dziwne "skurcze"

Moderator: Anirysova

dziwne "skurcze"

Postprzez bluesky » 2013-06-28, 14:58

witam wszystkich,

przeczytałam dużo wątków na forum jednak nie znalazłam nic zbliżonego objawami do mojego problemu

Korba ma 2,5 roku po raz trzeci zdarzył jej się dziwny skurcz. pierwszy był ok kiedy miała ok. roku, drugi miesiąc temu, a teraz trzeci... oczywiście tyle było zauważonych.
mianowicie nagle staje i dostaje "ataku", który wykręca jej pyszczek w dziwny grymas na sekundę, cała wtedy się spina, kuli, drętwieje dosłownie i bardzo piszczy. zastyga tak na kilka - kilkanaście sekund piszcząc, po chwili dzieje się tak ponownie, razem 2 do 3 razy. nie otwiera przy tym pyska, jakby miała zaciśnięte szczęki.
chwilę później jakby nigdy nic wraca do merdania ogonem i cieszenia się z otoczenia, a my jesteśmy przerażeni...

nie wiem czy mam zrobić badania na padaczkę, czy skręt żołądka, czy serce, czy tarczycę, czy cokolwiek innego. żadne dodatkowe objawy przy tym nie występują, więc co powiedzieć wetowi?
przy okazji szczepienia wspomniałam o takim incydencie i Pani doktor powiedziała, że trzeba obserwować gdyby się nasiliły. Może to być jakaś choroba układu pokarmowego (bakterie w przełyku, czy coś w tym stylu) ale generalnie nie przeraziła się faktem i wiązała to z ewentualnymi problemami z przełykaniem, jedzeniem, zatrzymywaniem pokarmu - a u Korby nic takiego nie mam miejsca.

dziewczyna generalnie jest silna, wesoła i ogólnie nic jej nie dolega - je wszystko, nie wymiotuje, nie miewa biegunek, dyszy (chyba normalnie jak każdy olbrzym), śluzówki różowiutkie, oczka też błyszczą, wcale dużo nie je chociaż ma nadwagę (niestety na spacerach zdarza jej się znaleźć różne kąski wyrzucane np. dla ptaszków).
ostatnio jedyną zmianą jest to, że brzuch jej puchnie po suszonych przełykach..., więc odstawiłyśmy. poza tym zero problemów.

czy ktoś, kiedyś, cokolwiek podobnego miał lub słyszał...?

z góry dziękuję za info
bluesky
 
Posty: 1
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-06-27, 21:31

Re: dziwne "skurcze"

Postprzez Cefreud » 2013-06-28, 20:54

wg mnie z opisu wynika, ze to atak padaczki.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: dziwne "skurcze"

Postprzez iwona_k1 » 2013-06-29, 21:17

też bym tak pomyślała w pierwszej chwili
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: dziwne "skurcze"

Postprzez Tańka » 2013-06-30, 11:25

Mi też od razu to przyszło na myśl.
Tańka
 
Posty: 1281
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-15, 19:31
psy: Yokozuna z Deikowej Doliny (*), Echo mix

Re: dziwne "skurcze"

Postprzez Natalia i Galwin » 2013-06-30, 11:33

Tak samo mnie się wydaje. Robiliście ostatnio badania krwi :?:
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: dziwne "skurcze"

Postprzez s.z. » 2013-07-01, 06:34

Ja bym na razie zrezygnowała ze szczepień, po nich objawy mogą się nasilać.
Avatar użytkownika
s.z.
 
Posty: 378
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-04, 07:38
Lokalizacja: Międzybrodzie B.


Powrót do - Inne schorzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość