Jedyny lek na babeszjozę wycofany!

Moderator: Anirysova

Jedyny lek na babeszjozę wycofany!

Postprzez annanxo » 2009-05-11, 19:42

Zaczynam nowy wątek bo to ważne!
Dowiedziałam się dziś od mojego Bosmanowego doktora, że jedyny zarejestrowany w Polsce lek na babeszjozę - Imizol - został wycofany z powodu... nieprawidłowej ulotki!
Nie ma innego leku, są środki ludzkie na malarię, ale one są w tabletkach, a jak podać psu, który nie chce jeść i ma odruchy wymiotne tabletki?!
Ponieważ jest pełnia sezonu kleszczowego to lecznice z reguły mają jakieś zapasy, nie wiadomo jednak na jak długo. Teoretycznie zgodnie z prawem nie wolno im używać tych zapasów, ale nasz doktor popukał się mówiąc to w głowę i powiedział, że nie mogą oficjalnie wpisywać w opis wizyty.

Zwróćcie jeszcze większą uwagę na profilaktykę! Kropelki + obroża + przeglądanie sierści po spacerach KONIECZNIE! Ja ostatnio znalazłam na Bosmanie kleszcza po spacerze po trawniczku w centrum Warszawy, przypadkiem, absolutnie nie spodziewałam się tam kleszczy.
annanxo
 
Posty: 131
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-01-13, 21:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jedyny lek na babeszjozę wycofany!

Postprzez Busola » 2009-05-12, 10:35

rozmawiałam z panią w naszej klinice. Ona przynajmniej nic na ten temat nie wie, a z babeszją to u nas teraz epidemia.
Jutro bedziemy znowu to weta podpytam.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Jedyny lek na babeszjozę wycofany!

Postprzez Szam » 2009-05-12, 10:46

Ja to samo slyszalam :(
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Jedyny lek na babeszjozę wycofany!

Postprzez 3-berny » 2009-05-12, 16:04

Spokojnie,wycofana jest tylko ta jedna seria.Niedlugo w hurtowniach bedzie nowa.Nie wszyscy weci otrzymali
informacje/list zwykly/ ;-), ze musza zdac Imizol , wiec w wiekszosci gabinetow jest osiagalny.
3-berny
 
Posty: 154
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-18, 13:52
psy: Kler,Daisy i Emir

Re: Jedyny lek na babeszjozę wycofany!

Postprzez dorciaj » 2009-05-12, 22:15

Dziś pytałam wetkę - faktycznie tylko jedna seria wycofana. Z dostępnością w gab. weter. niema podobno problemów.
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Jedyny lek na babeszjozę wycofany!

Postprzez bea0405 » 2009-05-18, 15:47

Ostatnio wyczytałam, że jest szczepionka na babeszjozę, ale niestety w Polsce nie jest zarejestrowana (szczepionka Pirodog firmy Merial ). W dwóch krajach w Europie jest dostępna - chyba Francja i Szwajcaria bodaj. Słyszał ktoś coś o niej? Może warto byłoby się nią zainteresować, teraz taki problem z tymi kleszczami?
Avatar użytkownika
bea0405
 
Posty: 74
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-03, 14:09
Lokalizacja: Czeladź, woj. śląskie
psy: [*] Luna - Boni (BPP)
Hodowla: Thunder Poland

Re: Jedyny lek na babeszjozę wycofany!

Postprzez Anna Rozalska » 2009-05-18, 20:44

Też słyszałam o tej szczepionce ale u nas jeszcze oficjalnie jej nie ma.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Jedyny lek na babeszjozę wycofany!

Postprzez bea0405 » 2009-05-18, 22:00

Dzwoniłam dziś do weta i powiedział, że słyszał o niej i jeśli ma ktoś możliwość ściągnięcia jej z zagranicy, to oni jak najbardziej zaszczepią nią psiaka. Ważne jest tylko, aby mieć ulotkę leku ze sposobem podawania szczepionki. Na tą chwilę mają jednak tylko szczepionkę tego samego producenta na boleriozę.
Avatar użytkownika
bea0405
 
Posty: 74
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-03, 14:09
Lokalizacja: Czeladź, woj. śląskie
psy: [*] Luna - Boni (BPP)
Hodowla: Thunder Poland


Powrót do - Przypadłości neurologiczne, padaczka, babeszjoza, borelioza

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość