Ślinotok u psa

Moderator: Anirysova

Ślinotok u psa

Postprzez Ella » 2013-02-08, 22:02

Czy ktoś może wie jakie są przyczyny nadmiernego ślinienia??? Nie mam na myśli ślinienia z powodu widoku czy zapachu jedzenia,tylko nadmierne wydzielanie śliny nawet podczas snu(?!)Zaczynamy się martwić o Jokę :-(
Dziś rano wychodząc do pracy zauważyłam,że Joka ma mokre fafle,oblizuje się co chwilę,na brzegu legowiska mokra plama w miejscu,gdzie leży pyszczek,na przednich łapach-ślady śliny.Pomyślałam,że może gryzła swojego ulubionego gryzaka.Potem przyszlo mi do glowy,że może ma nadkwaśność .Cały dzień była z mężem-jego też zaniepokoiło to ślinienie-musiał wycierać prawie kałużę śliny z podłogi,tam,gdzie leżała.Poza tym zachowanie-bez zmian,wesoła,apetyt dobry,nos zimny,mokry,nie wymiotowała,Qupa wzorcowa,brzuch miękki,bez wzdęcia,w pysku nie zauważyłam zmian,ale zaraz jeszcze raz obejrzę ,bo może niedokładnie sprawdziłam,na spacerze zachowywała się jak zwykle.Jak się bawi i biega tego ślinienia nie zauważa się prawie,ale są momenty,że się często oblizuje.A teraz śpi z głową zwieszoną z legowiska i wokół pyska prawie kałuża śliny.
Może ktoś wie co może być przyczyną??
:-(
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Ślinotok u psa

Postprzez Melka » 2013-02-08, 22:21

Niestety to mogą byc objawy problemów neurologicznych w obrębie pyska . Należy pooglądać czy kufa jest symetryczna i czy pies normalnie pije wodę. U mojego psa to były objawy bardzo powaznego schorzenia ,przyczyną mogą też być odkleszczowe. Radziła bym też zrobić badania krwi.
Melka
 
Posty: 33
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-03-09, 21:52
psy: Miś,Boni

Re: Ślinotok u psa

Postprzez Ella » 2013-02-08, 22:39

Kufa symetryczna,fafle bez zmian,wodę pije normalnie.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Ślinotok u psa

Postprzez Majszczur » 2013-02-08, 23:25

Melka napisał(a):Niestety to mogą byc objawy problemów neurologicznych w obrębie pyska .
nie bardzo rozumiem, co masz na myśli ? porażenie nerwu?
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Ślinotok u psa

Postprzez Melka » 2013-02-09, 00:34

Można to nazwać porażeniem nerwu , ale przyczyną jest np choroba nowotworowa , dodam że bez umiejscowienia guza w pysku . Nie potrafię powiedzieć czy ślinienie , które nastąpiło pierwsze było już objawem
porażenia nerwu , w dalszym etapie porażenie było już widoczne . Jednak przyczyn slinotoku może być wiele
i mam nadzieję , że to nie tak poważna sprawa .
Melka
 
Posty: 33
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-03-09, 21:52
psy: Miś,Boni

Re: Ślinotok u psa

Postprzez Ella » 2013-02-09, 12:52

Ufff...,odetchnęliśmy z ulgą-ślinotok ustał :-) ,legowisko suche,fafle suche,spacer z gonitwą za kotem ;> zaliczony,śniadanko pochłonięte z wielkim apetytem :-D
Mam nadzieję,że wszystko już będzie OK.
Naczytałam się wczoraj o przyczynach ślinienia,aż spać nie mogłam.
Najbardziej prawdopodobna i pasująca do objawów(tylko ślinotok i podrażnienie śluzówki jamy ustnej-t.j.zaczerwienienie)przyczyna to chyba gryzienie i memlanie(bez połknięcia-bo objawów żołądkowo-jelitowych nie było) w pycholu(Jokusia uwielbia takie rozrywki ;> )jakiejś toksyny-podejrzenie padło na bluszcz lub wygrzebaną z ziemi cebulkę jakiejś roślinki.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Ślinotok u psa

Postprzez iwona_k1 » 2013-02-10, 02:24

nadmierne ślinienie może również być spowodowane podwyższonym poziomem mocznika we krwi
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Ślinotok u psa

Postprzez Ella » 2013-02-10, 09:24

Wyniki badań-dobre.Na szczęście to chyba to co myślę(j.w.) :->
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI


Powrót do - Inne schorzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron