Komary:(

Moderator: Anirysova

Komary:(

Postprzez kreska » 2010-05-21, 20:55

Wiem ze komar to nie pasozyt ale widze ze jest temat o meszkach to pytam....czy macie jakis sposob na komary?
Wyleglo sie tego tyle ze moje bidule maja poklute pysie :-( a najgorzej jest z okolica oczu :evil: jak tylko wyjda na zewnatrz to pojawia sie nad nimi czarna chmura z komarow :evil: Fibi dzis ma bable na obu oczach :-/ Zapalam na zewnatrz takie spiralki ale sa malo skuteczne bo tam gdzie najskuteczniej dzialaja to dziewczyny nie chca lezec :-/

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Komary:(

Postprzez iwona_k1 » 2010-05-21, 21:59

Jeden ze środków na kleszcze-chyba w Adwantix powinien działać na meszki ,ale komary... :roll: nie wiem,może wit B complex podawać,ale psy się nie pocą więc nie wiem czy to zadziała tak jak u ludzi?
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Komary:(

Postprzez Anna Rozalska » 2010-05-22, 09:38

My używamy sprayu Ixoder Dr. Seidla który działa na kleszcze , meszki, komary, pchły i muchy. Spryskuje się przed spacerem psa uważajac na okolice oczu i pyska. W zeszłym roku dzialało w tym też dzaiała.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Komary:(

Postprzez Cefreud » 2010-05-22, 10:25

w sklepach ze sprzetam jeździeckim dostępne są chusteczki do przecierania pysiów,pachwin i innych delikatnych miejsc.Preparat jest dla koni,ale używałam na Freudzie i efekt był(Znaczy nie było efektu uczulenia i bombli po komarach)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Komary:(

Postprzez Anirysova » 2010-05-22, 12:59

Advantix działa także na komary
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Komary:(

Postprzez kreska » 2010-05-22, 15:12

Cefreud napisał(a):w sklepach ze sprzetam jeździeckim dostępne są chusteczki do przecierania pysiów,pachwin i innych delikatnych miejsc.Preparat jest dla koni,ale używałam na Freudzie i efekt był(Znaczy nie było efektu uczulenia i bombli po komarach)


oj to ja skozystam z rady Karoli bo glownie mi chodzi o pysio a na tych preparatach kleszczowych pisza zeby unikac tych okolic :roll:
Dziekuje :-D
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Komary:(

Postprzez Anirysova » 2010-05-22, 17:52

Advantix zakrapla się tak jak inne spoty na kleszcze (na kark), a odstrasza po prostu nie tylko kleszcze, ale także muszki i komary - trzy w jednym ;-)
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Komary:(

Postprzez 4mala » 2010-05-22, 20:04

U nas pojawił się w aptekach naturalny preparat w sprayu na bazie grejfruta i działa super. Niestety nie podam dziś nazwy ponieważ do tej pory kożystalismy z dobrodziejstwa kompana wspólnych spacerów po łąkach ale jak w poniedziałek go zakupie to podam nazwę i firmę. A fakt, ze Vectorowi komary atakuja tylko pychola, jakoś reszta futra wydaje sie nie do pokonania ale kolega de bordeux jest atakowany po calości i pomim widać genialnie jak świetnie działa ten preparat.
Avatar użytkownika
4mala
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 21:18
Lokalizacja: Białystok
psy: Vector Szczęście Ty Moje

Re: Komary:(

Postprzez Wydra » 2010-05-23, 12:04

Cefreud napisał(a):w sklepach ze sprzetam jeździeckim dostępne są chusteczki do przecierania pysiów,pachwin i innych delikatnych miejsc.Preparat jest dla koni,ale używałam na Freudzie i efekt był(Znaczy nie było efektu uczulenia i bombli po komarach)

potwierdzam :-D ,są także środki do spryskiwania dla koni które nadają się również dla psów.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Komary:(

Postprzez Barbapapa » 2010-05-25, 13:08

Zasłaniam oczy i dziurki, i dwukrotnie w ciągu dnia, jak jesteśmy na działce pryskam pychole off'em.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Komary:(

Postprzez HaniaHa » 2010-07-06, 13:11

Te komary są jakieś zmutowane w tym roku. Sama usiłuje się zawsze spryskać offem, Brosem poustawiam jakieś kadzidełka by na spokojnie na terasie wieczorem posiedzieć i na człowieka to nie działa to na psa chyba też nie :cry: Masakra!!!
Avatar użytkownika
HaniaHa
 
Posty: 990
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-09, 09:44
Lokalizacja: Górny Śląsk
psy: DSPP - Grand Dager Żorska Prima FCI

Re: Komary:(

Postprzez P.S.I ekspert » 2010-08-17, 12:18

Jeśli chodzi o komary, to ten rok naprawdę jest bardzo ciężki i tak jak piszesz, HaniaHa, nie działają nawet środki, które dotychczas były wystarczające. W takim wypadku pies również potrzebuje szczególnej ochrony, takiej, jak np. wspominane już przez Was krople Advantix. Działają praktycznie na wszystkie pasożyty zewnętrzne, w tym także na komary, a jako, że to produkt Bayer'a, to o jego jakość można być spokojnym.
P.S.I ekspert
 
Ostrzeżeń: 0


Powrót do - Pasożyty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość