Żmije

Moderator: Anirysova

Re: Żmije

Postprzez Hekate » 2010-07-11, 12:00

http://fakty.interia.pl/polska/news/uwa ... ,1504742,3
Najbardziej aktywne żmije są przy temperaturach powyżej 25 stopni Celsjusza, dlatego panujące upały są z pewnością jedną z przyczyn ich częstego napotykania
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Żmije

Postprzez PaniBisiowa » 2010-07-11, 13:23

U nas są... Wylegują się w słoneczku... Jedna wybiegała mi spod nóg... Jejku.. Odtańczyłam taniec przywoływania deszczu okraszony indiańskimi okrzykami...

A w tym artykule najpierw napisane jest, że dziecko zostało zaatakowane, a później że żmije nie atakują pierwsze :roll: Ach ci "dziennikarze" :mrgreen: Fakt - nie tykaj żmiji, to nie ugryzie.
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: Żmije

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2010-07-12, 09:53

ja w tym roku ani jedenj u nas na dolnym ślasku nie widziałam. Ale u mojej siostry w szkolnym ogródku było kilka, i mieli zakaz poza boisko wychodzić.
ale kilka lat temu u mojego sąsiada w domu była żmija, wchodziła po schodach do dziecinnego pokoju :shock: na szczeście sąsiad ją złapał. ale jak to na wsi likwiduje sie zmije mimo ze sa pod ochroną,

u mnie za to na ogrodku mam zaskronce a moja mama jak raz zobaczyła to wkrzyk :lol: i mnie zawolala, taka mamusia ;-) heheh ja odłapuje je i w pole wynosze, bo szkoda mi nawet zaskronca:) zwłaszcza ze mam polujacego kota.

teraz mieliśmy ze żwironi kamyczki na otoczke w kolo domu przywieść ale własnie ze wzgledu na zmije sie wstrzymamy bo u nas od lat w zwirowni są.

w tym artykule pisali ze w miastach nawet poiaskownicach sie pojawiają zazwyczaj przez czlowieka sa przywiezone jako opasarzer na gapę.
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Poprzednia strona

Powrót do - Inne schorzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość