Lizanie ściany

Moderator: Anirysova

Re: Lizanie ściany

Postprzez Ella » 2012-05-07, 22:32

Cefreud,fosfataza(alkaliczna) to enzym.Jego poziom we krwi jest istotny,ponieważ stanowi wskazówkę diagnostyczną-zbyt niski poziom fosfatazy występuje w genetycznie uwarunkowanej chorobie-hipofosfatazji-powodującej deformacje kości.Zbyt wysoki w schorzeniach wątroby,niedrożności dróg żółciowych,po urazach mięśni i kości,w białaczce i niektórych nowotworach,w chorobach kości.
Lizanie lub podgryzanie ściany przez szczenięta może(ale nie musi)być spowodowane niedoborami wapnia przy intensywnym wzroście kości.Czasem psiaki robią to z nudów
Moja 5-cio miesięczna Joka dziś z uwielbieniem pogryzała fragmenty pokruszonego cementu z podjazdu(przez cały dzień tam wracała :mrgreen: ),a wieczorem cegły na kominku ;> Wczoraj dałam piękna cielęcą kość,której główki zeżarła doszczętnie-więc dawka wapnia w postaci naturalnej była.Jutro dam jej jeszcze na wszelki wypadek twaróg na śniadanie <mysli>
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Lizanie ściany

Postprzez Barbel » 2012-05-07, 22:35

Ella, odpowiadasz na post sprzed 2 lat.... :-)
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Lizanie ściany

Postprzez Ella » 2012-05-07, 22:54

Wiem,ale to przecież forum,gdzie celem poznania różnych problemów czyta się posty także te sprzed lat-myślę,że wiele osób tak robi.
Chciałam wyjaśnić ,czym jest fosfataza alkaliczna,żeby ktoś czytając te posty nie został wprowadzony w błąd.
W końcu to forum ma służyć też poszerzaniu naszej wiedzy.
A akurat kwestia fosfatazy alkalicznej jest niezmienna od wielu wielu lat ;-)

A tak na marginesie-chyba można odnosić się do postów także tych odleglych w czasie???
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Poprzednia strona

Powrót do - Inne schorzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość