Wybredny niejadek bez energii

Moderator: Anirysova

Re: Wybredny niejadek bez energii

Postprzez indianka » 2011-04-13, 08:51

...a może jednak pasożyty, to świństwo niestety nie tak łatwo jest wykryć, zwłaszcza, gdyby były to pierwotniaki (np. wszędobylska lamblia). Osowiałość i brak energii, o których piszesz sugerują raczej jakiś dodatkowy problem, poza wybrzydzaniem... :-|
Avatar użytkownika
indianka
 
Posty: 62
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-04-03, 12:21
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Albi Wega Indi Kenzo

Re: Wybredny niejadek bez energii

Postprzez Busola » 2011-04-13, 09:19

bez biochemii krwi cięzko prorokować. :roll:
czasem morfologia może być ksiązkowa a pies i tak jest chory.
Nie jestem specjalistą ale nie wygląda mi to na focha (a małe doświadczenie z niejadkiem mam). Wybiórczy apetyt też nie musi oznaczać że psu nic nie dolega (Koja miała wybiórczy a była ciężko chora - przy idealnej morfologii) - nie ma reguły.
Jak już ktoś wcześniej napisał, zdrowy pies z fochem zachowuje sie normalnie. Zdrowy pies nie umrze z głodu przy pełnej misce.
Wybiórczy apetyt, osowiałość, mało energii - to zwiastuny wielu psich chorób wewnętrznych, bez dodatkowych badań trudno określić z czym mamy do czynienia. To może być wszystko i nic: nerki wątroba, trzustka, zarobaczenie, ropomacicze (w młodym wieku też może występować), bóle zębów, infekcja krtani ...i wiele innych

Zrób koniecznie biochemię, i radziłabytm powtórzyć morfologię - przez kilka dni mogło sie coś zmienić (niektóre choroby rozwijają sie błyskawicznie) i pomyśl o dokładnym zbadaniu kału.

może jakieś inne objawy jeszcze...? brzydki zapach z pyska , szybko narastający kamień na zębach, biegunka...
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Wybredny niejadek bez energii

Postprzez ewazoltowska » 2011-04-13, 09:50

potwierdzam,że to są dwie zupełnie różne sprawy wybiórczy apetyt /do przeżycia/ale apatia jest niepokojąca ja bym zrobiła porządną morfologię i biochemie /wykluczyć jakiś stan zapalny niedobory wapń -fosfor/ a nie myślałaś o EKG może to sprawy sercowe ? .poza tym dokładnie objrzeć jamę ustną czy tam coś się nie dzieje? - nie chce jesć twardych glutek a to co miękkie "pożera"jak piszesz sępi rybki a może jakaś ość utkwiła w przewdzie pokarmowym i drażni ? wiem że to super skrajny przypade ale jamniczka mojej koleżanki łykneła haczyk wędkarski też byłbrak apetytu i niechęć do ruchu /ból/ Z moim NIEJADKIEM Trzymamy kciukasy czekamy na dobre wiadomości!!
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Wybredny niejadek bez energii

Postprzez Barbapapa » 2011-04-13, 10:44

A może po prostu przejć na BARF ?
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Wybredny niejadek bez energii

Postprzez Anna Rozalska » 2011-04-13, 19:46

Przylączam się do tego co powiedziały dziewczyny. Pies może być niejadkiem ale nie osowiałym bez energii. Zdrowy pies może nie jesć przez dłuższy czas aby pił wodę ale 15-miesięczny pies powinien być skory do biegania i zabawy. Moja podczas ciązy urojonej praktycznie nie jadła przez 3 tygodnie i chudła do 1,5 kg. ale zachowywała się normalnie. Dopiero po sterylce przestałam mieć jakiekolwiek problemy z wybrzydzaniem.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Wybredny niejadek bez energii

Postprzez ruudzielec » 2011-04-14, 11:08

Mój "wybrzydzacz" energii ma tyle co 4 psy razem wzięte :-D chociaż nie wiem skąd bo od 3 tygodni zjada może 1/3 swojej dziennej dawki, albo nawet nie. Ma 10 miesięcy i schudł zamiast przybierać na masie.
Mój egzemplarz zjada z apetytem ok 1,5 opakowania 15kg, a potem to zachowuję się tak jakbym tu truciznę podawała, podchodzi, powącha i idzie, jak próbowałam mu z ręki dawać to się odsuwał, jak mu dosmaczam mielonym, to przez 15 min próbuje wybierać mięsko a kulki mu bokiem z paszczy wypadają :roll:
Tak już było z trzema różnymi karmami. 3 miesiące stał zamknięty worek Brita Care, który kupiłam na wyrost jako trzeci z kolei worek i teraz go otworzyłam, bo myślałam, że już nie pamięta, że go nie lubi - oj ja naiwna :roll:
Worek stoi prawie pełny a ja zamówiłam koebersa, bo próbki które dostałam na wystawie wybiera co do jednej z miski a Brit cały zostaje.
Teraz będę mu zmieniać co worek, tylko nie wiem czy tak często można? za chwilę nam producentów braknie :-(
albo będę mu gotować, może to mu nie zbrzydnie.
Trzymam kciuki, żeby u Ciebie to były "tylko" fanaberie naszych milusińskich ;-)
Avatar użytkownika
ruudzielec
 
Posty: 486
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-14, 12:01
Lokalizacja: Zabrze
psy: Viper

Re: Wybredny niejadek bez energii

Postprzez Anna Rozalska » 2011-04-14, 19:51

Ja przed sterylką mogłam otworzyć sklep zoo z karmami. Do wyboru do koloru i wielkości chrupek. Z gotowanym jeszcze bardziej wybrzydzała. U nas pomogła sterylka, od 3 lat nie mam problemów z chrupkami (Brit care) oraz z gotowanym.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Wybredny niejadek bez energii

Postprzez misioooo » 2011-04-15, 11:22

Witam ponownie i problem rozwiązany:) na szczęście to nic poważnego:)
Po 2 badanie kału wyszły robaki:/ dziś potwierdzono to telefonicznie. Jakieś wredne mendy, które dostała od rybek odrzanych:/ Dziś dostanie 1 dawke leku za tydz 2 i powinno byc ok:)
a co do jedzenia po zmianie karmy na Acane dla psów pracujących pies odżył:)teraz siedzi pod drzwiami łazienki gdzie znajduje się pojemnik z karmą kiedy zgłodnieje:)Poobserwuję ją jeszcze jakiś czas ale widzę niesamowite postępy. Znów ma te szalone oczka , które knują żeby coś zbroić:) Jak miło odzyskać mojego szajbuska ale jedno mnie zastanawia. Dlaczego poprzednie badania kału nic nie wykryły skoro od ostatniego badania mineło kilka dni??
ważne, że prawdopodobnie to jest to:)

dziękuję za rady dzięki Wam naciskałam na powtórzenie badań:)
Avatar użytkownika
misioooo
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-04-25, 10:02
Lokalizacja: Wrocław
psy: BPP IRIS

Re: Wybredny niejadek bez energii

Postprzez Aga-2 » 2011-04-15, 12:25

Nie dziw się, że sunia nie ma energii, skoro prawie nie je. Skądś tą energię musi czerpać. Jestem tego samego zdania, co Ania Czakowa (annasm) - badania kompleksowe.
Widzę, że mieszkasz we Wrocławiu. To nie tak daleko od Opola, gdzie swoją klinikę ma doktor Tarka. Ma on aparat, który doskonale diagnozuje praktycznie cały organizm (jednorazowo i wyniki znasz od ręki), przy czym jest czulszy niż badania standardowe i wychwytuje niedociągnięcia narządowe dużo wcześniej niż można to wyczytać z tradycyjnych wyników krwi i moczu.
Nasz Benek od początku był niejadkiem. Trzeba go było karmić z ręki. Po pierwszej wizycie w Opolu zmiótł wszystko z miski. To był dla nas szok. Od tego czasu nieważne, czy dostaje suchą karmę czy gotowane pożywienie - opróżnia miskę do czysta. O doktorze Tarce i jego alternatywnej medycynie weterynaryjnej jest artykuł w aktualnym Moim Psie - jeszcze nie czytałam, muszę kupić ten numer.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Wybredny niejadek bez energii

Postprzez indianka » 2011-04-15, 14:48

misioooo napisał(a):Witam ponownie i problem rozwiązany:) na szczęście to nic poważnego:)
Po 2 badanie kału wyszły robaki:/ dziś potwierdzono to telefonicznie. Jakieś wredne mendy, które dostała od rybek odrzanych:/ Dziś dostanie 1 dawke leku za tydz 2 i powinno byc ok:)
a co do jedzenia po zmianie karmy na Acane dla psów pracujących pies odżył:)teraz siedzi pod drzwiami łazienki gdzie znajduje się pojemnik z karmą kiedy zgłodnieje:)Poobserwuję ją jeszcze jakiś czas ale widzę niesamowite postępy. Znów ma te szalone oczka , które knują żeby coś zbroić:) Jak miło odzyskać mojego szajbuska ale jedno mnie zastanawia. Dlaczego poprzednie badania kału nic nie wykryły skoro od ostatniego badania mineło kilka dni??
ważne, że prawdopodobnie to jest to:)

dziękuję za rady dzięki Wam naciskałam na powtórzenie badań:)


Pasożyty w kale, a właściwie w większości wypadków ich larwy/jaja zarówno u psów, jak i u ludzi występują tylko okresowo. Co kilka, a czasem nawet kilkanaście dni. Dlatego często wyniki ujemne nie świadczą o niczym. Czytałam kiedyś wypowiedź parazytologa z dużym doświadczeniem, który stwierdził, że aby mieć pewność co do diagnozy związanej z pasożytami jelitowymi, to badania z kału należałoby powtarzać codziennie przez 60 dni :mrgreen: Dlatego jeśli są objawy, (a wykluczono inne powody tychże dolegliwości) to albo powtarzamy te badania do skutku, albo podajemy leki o szerokim spektrum działania w dawce leczniczej :->
Avatar użytkownika
indianka
 
Posty: 62
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-04-03, 12:21
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Albi Wega Indi Kenzo

Re: Wybredny niejadek bez energii

Postprzez ewazoltowska » 2011-04-15, 15:07

jakim środkiem jest odrobaczany ? KONIECZNIE po 14 dniach powtórz badanie najlepiej zbieraj qupki prsez 3 dni i to jako próbę zbiorcza do badania. Wyrzutowi pierwotniaków /w grupie pasożywtów wewn./zazwyczaj towarzyszy kużny stolec dobrze by było go też przebadać.w sumie dobre wiesci a robiłaś morfologie ? jak z poziomem eozynofili ? ja przerabiam ten temat z moim permanentnym niejadkiem.
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Wybredny niejadek bez energii

Postprzez ewazoltowska » 2011-04-16, 11:41

jeżeli mogę jeszcze coś zasugerować to SKONSULTUJ z wetem czy nie było by wskazane podanie antybiotyku bo robole mogą powodować stan zapalny zatakowanych błon śluzowych jelit i innych narządów w których się zagniwździły .
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Poprzednia strona

Powrót do - Inne schorzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron