Borelioza - skuteczne leczenie

Moderator: Anirysova

Borelioza - skuteczne leczenie

Postprzez Asia Morrisowa » 2016-04-21, 23:41

Leczymy borelioze u Morriska Unidoxem 100 mg. Początkowo brał 2 razy dziennie po dwie tabletki ale po tygodniu musieliśmy zmniejszyc dawkę o połowę, wątroba się zbuntowala. Dodalismy Sylimarol, Hepatil i jest ok, zostały nerki do regeneracji, jest lepiej ale jeszcze leczymy. No i przez tą zmniejszoną dawkę antybiotyku mam obawy czy da się to paskudztwo zniszczyć. Tym bardziej, że post factum, czyli wielkanocnej sobocie z rozpoznaniem stwierdziliśmy że to był nawrót, bo już miał Morris podobne objawy ale nie powiazalismy z naszą weterynarz ich z borelioza <szok>. Z tego co wyczytałam, to najczęściej borelioza dopada z babeszjoza, co nas na szczęście ominęło, więc i leczenie bardziej złożone i nie dotarłam do informacji o skuteczności leczenia... Wiem, że u ludzi bywa trudno wyleczyć, objawy są nieswoiste a i opowiedzieć o nich Morris nie może... Mam nadzieję, że ktoś z Was mi podpowie z własnych doświadczeń, czy przedłużać ponad 4 tygodnie leczenie, przez tą zmniejszoną dawkę, czy ktos przerabial jakąś inną kurację? Martwię się o to moje maleństwo, tym bardziej, że u nas zatrzęsienie kleszczy w tym roku a z asfaltowej drogi praktycznie nie schodzimy i tak ściągamy kilka dziennie ;>
Asia Morrisowa
 
Posty: 531
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-18, 14:41
psy: Morris

Re: Borelioza - skuteczne leczenie

Postprzez Poker » 2016-04-22, 09:38

Asia a jakie objawy miał Morris, jak się zorientowałaś?
Kciukuję za zdrówko Miśka :love: , Morrisku zdrowiej!
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Re: Borelioza - skuteczne leczenie

Postprzez Cefreud » 2016-04-22, 09:45

moja znajoma miałam borelioze i leczona była przez bity rok antybiotykami.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Borelioza - skuteczne leczenie

Postprzez Natalia i Galwin » 2016-04-22, 09:56

Aniu u Galwina wpierw dostawał 2x dziennie antybiotyk dożylnie. Potem dopiero 4tyg unidox w tabletkach ale już nie pamiętam ile razy dziennie!
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Borelioza - skuteczne leczenie

Postprzez Asia Morrisowa » 2016-04-22, 10:42

Z takich ostrych objawów to brak apetytu, postępująca apatia, dużo pił więc zmierzylismy temperaturę, ktora rosła dość szybko. Zaczął tez sikać, jak opętany i dziwnie, sztywno chodzić. To chodzenie pojawiało się wcześniej i szukaliśmy przyczyny ale znikało samoistnie. Nasza Wetka zasugerowała test na babeszjoze, bo się u nas w regionie zaczęła pokazywać. Babeszji w rozmazie nie bylo, miał leukocyty 25,8 (6-16,5 norma), gran% i gran # tez powyzej a trombocyty, limfocyty i RDW sd poniżej. Poprosiłam o test na odkleszczowe dodatkowo no i pokazała sie borelia ;> . Wiem, że u ludzi leczy się inaczej ale też powiklania u ludzi sa większe a sama choroba trudno wyleczalna dlatego mam obawy, że leczenie tą zmniejszona dawką moze byc nieskuteczne. Wiem też, że to byl nawrót
Asia Morrisowa
 
Posty: 531
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-18, 14:41
psy: Morris

Re: Borelioza - skuteczne leczenie

Postprzez pasteria » 2016-04-27, 14:51

A czy przypadkiem ta borelioza nie łączy się z innymi chorobami demienilizującymi? Często wywołuje je, a objawy są podobne, więc można coś przeoczyć.
Avatar użytkownika
pasteria
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2016-04-27, 08:12

Re: Borelioza - skuteczne leczenie

Postprzez Aga-2 » 2016-05-06, 16:14

pasteria napisał(a):A czy przypadkiem ta borelioza nie łączy się z innymi chorobami demienilizującymi? Często wywołuje je, a objawy są podobne, więc można coś przeoczyć.

Nie słyszałam... a o jakie demielinizujące choroby Ci chodzi?
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Borelioza - skuteczne leczenie

Postprzez Asia Morrisowa » 2016-05-07, 00:04

Wygląda na to, że Morris zdrowy :-D. Test wyszedł negatywny, wątroba i nerki funkcjonują normalnie. Antybiotyk, w zmniejszonej dawce, podawalismy przez 4 tygodnie - znalazlam też informacje, że dwutygodniowa kuracja jest wystarczająca. Za podpowiedzi i kciuki bardzo dziękujemy :love2: i mam nadzieję, że paskuda nie wróci. A kleszczy ciągle zatrzęsienie <krzyk>
Asia Morrisowa
 
Posty: 531
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-18, 14:41
psy: Morris

Re: Borelioza - skuteczne leczenie

Postprzez Poker » 2016-05-07, 07:57

Wyściskaj dzielnego pacjenta :love: - zdrówka Morissku i nie strasz Pańci.
Dla Ciebie buziaki <buzki>
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Re: Borelioza - skuteczne leczenie

Postprzez Aga-2 » 2016-05-09, 11:55

Super wiadomość :!: Trzymajcie się w zdrowiu <tak>
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Borelioza - skuteczne leczenie

Postprzez Asia Morrisowa » 2016-05-10, 10:39

Dziękuję dziewczyny. Morrisek wysciskany i wymiziany. Serdecznie i profilaktycznie, bo kleszczy dalej wysyp i nic na nie nie działa odstraszająco :ojoj:
Asia Morrisowa
 
Posty: 531
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-18, 14:41
psy: Morris

Re: Borelioza - skuteczne leczenie

Postprzez aleksandra21 » 2016-05-10, 20:59

Nie wiem jak jest u psiaków,ale ja bym te testy powtórzyła za jakieś dwa trzy tygodnie.U ludzi czasem wyniki wychodzą błędnie w trakcie antybiotykoterapii,lub krótko po.Ale może u psów jest inaczej,to tylko taka mała sugestia. Zdrówka :-)
aleksandra21
 
Posty: 5
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2016-05-08, 23:57

Re: Borelioza - skuteczne leczenie

Postprzez Marta@Amon » 2016-05-11, 06:55

Zdrówka Morris :-)
Avatar użytkownika
Marta@Amon
 
Posty: 677
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-09, 14:33
Lokalizacja: Kraków
psy: CYNAMON (Alpejski Sen) ,AMON (Górski Żywioł (*)...

Re: Borelioza - skuteczne leczenie

Postprzez Aga-2 » 2016-05-11, 15:08

aleksandra21 napisał(a):Nie wiem jak jest u psiaków,ale ja bym te testy powtórzyła za jakieś dwa trzy tygodnie.U ludzi czasem wyniki wychodzą błędnie w trakcie antybiotykoterapii,lub krótko po.Ale może u psów jest inaczej,to tylko taka mała sugestia. Zdrówka :-)

Trzeba uważać, jakich testów się używa. Są takie, które dają pozytywny wynik na podstawie obecności przeciwciał. Pies, po kontakcie z chorobą takie przeciwciała wytwarza, a niekoniecznie choruje. Tak więc trzeba uważać, żeby niepotrzebnie nie pakować antybiotyków, bo to nie jest obojętne dla zdrowia.
Naszej Aście wyszedł pozytywny test na boreliozę i anaplazmozę, a nigdy nie miała objawów choroby.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica


Powrót do - Przypadłości neurologiczne, padaczka, babeszjoza, borelioza

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron