Czy to może być" choroba pokleszczowa"?

Moderator: Anirysova

Czy to może być" choroba pokleszczowa"?

Postprzez Dora » 2011-03-13, 00:14

Mam mega problem bo jest sobota wieczór.Jutro niedziela wiec do dobrego weta daleko wiec postanowiłam poradzić się w pewnej sprawie.(jutro mimo wszystko pójdziemy do weta"pierwszego kontaktu".Przedwczoraj na podłodze znalazłam podejrzany obiekt. Coś jakby kulka strup wieksze od ziarka kukurydzy. po dokladnych ogledzinach wykluczyłam ze mogl być to kleszcz. Wczoraj wieczorem troche poniżej karku wypatrzyłam u Dory sklejoną od ropy sierść a zaglądając głębiej łyse miejsce ale nic sie nie sączyło itp.Pomyślałam sobie że owy strupek kulka mógł być jednak kleszczem. miejsce zdezynfekowałam wodą utleniona.Dziś po powrocie ze szkoły zabrałam się za oglądanie tego miejsca i poprostu ogarnęło mnie przerażenie.Miejsce gdzie było łyso zamieniło sie w guza wielkości orzecha włoskiego.Jest bardzo gorące i coś się sączy.Psa chyba nie boli bo daje obejrzeć ale napewno czuje jakiś dyskomfort bo jak dotykam delikatnie sierść to się trzepie.pozatym zachowuje sie normalnie gorączki raczej też niee ma.Czy myślicie że to może być jakieś powikłanie po kleszczu? I czy czekalibyście z tym do jutra? Teraz za bardzo nie ma możliwości na konsultację z wetem:(
Avatar użytkownika
Dora
 
Posty: 161
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-13, 01:43
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
psy: DORA Szmaragdowa Zagroda

Re: Czy to może być" choroba pokleszczowa"?

Postprzez mysia.x » 2011-03-13, 03:10

Pomogła bym ale nie wiem co to może być ... :-? :-(
Radzę jak najszybciej (jutro) pojechać do Weta . Niech to dokładnie zobaczy ;-)

Życzę zdrowia ;-)
Miziaki dla Dory :-D

PS. Napisz jakby coś sie polepszylo :roll: ;-)
Avatar użytkownika
mysia.x
 
Posty: 1186
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-17, 15:21
Lokalizacja: Kielce
psy: VERNE von Romanshof , Forest

Re: Czy to może być" choroba pokleszczowa"?

Postprzez Cefreud » 2011-03-13, 07:58

może byc stan zapalny po kleszczu, może być hotspot.Na pewno musisz usunąć sierść z tego miejsca, bo bez względu na to co to jest,lepiej się goi jak jest dobry dostęp powietrza.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Czy to może być" choroba pokleszczowa"?

Postprzez Busola » 2011-03-13, 08:55

też mi się zdaje że to hot-spot :roll:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Czy to może być" choroba pokleszczowa"?

Postprzez Leszczyna » 2011-03-13, 09:40

Ja też myślę że hot spot. Moja Pokusa miała teraz ( już sierść odrasta ) ale wyglądało to tak jak by miała wygryzione do mięsa miejsce ropiejące, trzeba było poodklejać sierść. Myśleliśmy że pogryzła się z siostrunią bo wyglądało okropnie. Natychmiast był wet. Antybiotyki i maści...kołnierz. Zagojone. Tylko ona nie miała guza tylko skórę po leczeniu jak skorupa. Taki hot spot może być od ugryzienia owada np pchła lub alergia pokarmowa. Najlepsze jest to że pchła np ugryzie na karku a hot spot wyskakuje całkiem gdzie indziej...Tak mi powiedziała lekarka :mrgreen: żeby nie było że się wymądrzam :oops:
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy to może być" choroba pokleszczowa"?

Postprzez Dora » 2011-03-13, 14:49

Właśnie wróciliśmy od weta.Diagnoza:hot spot.Uff... dobrze że to nic gorszego ja już zdążyłam sobie nawkręcać,że to jakiś rak musi być. :lol: :oops:
Avatar użytkownika
Dora
 
Posty: 161
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-13, 01:43
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
psy: DORA Szmaragdowa Zagroda

Re: Czy to może być" choroba pokleszczowa"?

Postprzez stmichal » 2011-05-03, 11:25

Właśnie wróciliśmy od weta.Diagnoza:hot spot.Uff...

Co to jest hot spot ?.
Avatar użytkownika
stmichal
 
Posty: 124
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-23, 19:43
psy: Berneński Pies Pasterski Bary

Re: Czy to może być" choroba pokleszczowa"?

Postprzez EwaM » 2011-05-03, 11:33

Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))


Powrót do - Pasożyty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość