CHUDNIĘCIE!!!!

Moderator: Anirysova

Re: CHUDNIĘCIE!!!!

Postprzez Busola » 2011-02-19, 17:10

no właśnie...
takie sobie zwykłe sny trochę ciężko jest odróznić od śpiączki mocznicowej (bo o jej objawy pytałam)
na pewno objawy śpiączki są bardziej intensywne, nie tylko jakies tam podrygi. Psiak intensywnie galopuje leżąc na boku, praktycznie rusza się wtedy całe ciało, do tego dochodzą ruchy gałek ocznych (jakby się wywijały, tęczówka się chowa i widać tylko twardówkę - to białe). No i ...ciężko jest psa wtedy wybudzić.
Ze "zwykłego" snu - bez problemu.
Takie objawy mogą wystąpić już przy poziomie mocznika 200

to tak po krótce :-?
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: CHUDNIĘCIE!!!!

Postprzez Marzena.zlotanimfa » 2011-02-19, 22:27

Busola,to co piszesz to święta prawda,ale przy poziomie mocznika 200,i grubo powyżej ,występuje padaczka mocznicowa,to jest najgorsze,ponieważ krew wypływa wszystkimi otworami z psa,nie ma ratunku -tylko natychmiastowe uśpienie.Widziałam ten koszmar,i nikomu tego nie życzę.Znajomi wypadli z życia , nie mogli się pozbierać.Psy którym rośnie mocznik,nie mają praktycznie szans przeżycia,możemy im pomagać,możemy choć trochę poprawić im komfort życia,ale to nieubłaganie skończy się klęską.W tym przypadku -chudnięcia,gdy pies ma apetyt,zachowuje się normalnie,to wskazywałoby na kłopoty z sercem,oraz problemy z trzustką i wątrobą.pies galopuje przez sen,wiele psów tak ma,i wcale nie jest to związane z chorobą,moja Tirsa galopowała nie raz dożywając 16,5 lat,nigdy nie chorując na nic.Myślę że po takich badaniach,będzie wiadomo co jest psiakowi,i zareaguje się odpowiednio.Dużo zdrówka,i niech psiak szybko wraca do formy.
Avatar użytkownika
Marzena.zlotanimfa
 
Posty: 259
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-05, 19:40
Lokalizacja: Warszawa
psy: Duży Szwajc Pies Past. Atena, Nastka, Berta, Diana
Hodowla: Złota Nimfa

Re: CHUDNIĘCIE!!!!

Postprzez Barbara_Bi » 2011-02-19, 23:01

LUKAS napisał(a):Witam , mam problam z Lukasem w ciągu miesiąca zrobił sie taki chudy, bardzo :-( mimo apetytu,normalnych kupek,na początku zimy był tłuściutki a teraz zebra moge liczyć :-( :-( ,co się dzieje od czego zacząć????!!!!!

Badania krwi koniecznie, ale nawet jeśli nie będzie zmian dobrze zrobić USG śledziony, wątroby i RTG płuc.
Miałam identyczne objawy u mojej Kajki. Najpierw gwałtownie schudła ( IX-X 2009). Dołączyła się kulawizna na przednią łapę. Wyniki krwi jeszcze na koniec XI 2009 były OK. A słabła w oczach. I strasznie śmierdziało jej z paszczy. Dopiero kompleksowe badania na SGGW na Ursynowie 6/01/2010 wskazały przyczynę niestety Histo.Odeszła 15/01/2010. Miała 8 lat i 3 m-ce. Zrób te badania, aby to świństwo wykluczyć. Życzę szczęścia.
Barbara_Bi
 
Posty: 198
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-19, 13:38
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP (Taga(*) King(*) Kaja(*)), Atena (znalezisko)

Re: CHUDNIĘCIE!!!!

Postprzez iwona_k1 » 2011-02-19, 23:19

Tymbardziej,że histiocytoza czy inne cholerstwo też potrafi rozwijać się bardzo podstępnie a różnorodność objawów jaka wtedy występuje zależy od tego jakie organy są zaatakowane . :-( :-( :-(
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: CHUDNIĘCIE!!!!

Postprzez Barbara_Bi » 2011-02-19, 23:22

U Kajci była tylko śledziona.
Barbara_Bi
 
Posty: 198
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-19, 13:38
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP (Taga(*) King(*) Kaja(*)), Atena (znalezisko)

Re: CHUDNIĘCIE!!!!

Postprzez Wydra » 2011-02-20, 00:18

No to mnie trochę uspokoiłyście z tym galopowaniem,bo poważnie się przestraszyłam po wpisie "Busoli"
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: CHUDNIĘCIE!!!!

Postprzez Barbara_Bi » 2011-02-20, 00:36

Wydruś (kochana Romo)
Pamiętam jak w czasie takiego galopowania unosiłam łapę psu i puszczałam i pies się nie budził. Był zdrowy, nic mu nie było. Bardzo mocno spał. Jak człowiek w fazie REM czy coś!?!? Buziaczki.
Barbara_Bi
 
Posty: 198
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-19, 13:38
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP (Taga(*) King(*) Kaja(*)), Atena (znalezisko)

Re: CHUDNIĘCIE!!!!

Postprzez Cefreud » 2011-02-20, 08:02

sorki że tu ale jak śmierdzi z pyska? Freud śmierdzi jakby dopiero co koope skonsumował.Pojawiło się to nagle,jakieś 3-4 dni temu.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: CHUDNIĘCIE!!!!

Postprzez Busola » 2011-02-20, 14:13

Marzena.zlotanimfa napisał(a):Busola,to co piszesz to święta prawda,ale przy poziomie mocznika 200,i grubo powyżej ,występuje padaczka mocznicowa,to jest najgorsze,ponieważ krew wypływa wszystkimi otworami z psa,nie ma ratunku -tylko natychmiastowe uśpienie.Widziałam ten koszmar,i nikomu tego nie życzę.Znajomi wypadli z życia , nie mogli się pozbierać.Psy którym rośnie mocznik,nie mają praktycznie szans przeżycia,możemy im pomagać,możemy choć trochę poprawić im komfort życia,ale to nieubłaganie skończy się klęską.W tym przypadku -chudnięcia,gdy pies ma apetyt,zachowuje się normalnie,to wskazywałoby na kłopoty z sercem,oraz problemy z trzustką i wątrobą.pies galopuje przez sen,wiele psów tak ma,i wcale nie jest to związane z chorobą,moja Tirsa galopowała nie raz dożywając 16,5 lat,nigdy nie chorując na nic.Myślę że po takich badaniach,będzie wiadomo co jest psiakowi,i zareaguje się odpowiednio.Dużo zdrówka,i niech psiak szybko wraca do formy.

no tak , chyba zostałam źle zrozumiana :->

nie twierdzę że galopowanie przez sen może być jedynym objawem choroby. Choroba to zespól objawów. Gdy pies jedynie galopuje w tzw. standardowy sposób ;-) nie sądze by były przesłanki do obaw o jego zdrowie (moja suka też galopuje, ale wiem że jest zdrowa), dlatego też opisałam dokładnie o jakie" galopowanie" mi chodzi.
Diagnozowanie to wcale nie łatwa sprawa, dlatego ja jako laik weterynaryjny się tego nie podejmuję, ale napisałam z własnego doświadczenia co może być objawem, ale wcale nie musi. Sam brak apetytu czy li tylko czasowa gorsza kondycja zwłaszcza u starszego psa nie musi oznaczać niczego złego (nawet każdy z nas ma czasem gorszy dzień czy tydzień), brzydki zapach z pyska też nie musi oznaczać wysokiego poziomu mocznika, a może jedynie oznaczać paskudny kamień na zębach, problemy z jelitami albo "podwieczorek" jaki sobie pies sam zafundował. Dlatego padają tu pytania dotyczące innych potencjalnych objawów które mogłyby pomóc w ustaleniu czy pies wymaga leczenia czy też nie. Dlatego ważne jest ustalenie zespołu objawów a nie diagnozowanie na podstawie jednego czy dwóch.
Co do mocznika i skutków jego wysokiego poziomu w organizmie ( a dokładniej w mózgu, bo właśnie tam powoduje objawy śpiączki i padaczki) - nie musi on oznaczać tylko chorób nerek ale i np. wątroby. Nie zgodzę się że poziom mocznika powyżej 200 jest natychmiastowym wskazaniem do eutanazji. Wszystko zależy od szybkości wzrostu: jeśli jest on w miarę wolny to organizm zaczyna się do niego przyzwyczajać i doskonale sobie radzi (przykład: psy żyjące w miarę w komforcie mające poziom w granicach 800), inaczej jeśli jest to ostra postać, źle leczona i nieopanowana.
Wiesz mi Marzenko, mam osobiste doświadczenia z psiakiem z poziomem mocznika 700. Być może każdy organizm reaguje inaczej, bo u mojej suczki nie było krwotoków z jam ciała.

Przepraszam jeśli kogoś wystraszyłam swoim pytaniem o "senny galop" nie to było moją intencją.
Chodziło mi o próbę ustalenia na podstawie objawów zewnętrznych czy jest przesłanka do podejrzewania wysokiego poziomu mocznika.

Życzę by psiak miał tylko gorszy dzień :->
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: CHUDNIĘCIE!!!!

Postprzez Wydra » 2011-02-20, 16:54

Barbara_Bi napisał(a):Wydruś (kochana Romo)
Pamiętam jak w czasie takiego galopowania unosiłam łapę psu i puszczałam i pies się nie budził. Był zdrowy, nic mu nie było. Bardzo mocno spał. Jak człowiek w fazie REM czy coś!?!? Buziaczki.

I ja tego będę się trzymać :-D
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: CHUDNIĘCIE!!!!

Postprzez meggy » 2011-02-20, 18:07

Trzymam kciuki za Lukaska!
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: CHUDNIĘCIE!!!!

Postprzez LUKAS » 2011-02-20, 19:14

Luksiowi z pycha nie jedzie...ale kuleje na lapę i chudy się zrobił ,czytam wasze wypowiedzi i sie boje ,robimy badania i czekamy na wynik w pon.mamy umówione usg,dostał już sterydy,lekarz podejrzewa tarczyce???
A ja siedze i rycze bo przeczówam najgorsze...
Avatar użytkownika
LUKAS
 
Posty: 466
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-09, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
psy: Czejn,Grace, Blondie i Xena ))) Lukas(*)Missuri(*)
Hodowla: Zakątek Berna

Re: CHUDNIĘCIE!!!!

Postprzez Barbel » 2011-02-20, 19:24

Sterydy? A dlaczego? Chyba tylko po to, zeby cokolwiek dać . Jak ja lubie sposób farmakoterapii polskich lekarzy.... :evil:
Ale moze wypowiedza sie madrzejsi ode mnie..
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: CHUDNIĘCIE!!!!

Postprzez LUKAS » 2011-02-20, 19:42

steryd DEXAVEN-lek działający przeciwzapalnie,p/uczuleniowo i p/ reumatycznie p/obrzekowo,poprawia oddech,oraz podawany jest w chorobach nowotworowych,lek o działaniu immunosupresyjnym.

Czy podany pochopnie myślę że nie, mam z nim styczność w onkologi u ludzi więc w tym wypadku jego podanie mnie nie zdziwiło.
Avatar użytkownika
LUKAS
 
Posty: 466
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-09, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
psy: Czejn,Grace, Blondie i Xena ))) Lukas(*)Missuri(*)
Hodowla: Zakątek Berna

Re: CHUDNIĘCIE!!!!

Postprzez Busola » 2011-02-20, 19:54

no ja mądrzejsza szczególnie nie jestem ale wydaje mi się że sterydy mogą zaburzyć objawy choroby , a jako że diagnoza nie została postawiona utrudni to dalsze postępowanie i leczenie.

DEXAVEN http://www.narp.kastor.strefa.pl/index. ... ndbyid=355

a na jakiej podstawie podejrzewa tarczycę?(nie czepiam się, po prostu chcę zrozumieć :-> )

Lukas, jestes z Wawy - może skonsultuj się z dr Neską lub onkologiem
http://www.nerkiwet.pl/index.php/kontak ... nu-58.html
Ostatnio edytowano 2011-02-20, 19:55 przez Busola, łącznie edytowano 1 raz
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: CHUDNIĘCIE!!!!

Postprzez annasm » 2011-02-20, 19:54

Tarczycę tzn nadczynność? A poziom hormonów też oznaczaliście?
A czemu ten dexaven?
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: CHUDNIĘCIE!!!!

Postprzez LUKAS » 2011-02-20, 19:57

tak mała dawka nie zmieni obrazu np.usg raczej zachowawczo poprawi samopoczucie pacjenta....krew tez pobrana przed..
dlaczego tarczyca-tak nagłe chudnięcie,szybkie męczenie się.
dexaven z powodu na szerokie spektrum dzialania.

Dzięki za namiary na wet,jak tylko zgarne wszystkie wyniki poradze sie kilku wetów.
Ostatnio edytowano 2011-02-20, 20:03 przez LUKAS, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
LUKAS
 
Posty: 466
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-09, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
psy: Czejn,Grace, Blondie i Xena ))) Lukas(*)Missuri(*)
Hodowla: Zakątek Berna

Re: CHUDNIĘCIE!!!!

Postprzez annasm » 2011-02-20, 20:02

Obrazu usg nie zmieni ale poprawiając samopoczucie pacjenta może zamaskować objawy które mogłyby się pojawić - dlatego stosowana przed postawieniem rozpoznania powinna być tylko w nagłych i zagrażających życiu przypadkach. Ale niestety weci uzywają sterydów często i wg mnie nieco za wyrywnie. To jest bardzo dobry lek ale tylko objawowy niestety (poza pewnymi stanami kiedy jest lekiem czesto ratującym życie ale przeważnie nie jedynym).
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: CHUDNIĘCIE!!!!

Postprzez Cefreud » 2011-02-21, 11:16

ja bym jednak zrobiła rtg klatki piersiowej.Oczywiście oznaczenie hormonów tarczycy też można zrobić, ale ja zaczęła bym od rtg
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: CHUDNIĘCIE!!!!

Postprzez Hekate » 2011-02-24, 17:46

i jak się miewa Lukas? Co ukazało USG?
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Inne schorzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron