Pytanie o Duowin Contact

Moderator: Anirysova

Pytanie o Duowin Contact

Postprzez Majszczur » 2010-11-25, 09:46

W tym roku obdarzyłam zaufaniem preparat Duowin Contact, bo moje doświadczenia z innymi środkami przeciwko kleszczom zakończyły się tragicznie dla poprzedniego berna. Ponieważ Duowin działa na Grandę skutecznie, chciałam ją zakraplać całą zimę, a tu zonk - Duowin jest produkowany tylko w fiolkach max na psa 15-30kg. Ponieważ wczoraj mijał termin kropienia nie miałam czasu na zastanawianie się który inny preparat wybrać i za namową pani wet dałyśmu Grandzie 1 fiolkę 15-30kg i jedną dla małych <7,5 kg (Gradzior ma teraz dokładnie 37,600 kg).
Czy to była dobra decyzja :?: :->
Nie za bardzo zrozumiałam wywód na temat stosunku stężenia do objętości preparatu do masy psa... :oops:
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Pytanie o Duowin Contact

Postprzez MB » 2010-11-25, 11:09

Ja tak właśnie stosuję Advantix - duża i mała fiolka.
Avatar użytkownika
MB
 
Posty: 1690
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 23:15
Lokalizacja: Mazańcowice k.B-B
psy: Wania,Konrad,Fia, Solo['] Paiko['] Sasza[']

Re: Pytanie o Duowin Contact

Postprzez qbav » 2010-11-25, 11:25

ja tez w advantixie lacze 2 fiolki, na duzego i malego psa
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Pytanie o Duowin Contact

Postprzez Anirysova » 2010-11-25, 11:40

My w ten sam sposób advantix - 1 ml na 10 kg wagi psa i sprawdza sie znakomicie.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Pytanie o Duowin Contact

Postprzez Vigo » 2010-11-25, 11:49

Również stosuję Duowin i jestem zadowolona według mojego weta ten 15-30kg spokojnie wystarcza. Przez okres 3 m-cy moje psy były zakraplane co miesiąc, później do 1,5 a po jakimś czasie możemy robić to co 2 miesiące. Prawdopodobnie stężenie jakie się utrzymuje przy stałym podawaniu tego preparatu pozwala na użycie go co dwa miesiące, ale jest to opinia mojego weta. Jak dla mnie preparat super - sprawdził się przez ostatni rok na Vigorze a od czasu kiedy mamy Sangę też nie mam u niej problemów. A traw i zarośli u nas dostatek w których buszują psiory. Przy Advantix-ie u Vigora znalazłam 2 kleszcze.
Avatar użytkownika
Vigo
 
Posty: 88
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-06, 14:12
psy: Vigo i Sanga

Re: Pytanie o Duowin Contact

Postprzez Majszczur » 2010-11-25, 11:59

Vigo napisał(a): Przy Advantix-ie u Vigora znalazłam 2 kleszcze.
Przy Advantixie Berta złapała babeszję i mimo miesięcznego leczenia nie udało się Jej już uratować :(


No to już jestem względnie spokojniejsza. Dzięki za szybki odzew.

Co do częstotliwości zakraplania:
my kropimy co 21 dni z racji tragicznie zakleszczonej okolicy :(
Żaden wet nie sugerował zwiększania odległości między aplikacjami i mamnadziejęże jest to podyktowane troskąo pacjenta, a nie chęcią większego/częstrzego zysku :->
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Pytanie o Duowin Contact

Postprzez Busola » 2010-11-25, 14:23

AniRysTeam napisał(a):My w ten sam sposób advantix - 1 ml na 10 kg wagi psa i sprawdza sie znakomicie.

my też, dorzucam jeszcze co nieco na długą sierść czyli daję 5 ml na suke o wadze 43kg
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Pytanie o Duowin Contact

Postprzez Barbara_Bi » 2010-11-25, 14:37

Pozwolę sobie wstawić tekst znaleziony na forum labradorów napisany przez bkrawczy:
Duowin contact to obecnie najnowocześniejszy preparat typu spot-on zabezpieczający psy przed inwazją kleszczy i pcheł. Opakowanie zawiera 4 pipetki. Produkt jest przeznaczony tylko dla psów. Skład: permetryna-400mg pirypoksyfen-3mg nosnik do 1ml. Preparat podobnie stosujemy jak popularne Frontliny czy Fiprexy, jest tylko dużo skuteczniejszy. Preparat niszczy pchły i zapobiega inwazji przez 4 tygodnie. Zapobiega namnażaniu pcheł przez 8 tygodni w wyniku hamowania dojrzewania larw i jaj. Preparat zapobiega inwazji kleszczy przez 4 tygodnie. Preparat wlewamy z pipetki bezpośrednio na skórę wzdłuż szyi - tułowia - ogona. Koniec pipetki powinien stykać się ze skórą psa. Preparat został wyprodukowany we Francji przez znaną firmę Virbac Animal Health. Frontliny i Fiprexy zawierają tylko jedną substancję czynną o nazwie fipronil działająco na pchły i okazyjnie na kleszcze. W Duowinach są 2 substancje. Jedna działa na pchły i wszoły, a druga na kleszcze. Dlatego są dużo bardziej skuteczniejsze. Frontliny maja podłoże płynne, dzięki czemu dużo szybciej tracą aktywność. Duowiny mają podłoże oleiste, które utrwala preparat i długo utrzymuje go w skórze.

Dostępne wielkości:

2ml do 8kg
4ml 8-15kg
8ml 15-30kg
Powyżej 35kg stosujemy 2 pipety 8ml

4 x 4ml to koszt ok 50-60zl
Barbara_Bi
 
Posty: 198
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-19, 13:38
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP (Taga(*) King(*) Kaja(*)), Atena (znalezisko)

Re: Pytanie o Duowin Contact

Postprzez Majszczur » 2010-11-25, 15:50

Dziękuję Barbara_Bi, kurczę znam ten tekst z labradorów, między innymi informacja o oleistym noośniku (co podobno powoduje dłuższe utrzymywanie się aktywności substancji czynnej) przekonała mnie do Duowinu. Ale jakoś umknęła mi ta istotna informacja
Powyżej 35kg stosujemy 2 pipety 8ml
czyli mam rozumieć że Granda nie jest teraz w pełni zabezpieczona skoro dostała pipety 8ml+2ml zamiast 8ml+8ml :-? :?:
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Pytanie o Duowin Contact

Postprzez Barbara_Bi » 2010-11-25, 19:35

http://www.forum.molosy.pl/showthread.php?t=7056
Poszukałam jeszcze troszkę i podoba mi się to forum, bo sporo się dowiedziałam. Zwłaszcza z postów RT, który(a) jest wetem.
Czytałam też gdzieś informację, że jeden ze składników Duowin Contact jest toksyczny dla kotów. :?: :-?
Pozdrawiam śliczną Grandzię.
Barbara_Bi
 
Posty: 198
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-19, 13:38
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP (Taga(*) King(*) Kaja(*)), Atena (znalezisko)

Re: Pytanie o Duowin Contact

Postprzez nika » 2010-11-25, 19:42

No właśnie, skoro mowa kotach. Gdzieś już zadałam to pytanie, ale powtórzę. Mój wet nie poleca tego środka, jeżeli pies ma kontakt z kotem. A moje psy mają i to duży - typu wspólne zabawy itp. Dlatego zrezygnowałam z Duowin`u.
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: Pytanie o Duowin Contact

Postprzez Majszczur » 2010-11-26, 01:01

Powtórzę to co wówczas odpowiedziałam, żeby nie umknęło. Nie poleca się Duowinu dla kotów, bo liżac futerko łykają toksynę. Natomiast u mnie nie ma takiego ryzyka, bo koty (sztuk dwie) nie mają w zwyczaju bawić się z Grandą. Poldek traktuje ją z wyniosłą pogardą jako stworzenie niżej w hierarchii od kota, a Fionka się lekko obawia, więc nie ma ryzyka konfrontacji typu przytulanie czy lizanie. Dlatego się zdecydowałam na Duowin ;)
Grandzina dziękuje za pozdrowienia i również pozdrawia :D
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Pytanie o Duowin Contact

Postprzez nika » 2010-11-26, 09:44

Dzięki, nie doczytałam wówczas chyba. No właśnie, u mnie tak kontaktowo się bawią i dlatego nie chcę tego stosować.
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: Pytanie o Duowin Contact

Postprzez anula » 2010-11-26, 09:50

Fi-prex na pewno może zabić królika, jak jest z kotami to nie wiem.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Pytanie o Duowin Contact

Postprzez Majszczur » 2010-11-26, 11:19

Przeczytałam chyba wszystkie wypowiedzi RT na labradorach i nadal nie mam odpowiedzi na pytanie
mam rozumieć że Granda nie jest teraz w pełni zabezpieczona skoro dostała pipety 8ml+2ml zamiast 8ml+8ml :-? :?:
wybaczcie, że tak drążę to dawkowanie, ale z wiadomych względów mam traumę pokleszczową, więc wolę dmuchać na zimne...
Więc jak, powinnam ją jeszcze dokropić ?
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Pytanie o Duowin Contact

Postprzez hania » 2010-11-26, 12:31

Dawka duowinu jest 0,25 ml/kg.
Znam psy u których działa świetnie, znam takie u których wcale :-/
hania
 
Posty: 670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 08:37
psy: Gawra, Irga, Kontra, Szyszka, Zoja [*]

Re: Pytanie o Duowin Contact

Postprzez Barbara_Bi » 2010-11-26, 12:49

http://www.virbac.ch/fr/kleintier/duowi ... s-m-l.html
To ze strony producenta - informacje w języku kompletnie mi obcym francuskim (ale od czego opcja "tłumacz") i rzeczywiście dawka dla b. dużych psów jest 2x8ml. Sama nie wiem, czy to jest konieczne.
Jeśli zrozumiałam wywody tego RT, to stężenie trutki jest jednakowe dla psa każdej wielkości. Chodzi tylko o objętość preparatu, żeby mógł rozejść się po całej "powierzchni" psa. No i po 4 tygodniach od podania poprzedniej dawki jest jeszcze jakieś nasycenie substancją skóry psa. Nie wiem, może jakiś mądry wet wie?
Barbara_Bi
 
Posty: 198
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-19, 13:38
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP (Taga(*) King(*) Kaja(*)), Atena (znalezisko)

Re: Pytanie o Duowin Contact

Postprzez hania » 2010-11-26, 13:05

I dokładnie w tym samym miejscu jest napisane, ze dawka 0,25 ml/kg
hania
 
Posty: 670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 08:37
psy: Gawra, Irga, Kontra, Szyszka, Zoja [*]

Re: Pytanie o Duowin Contact

Postprzez umala » 2010-11-26, 14:45

Poszperałam troszkę na stronach francuskich bo dziwnym trafem znam ten jakże piękny i trudny język :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Poza tym co napisane zostało już wcześniej
nie stosować u szczeniąt poniżej 3 miesiąca mimo że niektórzy twierdzą że można już od 2 miesiąca
nie aplikować u suk karmiących
i niestety nawet na forach nie znalazłam opinii w konkretnie opisanym przypadku psów powyżej wagi 30 kg więc pozostaje zastosować się do zaleceń producenta czyli 8ml+8ml
Avatar użytkownika
umala
 
Posty: 676
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-21, 13:26
Lokalizacja: Augustów
psy: Zenit JR


Powrót do - Pasożyty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość