym wykroku i mocnej pracy tylnych kończyn; w kłusie, patrząc od przodu i od tyłu, kończyny prowadzone równolegle.
…”
wzorzec dostępny jest tutaj:
http://klubmolosow.pl/w_bernenskipiespasterski.html
a nie tak…


kreska napisał(a):Kamil , a czytales wzorzec bernardyna ?bo wedlug mnie inochod u nich jest norma <mysli>
RUCH
Ruch skoordynowany, kroki płynne, siły napędowej dostarczają tylne kończyny.
Uwaga: Postawa w ruchu: łeb lekko opuszczony, ogon opuszczony lub nieco podniesiony, ale nie powyżej linii tułowia; w spokojnym chodzie kończyny przednie i tylne poruszają się symetrycznie; równolegle – przednia lewa z tylnią lewą, przednia prawa z tylnią prawą.


to ma zupełnie inny sens…, kreska skąd ten cytat wzięłaś…?

Ponieważ nie wierzę w przypadki to zapytam jeszcze...:
Czy FIBI często chodzi inochodem…?
W takim wypadku sugerowałbym odpowiednia badania…

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez kreska » 2011-07-19, 13:52

Ruch skoordynowany, kroki płynne, siły napędowej dostarczają tylne kończyny.
Uwaga: Postawa w ruchu: łeb lekko opuszczony, ogon opuszczony lub nieco podniesiony, ale nie powyżej linii tułowia; w spokojnym chodzie kończyny przednie i tylne poruszają się symetrycznie; równolegle – przednia lewa z tylnią lewą, przednia prawa z tylnią prawą.

dla scislosci i zeby mnie kto o wykroczenie nie posadzil <mysli> http://www.bernardyny.wortale.net/98-WZ ... u-FCI.html

Wedlug podzialu tego forum mamy oddzielny dzial do wypowiadania swoich opinii przez dzieci :->
Watek dotyczacy wystaw viewforum.php?f=21 goraco polecam <okok>
A jesli dzial dzieciecy jest nam niepotrzebny to moze go wykasujmy a w zamian załózmy jakis inny dzial dla...<mysli>

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez Aga-2 » 2011-07-19, 16:31

BoBer napisał(a):Do tej pory uczono mnie, że inochód powodowany jest m.in. złym balansem ciała, a ten powodowany jest nie doskonałością budowy

To jest bardzo ciekawy temat. Ciekawa jestem KTO tak uczy?
Ja słyszałam, że na ruch inochodem zwierzę zużywa mniej energii, stąd rasy pasterskie psów, który w tradycyjnie przemierzały duże odległości, mają tendencję do wpadania w inochód. Abstrahuję tutaj od wymagań wystawowych :!:
Jeśli by inochód miał być spowodowany złym balansem ciała i brakiem doskonałości budowy, to dlaczego jest on podstawowym chodem wielbłąda? Dlatego, że wielbłąd jest garbaty :?: :mrgreen:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez Anirysova » 2011-07-19, 17:06

Proszę zauważyc, że Kamil i kreska pisali o innochodzie bernardyna, a BoBer odwołuje się do wzorca berneńczyka...
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez Busola » 2011-07-19, 17:29

wątek o inochodzie chyba gdzieś już jest ;-)
z moich osobistych obserwacji wynika że ZDROWY pies "wpada" w inochód gdy jest zmęczony
zgadzałoby się to częściowo z tym co Nasz BOBer napisał, a mianowicie:
...psu dolegają różnego rodzaju schorzenia kostno-stawowe albo inne bóle wewnętrzne…

jesli ja wędruję po górkach kilka godzin to jak najbardziej mam bóle mięśniowe a czasem i stawowe, i mam tendencje do powłuczenia nogami zwłaszcza w ciężkich butach - a nóżki mam zdrowe :-P
gdy towarzyszy mi suka to nie dziwię sie że ona sama może również mieć takie bóle mimo że na co dzień chodzimy duzo - a nóżki i stawy ma zdrowe co zostało potwierdzone stosownymi badaniami w odpowiednim wieku :->
...i zdarza się jej wpadać w inochód w tempie wolnym, w kłusie - nie zauważyłam
może niektóre psy nie wpadaja w inochód bo nigdy się nie męczą i nie wiedzą co to praca mięśni - a szkoda, wszak sport to zdrowie ;-)
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez Cefreud » 2011-07-19, 19:01

faktycznie wg tego co skopiowała z portalu Kreska wynika,ze mamy do czynienia z kaleką.
Lewa przednia i tylna a z drugiej lewa i prawa, czyli co 2 krok używa pies prawej? Chyba jakiś błąd się wkradł.

Tu wyjasnienie inochodu z wikipedi:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Inochód
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez BoBer » 2011-07-19, 20:01

Oooo drogie panie… opiniotwórcze osoby powinny posługiwać się właściwym materiałem…
a nie takim z podłogi zbieranym…, proszę oto cytat z aktualnego wzorca bernardynów:

„…
KOŃCZYNY
KOŃCZYNY PRZEDNIE :
Wrażenie ogólne : Oglądane z przodu proste i równoległe, ustawione umiarkowanie szeroko.
Łopatki : Skośnie ustawione, dobrze umięśnione i związane ze ścianą klatki piersiowej.
Ramię : Dłuższe od łopatki, kąt w stawie barkowym nie nazbyt otwarty.
Łokcie : Przylegające.
Podramię : Proste, o mocnym kośćcu i suchych mięśniach.
Śródręcze : Oglądane z przodu pionowe, stanowi przedłużenie podramienia; oglądane z boku lekko
nachylone.
Łapa: Duża, o mocnych, zwartych i dobrze wysklepionych palcach.
KOŃCZYNY TYLNE :
Wrażenie ogólne : Dobrze umięśnione, umiarkowanie kątowane. Oglądane z tyłu równolegle i nie za blisko
siebie ustawione.
Udo : Mocne, szerokie, dobrze umięśnione.
Kolano : Dobrze kątowanie, nie wykręcone do wewnątrz ani na zewnątrz.
Podudzie : Skośnie ustawione, raczej długie.
Staw skokowy : Słabo kątowany, mocny.
Śródstopie: Proste, ustawione równolegle jedno do drugiego .
Łapa : Duża, z mocnymi, zwartymi i dobrze wysklepionymi palcami. Wilcze pazury tolerowane, o ile nie
przeszkadzają w ruchu.
CHODY: Ruch harmonijny, z dobrym wykrokiem i mocnym napędem kończyn tylnych. Kończyny poruszają
się w liniach prostych, a grzbiet pozostaje równy i mocny.
…”

Wzorzec jest tutaj:
http://klubmolosow.pl/wzorce/w_bernardyn.pdf
Nie ma mowy w nim o inochodzie jako normie u bernardynów...

Aga-2 zazwyczaj nauczyciele uczą…,
wielbłąd jak najbardziej ma garba, a garb na tym grzbiecie tak majta się,
a to na lewą stronę, a to znowu na prawą stronę… (Aga-2 czy przypomina to Tobie
obraz znajomej suki w ruchu…?). Gdy wielbłąd idzie inochodem to o wiele mniej wygina swoje ciało równoważac "bagaż" (łatwiej mu przychodzi balans ciałem w celu utrzymania równowagi...)

Busola…, ale ja na wystawach oglądam psy wypoczęte… poza tym bywam na różnych wystawach…

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez Busola » 2011-07-19, 21:33

ale ja na wystawach oglądam psy wypoczęte… poza tym bywam na różnych wystawach…

zgadza się - relax ;-)
pisałam ogólnie, nie tylko o wystawach
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez kreska » 2011-07-19, 21:46

Natomiast Kreskę jakby trochę poniosło, a jak brakło argumentów, to odesłała "dzieci" do piaskownicy. Tak się nie robi

Nie ponioslo mnie, i nie zabraklo mi argumentow, staralam sie wytlumaczyc ze nie "wypada " oceniac sedziny dziecią , ktore a. nie byly bezposrednimi uczestnikami oceny b.nie maja wiekszego pojecia o wzorcach ;>
Dla kogo w takim razie jest dzial dzieciecy sie pytam <mysli> dla mnie to nie jest piaskownica tylko dzial dla dzieci ,ktorym z racji wieku i mniejszego doswiadczenia wiele zeczy moze byc traktowane z przymruzeniem oka ;-)
Piaskownice to my mamy w dziale dla doroslych <okok>

Karolina, wkleje jeszcze raz twoj link http://pl.wikipedia.org/wiki/Inoch%C3%B3d jesli nie przemawiaja do Ciebie slowa to tam jest taki filmik konia w inochodzie czy widzisz jak prowadzi nogi?jprawa przod i prawa tyl idzie rownoczesnie za nia :-> tak jak w ponizszym opisie , nie ma tu zadnego przeklamania :->
w spokojnym chodzie kończyny przednie i tylne poruszają się symetrycznie; równolegle – przednia lewa z tylnią lewą, przednia prawa z tylnią prawą.

Jako ze Kamil pisal iz pies nawet nie klusowal tylko szedl dlatego zacytowalam ten fragment, ale pozniej Kamil zmienil zdanie i pies jednak chyba klusowal :zalamka:

Jako ze Fibi jest garbata porusza sie jedynie inochodem , niczym wielblad <okok>

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez Cefreud » 2011-07-19, 22:00

wykasowalam z powodu błędnych cytatów

Anka-przepraszam,ale ja widziałam w linku coś czego nie ma. Nie wiem dlaczego wyczytałam że lewa przednia i lewa tylna a potem prawa przednia i lewa tylna.Dlatego wkleiłam inny link-finalnie powtarzajac coś co już było
Ostatnio edytowano 2011-07-19, 22:24 przez Cefreud, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez Kamil » 2011-07-19, 22:06

kreska napisał(a):Jako ze Kamil pisal iz pies nawet nie klusowal tylko szedl dlatego zacytowalam ten fragment, ale pozniej Kamil zmienil zdanie i pies jednak chyba klusowal :zalamka:

:shock:
Kamil napisał(a):
kreska napisał(a):
mniejsza, poruszająca się inochodem lub idąc - w żadnej chwili kłusem

iiii...
Czy kłus to spokojny chód ? Według mnie nie.

to albo, albo <mysli>

Pies nie mógł być oceniony podczas biegu kłusem, bo się nim nie poruszał, a powinien.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez kreska » 2011-07-20, 09:18

Kamil , naucz sie cytowac zeby bylo jasne o co Ci chodzi i co Cie tak zaskakuje <okok>
Twoja pierwsza wypowiedz na temat gorszej wedlug Ciebie suki...
a druga z francuzem, mniejsza, poruszająca się inochodem lub idąc - w żadnej chwili kłusem


i druga na temat tej samej suki..
Czy kłus to spokojny chód ? Według mnie nie.


to jak zmieniles zdanie czy tylko sie zle wyslowiles <mysli> zyczej milej zabawy <okok>

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez BoBer » 2011-07-20, 11:29

Kresko nie wiesz i nie rozumiesz wielu rzeczy… nie chce mi się ciebie wkręcać…,
zresztą Anirysovej też…,
otóż drogie panie jest pewien niuans w tym cytacie z http://www.bernardyny.itd
Znawcy budowy łopatki (teraz zastanawiam się której…) powinni wiedzieć że inochód
jest odmianą kłusu (dwutakt…, inne tempo niż wolnego chodu…, jest dość duża dynamika
ruchu i są siły z nią związane). W kłusach pies na kontakt z podłożem tylko 2 łapami,
bądź nie ma go w ogóle - „frunie”…
Dodatkowo proponuję panią zrobić doświadczenie… przyjmijcie pozycję na czterech…
i zróbcie doświadczenie… przejdźcie człapiąc po woli, spróbujcie pokonać jakiś dystans kłusem
i podobnie inochodem (w dwóch ostatnich wyciągajcie łapki i nóżki na maxa najdalej jak tylko możecie…,
tak aby poczuć w którym przypadku i jak skręcany jest kręgosłup i miednica…
od razu rozjaśni się wam też wtedy co mówi dobry ruch albo np. dobre wykroki…
i czy należy zrobić badania niektórym sukom…)
W chodzie na psa nie działają aż tak duże siły dynamiczne… wobec czego środek ciężkości psa
musi być utrzymywany j w granicach trójkątnej podstawy rysowanej na punktach oparcia psa
(kontakt z podłożem po przez 3 łapy…).
Chód jest zupełnie czym innym niż kłusy (dobre bądź złe czyli inochód…).
Nie raz patrząc na człapiącego psa można odnieść wrażenie „inochodu bez odpowiedniego tempa…”
ale należy zwrócić uwagę na takt chodu… wtedy się wszystko rozjaśni…
Może na razie tyle…

Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez kreska » 2011-07-20, 13:31

Mozesz zaklinac rzeczywistosc ale to jej nie zmieni :] mozesz rowniez odwracac przyslowiowego kota ogonem jesli tak lubisz ;)
Bardzo dziekuje za propozycje doswiadczenia ale w tym przypadku wierze Ci na słowo, napewno nieraz je przeprowadzales i pewnie jeszcze przeprowadzisz <okok> wiec zdaje sie na twoje doswiadczenia w temacie chodzenia na czworaka <tak> ale wracajac do pobocznego tematu jaki wynikl z dyskusji na temat opinii o sedziowaniu...
Inochod jest naturalny u niektórych koni, wielbłądów i żyraf. U psów zasadniczo uznawany jest za niepoprawny, z wyjątkiem rasy psów Fila Brasileiro u ,ktorych jest cecha chareakterystyczna <okok> Może też naturalnie pojawiać się w trakcie wzrostu u psów ras dużych oraz u szczupłych osobników., psy w trakcie rozwoju czesto rosna nie rownomiernie a nieco dłuższy i lużniejszy grzbiecie predysponuje do inochodu.
Wpadanie w inochód może świadczyć o nieprawidłowym kątowaniu, ale występuje również przy niedostosowaniu prędkości chodu. Może się zdarzać jeśli ring jest zbyt krótki.Pies wpada w inochód, jeśli tempo marszu jest zbyt szybkie na stęp, a zbyt wolne na kłus. Przyspieszenie powoduje, że pies zaczyna kłusować – należy jednak pilnować, aby wtedy nie wpadał w galop.
Uniesienie głowy lekko do góry zmienia kątowanie i psu wygodniej jest biec kłusem, pamietajac o wzorcu i sylwetce bernardyna w ruchu (glowa nisko, nie podniesiona)nalezy miec na uwadze sklonnosc do inochodu.
Bardzo chetnie poczytam kolejnych cennych informacji ale mysle ze juz nie w tym watku, i bardzo bym prosila moda o "posprzatanie " po nas zasmiecaczach i przeniesienia postow do bardziej odpowiedniego dzialu. Bynajmniej nie do kosza! ;-)

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Katarzyna Fiszdon

Postprzez Kamil » 2011-07-20, 13:48

kreska napisał(a):Kamil , naucz sie cytowac zeby bylo jasne o co Ci chodzi i co Cie tak zaskakuje <okok>
Twoja pierwsza wypowiedz na temat gorszej wedlug Ciebie suki...
a druga z francuzem, mniejsza, poruszająca się inochodem lub idąc - w żadnej chwili kłusem


i druga na temat tej samej suki..
Czy kłus to spokojny chód ? Według mnie nie.


to jak zmieniles zdanie czy tylko sie zle wyslowiles <mysli> zyczej milej zabawy <okok>

pozdr

Kresko, kręcisz jak diabeł słońcem <tak>
Napisałem, że suka nie poruszała się w ringu kłusem, a powinna, aby dokonać oceny jej ruchu. Napisałem również, że suka poruszała się inochodem co powinno uniemożliwić sędzinie ocenę ruchu psa. A Ty próbujesz udowodnić, że bernardyn dobrze robił poruszając się w ringu inochodem bo to jest u nich ''normą'', a sędzina mogła ocenić na jego podstawie np to jak pies prowadzi łapy.

Jeśli pies nie poruszał się kłusem tak jak powinien, a Ty wklejasz cytat, że w spokojnym chodzie pies może poruszać się inochodem to jak to się ma do kłusowania ? Suka nie kłusowała, a jak wynika z dalszej dyskusji inochód też nie jest ''normą'' u bernardyna.
Pozdr
Ostatnio edytowano 2011-07-21, 06:48 przez Kamil, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Inochód

Postprzez BoBer » 2011-07-20, 22:17

Kresko…, dlaczego przeszłaś na Filę…?
Jeszcze uwaga… Fila musi poruszać się „inochodem” tylko i wyłącznie w stępie.
Podczas oceny w biegu musi poruszać się kłusem.
Dlatego ocenia się je najpierw w stępie, a później w biegu.


Pozdrawiam
Wasz BoBer
BoBer
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 19:51

Re: Inochód

Postprzez iwona_k1 » 2011-07-20, 23:39

Ciekawa dyskusja ale zbyt późno,żeby czytać ze zrozumieniem :)) .Może jutro ;Zorn chodzi inochodem-zawsze-dla niewtajemniczonych dodam,że Zorn to berneńczyk .Ciekawa jestem jakie może być podłoże takiego chodu właśnie u niego <mysli>
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg


Powrót do - Inne schorzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość