zerwany pazur

Moderator: Anirysova

zerwany pazur

Postprzez DolceVita » 2008-10-11, 20:36

Moja Demi dzisiaj zerwała jeden pazur przy przedniej prawej łapce, gdzie i kiedy nie wiem o coś musiała zahaczyć. Wygląda to fatalnie. Nie wiem co zrobić? Zdezynfekowałam , był płacz i tyle. Proszę o poradę może ktoś z Was to już przeżywał? Nie wiem czy pójść jutro do weta?
DolceVita
Moderator
 
Posty: 902
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 10:55
Lokalizacja: Tarnów
psy: Demi (DolceVita Stróż Zagrody) (*),Mia i Figa

Re: zerwany pazur

Postprzez inbloom » 2008-10-12, 14:21

ja bym poszła. jak wygląda fatalnie to nie ma co się samemu szczypać.
Avatar użytkownika
inbloom
 
Posty: 3210
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-11, 21:59
psy: Bosman(*) Chaber (*) Felu

Re: zerwany pazur

Postprzez Marsjanka » 2008-10-12, 15:39

jak zerwany pazur - to bym poszła

mam, co prawda, doświadczenie tylko z kocim zerwanym pazurem...
ale z psem też bym nie ryzykowała

wet powinien sprawdzić czy rdzeń pazura nie jest uszkodzony, oczyścić i ewentualnie przyciąć, to co zostało + oczywiście leki osłonowe- nie wiem jak z opatrunkiem (nasza kocica pozbyła się opatrunku w rekordowo krótkim czasie, ale ona jest "niewychodząca"), może coś butopodobnego na spacery
Marsjanka
 
Posty: 135
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-23, 10:39
Lokalizacja: Zielonki Wieś
psy: Coco de Martinique ZIELONE ŚCIEŻKI

Re: zerwany pazur

Postprzez stano » 2008-10-12, 21:32

Cześć! Ja miałem taką sytuacje z moim Saxo rok temu. Piesek podlatywał na spacerach do bramki sąsiadów(suczkę mają) i pewnego razu zachaczył pazurem i go zerwał. Udaliśmy się do weterynarza co było bardzo dobrą decyzją, pod lekkim znieczuleniem usuneli mu do końca ten pazur. Załozyli opatrunek i około dwóch tygodni piesek juz nam szalał jak opętany. Moja rada nie czekaj tylko od razu do zaprzyjaźnionego weterynarza leć. Samemu lecząc mozesz tylko pogłebić sytuację np. zakażenie.
Avatar użytkownika
stano
 
Posty: 75
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-29, 23:03
Lokalizacja: Świnna
psy: Sekret Na Każdy Dzień(Saxo)

Re: zerwany pazur

Postprzez Biegusie » 2008-10-14, 07:32

w sierpniu nasz Łata gdzieś szalejąc zerwała sobie pazur w lewej tylnej łapie, więcej było krwi i strachu niż problemu, od ręki pojechaliśmy do weta (a co to była za panika jak piesie kładli na stół - trzy osoby trzymały piesia a jedna oglądała), wet psiknął na zerwany pazur sprayem z antybiotykiem i kazał moczyć łapkę w nadmanganianie potasu,
po jakimś tygodniu psina zapomniała o wszystkim, przez kilka dni chodziła ostrożniej na lewą tylną łapke - chodziła mówię bo biegała jak głupia i jej ten zerwany pazurek nie przeszkadzał, teraz odrasta i jest ok
Spoko nie martw się, wizyta u weta raczej konieczna a po za tym luzik, do wesela się zagoi
Avatar użytkownika
Biegusie
 
Posty: 167
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-25, 22:02
Lokalizacja: Kamieniec Wrocławski

Re: zerwany pazur

Postprzez SwissW » 2010-07-02, 08:10

Mój Bobi ma praktycznie ciągle problem z dodatkowym, piątym pazurem w tylnej łapie. Niedawno pazur zadarł się, a w zasadzie pękł :-(

Dlatego zastanawiamy się nad chirurgicznym usunięciem dodatkowych palców w tylnich łąpach...

Czy w wieku 7 lat operacja może w jakikolwiek sposób zagrozić życiu psa? Jeśli tak, to się napewno jej nie podejmę. Bardzo proszę Was o radę
Avatar użytkownika
SwissW
 
Posty: 1584
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-09, 14:04
Lokalizacja: Zegrze
psy: Bobi i Riko

Re: zerwany pazur

Postprzez SwissW » 2010-07-02, 08:13

A, zapomniałam dodać, że często pomiędzy pazurek a opuszkę dostają się jakieś źdźbła, kamyki itp, bo Bobi to dość żywiołowy psiak. Pazur ten sprawia mu widoczny ból przy wysiłku fizycznym, objawiający się przeraźliwym piskiem. Szkoda mi go, nie wiem jak mogę mu pomóc, oprócz ciągłego obcinania obcinaczką tego wstrętnego pazura.
Avatar użytkownika
SwissW
 
Posty: 1584
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-09, 14:04
Lokalizacja: Zegrze
psy: Bobi i Riko

Re: zerwany pazur

Postprzez Julian » 2010-07-02, 08:22

Zdecydowanie pomoc weterynarza w tym przypadku jest najlepsza,też to przeżyliśmy
Avatar użytkownika
Julian
 
Posty: 1579
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-15, 15:49
Lokalizacja: Kraków
psy: Julian (*) ,Dumka (*) Berta ,Kronos

Re: zerwany pazur

Postprzez SwissW » 2010-07-02, 08:27

CZyli chyba będziemy "kroić" naszego pupila :-(
Avatar użytkownika
SwissW
 
Posty: 1584
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-09, 14:04
Lokalizacja: Zegrze
psy: Bobi i Riko

Re: zerwany pazur

Postprzez SwissW » 2011-08-30, 19:13

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu usunięcia zerwanego pazura?
Avatar użytkownika
SwissW
 
Posty: 1584
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-09, 14:04
Lokalizacja: Zegrze
psy: Bobi i Riko


Powrót do - Inne schorzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości