Dlaczego pies jęczy i stęka ?

Moderator: Anirysova

Dlaczego pies jęczy i stęka ?

Postprzez kerovynn » 2010-11-21, 18:05

Nie bardzo wiedziałam w jakim to dziale napisać - jeśli mod ma lepszy pomysł to niech przeniesie :-D . Eśce od jakichś 2-3 miesięcy zdarza się jęczeć od czasu do czasu. Nic jej raczej nie dolega (jedzenie, koopki, zachowanie kolor sluzówek itd - w normie). Eśka nie jest typem nadpobudliwym, lubi spacery, ale jakieś dłuższe bieganie za piłką to juz niekoniecznie ;-) . W domu - kocha spać, drzemać, wylegiwać sie w miękkich, ciepłych, przytulnych miejscach, a najlepiej w pobliżu mnie, ewentualnie Grzeska - tak żeby główkę przytulić albo choć łapką dotknąć :-D . I wtedy jest OK. Ale jak lezy sama na legowisku czy gdziekolwiek, bo ja siedzę przy kompie i nie zwracam na nia uwagi, to zaczyna sobie pojękiwać żałośnie , a gdy na nią patrzę żeby sprawdzić co się dzieje to wbija we mnie taki wymowny wzrok, że zostawiam wszystko i idę ją miziać. Pies od razu przytula się , przewraca na grzbiet, wystawiając brzuch do miziania i po jękach :-D . Pełnia szczęścia.
Grzesiek twierdzi, ze może jęczy i stęka bo jest przejedzona - ale mnie się wydaje, że ona w ten sposób domaga się czułości, bo wiem ile jej daję jedzenia i nie ma opcji, żeby to było za dużo :roll:
Macie jakieś podobne doświadczenia?
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Dlaczego pies jęczy i stęka ?

Postprzez anula » 2010-11-21, 18:12

U nas gadającym typem jest Junka. Do tego jest bardzo wymowna. Marudzi, jękoli, tryka nochalem, całym pyskiem i poprawia wielką opazurzoną łapą wtedy, gdy jest niewybiegana albo ma ochotę się pobawić. Taka już jest :-D
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Dlaczego pies jęczy i stęka ?

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2010-11-21, 18:13

Luna piszczy jakpiszczałaka:D a Chila pomrukuje:) iona zawsze jak chcż pieszczot tak robią, bo gdy tylko zacznę iśc w ich kierunku, to przewalają sie na plecki i brzuchy nastawiają do głaskania.
a feride też pomrukuje,
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Dlaczego pies jęczy i stęka ?

Postprzez daria » 2010-11-21, 18:42

Moja wydaje niedźwiedzie pomruki jak się przeciąga i przekręca na drugi bok oraz jak drapię ją delikatnie w uchu :mrgreen:
Pewnie Esia w ten sposób mówi "choć do mnie Aniu bo jakoś tak smutno" :-D wie że zwraca to Waszą uwagę ;-)
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Dlaczego pies jęczy i stęka ?

Postprzez Majszczur » 2010-11-21, 18:52

daria napisał(a): Pewnie Esia w ten sposób mówi "choć do mnie Aniu bo jakoś tak smutno" :-D wie że zwraca to Waszą uwagę ;-)
nic dodać nic ująć ;) Granda robi dokładnie to samo, leży za winklem w przedpokoju, wystawia łeb tak żeby mnie widzieć jak siedzę przy kompie i stęka, i jękoli, i pfauczy, i fuka :mrgreen: a wystarczy żebym na nią tylko spojrzała to się uspokaja, albo wywraca do góry kołami i filuternie zerka.
Uwielbiam ten nasz quasi-dialog :lol:
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Dlaczego pies jęczy i stęka ?

Postprzez kreska » 2010-11-21, 19:12

Łata tez steka i piszczy, czasem wydaje z siebie odglos indora takie bulgotanie ;-) generalnie wszystkie te dziwne dzwieki maja na celu uzyskanie w tym momencie jakiegos konkretnie zalozonego celu :-) najglosniejsze sa kiedy lezy przed lodowka lub w poblizu niedostepnego jedzenia :mrgreen:

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Dlaczego pies jęczy i stęka ?

Postprzez Cefreud » 2010-11-21, 19:46

Walle stęka jak go ktoś na ręce bierze.Masz wrażenie jakby to on cie podnosił :-)
Freud oferuje szeroką gamę dźwięków, które oznaczają: wróciłem ze spaceru mam miejsce na kolacje, poszedł bym na spacer itp Czasem gdy śpi i przewala sie na drugi bok wydaje stęknięcie jakby był conajmniej atlasem dźwigającym glob.Ot takie zwrócenie uwagi na smutny psi los
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Dlaczego pies jęczy i stęka ?

Postprzez Busola » 2010-11-21, 20:20

skąd ja to znam :lol:

u nas:
"y y y y y " (wysokie C-mol) połączone z "aaa łłłłłłł" (dźwięk jak od słonia Benjamina "tu ruuuu") - przed wyjściem na spacer

"łę łę łę łę" - zniecierpliwiona połączone z ziewaniem i pokazywaniem migdałków

mruczenie przechodzące w nieśmiałe powarkiwanie, po czym znowu powrót do mruczenia - przy stole :-P

nieśmiały pisk, gdy nikt nie zwraca na nią uwagi a by chciała ;-)

połączenie tego wszystkiego - przy powitaniu :lol:
dołaczyłabym jeszcze dyszenie - bo sie panienka tymi ariami troche męczy 8-)
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Dlaczego pies jęczy i stęka ?

Postprzez Kinga & Panda » 2010-11-21, 20:30

Gdy się witamy, bawimy Panda mruczy, jęczy. ;-)
Avatar użytkownika
Kinga & Panda
 
Posty: 471
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-07, 20:09
psy: Panda, Dżeki

Re: Dlaczego pies jęczy i stęka ?

Postprzez kerovynn » 2010-11-21, 20:33

To chyba dobrze myślałam, że to o czułości się rozchodzi :-D :-D . Co rano - ale to juz od dawna powtarza się inny rytuał - jak tylko któreś z nas (ludzi) obudzi sie i usiądzie na łóżku to Esia natychmiast siada na wprost dopraszając się głaskania, a ponieważ wie, że głaskanie będzie (bo jakżeby inaczej :roll: :lol: to wpada przy tym w ekscytację: siedząc na dooopci przebiera w miejscu przednimi łapami i chrumka jak świniak :lol: :lol: . Niezmiennie mnie to rozśmiesza - az sprawdzam czy ogonek jej sie nie podkręca w świński obwarzanek :-D :-D :-D
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Dlaczego pies jęczy i stęka ?

Postprzez meggy » 2010-11-21, 21:11

kerovynn napisał(a):Nie bardzo wiedziałam w jakim to dziale napisać - jeśli mod ma lepszy pomysł to niech przeniesie :-D . Eśce od jakichś 2-3 miesięcy zdarza się jęczeć od czasu do czasu. Nic jej raczej nie dolega (jedzenie, koopki, zachowanie kolor sluzówek itd - w normie). Eśka nie jest typem nadpobudliwym, lubi spacery, ale jakieś dłuższe bieganie za piłką to juz niekoniecznie ;-) . W domu - kocha spać, drzemać, wylegiwać sie w miękkich, ciepłych, przytulnych miejscach, a najlepiej w pobliżu mnie, ewentualnie Grzeska - tak żeby główkę przytulić albo choć łapką dotknąć :-D . I wtedy jest OK. Ale jak lezy sama na legowisku czy gdziekolwiek, bo ja siedzę przy kompie i nie zwracam na nia uwagi, to zaczyna sobie pojękiwać żałośnie , a gdy na nią patrzę żeby sprawdzić co się dzieje to wbija we mnie taki wymowny wzrok, że zostawiam wszystko i idę ją miziać. Pies od razu przytula się , przewraca na grzbiet, wystawiając brzuch do miziania i po jękach :-D . Pełnia szczęścia.
Grzesiek twierdzi, ze może jęczy i stęka bo jest przejedzona - ale mnie się wydaje, że ona w ten sposób domaga się czułości, bo wiem ile jej daję jedzenia i nie ma opcji, żeby to było za dużo :roll:
Macie jakieś podobne doświadczenia?

No dziewczyna zazdrosna jest jak nic :mrgreen: u nas w tym prym wiedzie Adi już serenady wychodzą -"boki można zrywać "
by to sprawdzić "bądz bardzo czuła" wraz z głaskaniem :mrgreen: dla komputera ,
jęczenie powinno się wtedy mocno nasilić ;-) upewnisz się ,że to o to chodzi :mrgreen:
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Dlaczego pies jęczy i stęka ?

Postprzez Agnieszka » 2010-11-21, 21:23

kerovynn napisał(a):Nie bardzo wiedziałam w jakim to dziale napisać - jeśli mod ma lepszy pomysł to niech przeniesie :-D . Eśce od jakichś 2-3 miesięcy zdarza się jęczeć od czasu do czasu. Nic jej raczej nie dolega (jedzenie, koopki, zachowanie kolor sluzówek itd - w normie). Eśka nie jest typem nadpobudliwym, lubi spacery, ale jakieś dłuższe bieganie za piłką to juz niekoniecznie ;-) . W domu - kocha spać, drzemać, wylegiwać sie w miękkich, ciepłych, przytulnych miejscach, a najlepiej w pobliżu mnie, ewentualnie Grzeska - tak żeby główkę przytulić albo choć łapką dotknąć :-D . I wtedy jest OK. Ale jak lezy sama na legowisku czy gdziekolwiek, bo ja siedzę przy kompie i nie zwracam na nia uwagi, to zaczyna sobie pojękiwać żałośnie , a gdy na nią patrzę żeby sprawdzić co się dzieje to wbija we mnie taki wymowny wzrok, że zostawiam wszystko i idę ją miziać. Pies od razu przytula się , przewraca na grzbiet, wystawiając brzuch do miziania i po jękach :-D . Pełnia szczęścia.
Grzesiek twierdzi, ze może jęczy i stęka bo jest przejedzona - ale mnie się wydaje, że ona w ten sposób domaga się czułości, bo wiem ile jej daję jedzenia i nie ma opcji, żeby to było za dużo :roll:
Macie jakieś podobne doświadczenia?

Dokładnie w taki sposób domagają się pieszczot . :lol: Całkiem normalne . Mam to na codzień .
Avatar użytkownika
Agnieszka
 
Posty: 1151
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 22:54
Lokalizacja: Granówko
psy: www.czandoria.pl

Re: Dlaczego pies jęczy i stęka ?

Postprzez Wydra » 2010-11-21, 21:30

Takie zachowanie znam z autopsji :-D specjalistą u nas jest Dino.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Dlaczego pies jęczy i stęka ?

Postprzez saba&mlis » 2010-11-21, 23:04

Sabcia ktora jest u nas niewiele ponad 3 miesiece i na palcach moge policzyc wszystkie odglosy
(poza dyszeniem :mrgreen: ) jakie wydala w tym czasie, od czasu do czasu ni to mruknie, ni to mialknie, a mnie sie widzi ze chce mizianka :-D
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Dlaczego pies jęczy i stęka ?

Postprzez Hekate » 2010-11-21, 23:08

u nas jest wielkie przeciągłe mruknięcie gdy Altek się kładzie niepocieszony że jego próby zwrócenia uwagi nie zrobiły na nas wrażenia :P od razu uprzedzam, wiem że wredna pańcia jestem ;P
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Dlaczego pies jęczy i stęka ?

Postprzez saba&mlis » 2010-11-21, 23:13

Och taki glosny jek z rownoczesnym roglsnym uwalaniem sie, byl specjalnoscia mojego Boneg, ile w tym bylo rozpaczy, oj jaki jestem biedny nieszczesliwy
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Dlaczego pies jęczy i stęka ?

Postprzez Hekate » 2010-11-21, 23:24

oj tak i na koniec to charakterystyczne wypuszczenie powietrza przez nos :-)
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Dlaczego pies jęczy i stęka ?

Postprzez saba&mlis » 2010-11-21, 23:29

Dokladnie :mrgreen: , ale moze to tylko psi faceci tak maja :lol:
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Dlaczego pies jęczy i stęka ?

Postprzez iwona_k1 » 2010-11-21, 23:55

Zornik też pojękuje :mrgreen:
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Dlaczego pies jęczy i stęka ?

Postprzez Majszczur » 2010-11-22, 00:57

saba&mlis napisał(a):Och taki glosny jek z rownoczesnym roglsnym uwalaniem sie...
Hekate napisał(a):oj tak i na koniec to charakterystyczne wypuszczenie powietrza przez nos :-)
saba&mlis napisał(a):Dokladnie :mrgreen: , ale moze to tylko psi faceci tak maja :lol:
Ależ nic podobnego, że tylko faceci :roll: :mrgreen: Moja Berta była specjalistkąod akustycznego uwalania się z upuszczeniem żalu przez nos :lol: :lol: :lol: Strasznie tęsknię za tym spektaklem... Granda kładzie sie w miare bezgłośnie...
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Następna strona

Powrót do - Inne schorzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości