kleszcze - już są!!!

Moderator: Anirysova

Re: kleszcze - już są!!!

Postprzez saba&mlis » 2012-03-23, 21:15

Najlepiej stosowac podwojne zabezpieczenie(ale tak zeby substancja czynna w obrozce i w kropelkach byla inna). Ja juz drugi rok stosuje obrozke Sabunol i do tego kropelki Fypryst i jestem bardzo zadowolona.
Rozne psy reaguja roznie na taki sam preparat, jesli zauwazysz ze ten ktory uzywasz nie dziala, to go zmien na inny.
Ostatnio edytowano 2012-03-24, 09:49 przez saba&mlis, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: kleszcze - już są!!!

Postprzez Barbel » 2012-03-24, 02:10

Na ślasku Sabunol sie nie sprawdza - totalnie nie działa na tutejsze kleszcze. Równie dobrze można by pokropic psa wodą. Z kolei ładowanie na psa i kropel i obroży to ładowanie mu po prostu toksyn, które kiedyś tam moza mu pogorszyc funkcjonowanie wątroby. Najlepiej spytac ludzi z okolic co najskuteczniej odstraszało kleszcze na ich psach.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: kleszcze - już są!!!

Postprzez Atka73 » 2012-03-24, 17:13

Dziękuję bardzo za odpowiedz.
Avatar użytkownika
Atka73
 
Posty: 122
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-04-23, 20:22
Lokalizacja: Szczecin
psy: Cymes[*] Ajax[*] Simba

Re: kleszcze - już są!!!

Postprzez Anirysova » 2012-03-24, 20:24

Barbel napisał(a):Na ślasku Sabunol sie nie sprawdza - totalnie nie działa na tutejsze kleszcze. Równie dobrze można by pokropic psa wodą. Z kolei ładowanie na psa i kropel i obroży to ładowanie mu po prostu toksyn, które kiedyś tam moza mu pogorszyc funkcjonowanie wątroby. Najlepiej spytac ludzi z okolic co najskuteczniej odstraszało kleszcze na ich psach.


Zgadza się, tym bardziej że trzeba wiedziec co można łączyc ze sobą, żeby nie weszły ze sobą w reakcje. Już były przypadki wstrząsu alergicznego po takim podwójnym zabezpieczaniu :-/
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: kleszcze - już są!!!

Postprzez saba&mlis » 2012-03-24, 21:00

Anirysova napisał(a): trzeba wiedziec co można łączyc ze sobą, żeby nie weszły ze sobą w reakcje. Już były przypadki wstrząsu alergicznego po takim podwójnym zabezpieczaniu :-/

Wlasnie o tym napisalam w swoim poscie.
saba&mlis napisał(a):Najlepiej stosowac podwojne zabezpieczenie (ale tak zeby substancja czynna w obrozce i w kropelkach byla inna).

Na mazowszu kleszcze w poprzednich sezonach byly bardzo wredne i stad pomysl o podwojnym zabezpieczeniu, nigdy nie zmieniam rownoczesnie obrozki z nakraplaniem, staram sie to robic z 2 tygodniowym przesunienciem. Obrozke stosuje przez caly rok, a kropelki odstawiam na okres zimowy (ok 3 miesiace). Zestaw ktory proponowalam u mnie sprawdza sie juz drugi sezon, dlatego go nie zmieniam i polecam innym do wyprobowania, co nie znaczy ze bedzie sie sprawdzal i innych. Dopiero jak moj poprzedni psiak zachorowal na bebeszjoze (byl zabezpieczany, ale i tak lapal kleszcze), dowiedzialam sie ze nie ma dobrych czy zlych preparatow, tylko ze roznie dzialaja na rozne psy i ze jesli sie jeden nie sprawdza, nalezy zmieniac na inny. Moze jestem przewrazliwiona, ale wole zabezpieczac psy podwojnie niz martwic sie czy nie zlapia kleszczy.
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: kleszcze - już są!!!

Postprzez Cefreud » 2012-03-25, 11:16

Certifect czyli nib nowość na kleszcze działa. Niestety działa też na żołądek psów. Kuba bawiąc się z Wallem i Yodą miał kontakt z preparatem.Jako że ma słaby żołądek( w sensie delikatny-zmiana karmy najczęściej powoduje biegunkę) miał gigantyczną biegunkę.Lało się z biedaka
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: kleszcze - już są!!!

Postprzez Anirysova » 2012-03-25, 16:20

saba&mlis napisał(a):
Anirysova napisał(a): trzeba wiedziec co można łączyc ze sobą, żeby nie weszły ze sobą w reakcje. Już były przypadki wstrząsu alergicznego po takim podwójnym zabezpieczaniu :-/

Wlasnie o tym napisalam w swoim poscie.
saba&mlis napisał(a):Najlepiej stosowac podwojne zabezpieczenie (ale tak zeby substancja czynna w obrozce i w kropelkach byla inna).



Ale to właśnie dwie różne substancje mogą wejśc w reakcje! No i pies jest podwójnie podtruwany.
Tylko weterynarz może stwierdzic czy dwa preparaty pasują do siebie, no i wiele zależy od psa, jednemu nic nie będzie, a inny dostanie ataku.

Tak jak Ania napisała najlepiej dowiedziec się od psiarzy albo weterynarzy jaki preparat działa na danym terenie, np. na Śląsku najlepiej działa Advantix.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: kleszcze - już są!!!

Postprzez Anirysova » 2012-03-25, 16:25

Moja koleżanka która ma córeczkę Eryczka, ma fioła na punkcie ECO, używała w zeszłym sezonie oleju neem i ponoc rewelacja, sunia ani razu nie złapała kleszcza ani pchły. Ona używała zwykły olejek ze sklepu indyjskiego, ale ja znalazłam w Karusku nowośc, w tym roku zaczeli sprzedawac specjalny spot dla psów:
http://www.karusek.com.pl/produkt.php?p ... 91&cat=480
(chyba taniej wyjdzie olejek gdzies kupic, a tylko spisac jak stosowac) Jest ponoc także szampon i spray do spryskiwania dla psów z tym olejkiem.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: kleszcze - już są!!!

Postprzez wiki1710 » 2012-03-25, 18:21

Znalazłam na alle obrożę z tym olejkiem (neem czyli miodla indyjska) :arrow: http://allegro.pl/vitalveto-obroza-na-i ... 24766.html

Może warto spróbować?
Avatar użytkownika
wiki1710
 
Posty: 549
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-04, 13:52
psy: Nelly (DSPP), Layla (BPP)

Re: kleszcze - już są!!!

Postprzez Anirysova » 2012-03-25, 21:08

Przy jednym psie obrożę mozna stosowac, ale przy kilku już nie bardzo, nasze bawią się i podgryzaja, więc muszą byc zakrapiane 8-)
Chyba zdecydujemy się na ten olejek, skoro działa u znajomej bernenki <tak>
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: kleszcze - już są!!!

Postprzez ewazoltowska » 2012-03-25, 21:44

Stosowałam go u boksera /krótka sierśc/ i nie byl skuteczny.
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: kleszcze - już są!!!

Postprzez Gosia1812 » 2012-03-27, 17:44

Cały ubiegły rok stosowaliśmy frontline, ale dzisiaj u weta nie było tego preparatu. Wet zaproponował nowy preparat o nazwie CERTIFECT. W swoim składzie ma fipronil, (S)-Meopren i Amitrazę. Czy ktoś spotkał się się tym preparatem?

Gosia z Kajką
Avatar użytkownika
Gosia1812
 
Posty: 890
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-12, 10:32
Lokalizacja: Puławy
psy: DSPP Kajka
Hodowla: Z Chełmskiego Grodu

Re: kleszcze - już są!!!

Postprzez nugatika » 2012-03-27, 17:58

Poker napisał(a):
w Lublinie paskudnie, kleszczory "zainfekowane" i dużo, najbezpieczniejszy do spacerów jest wąwóz - ciągnie się od Leclerka (wejście od Zana) aż do LKJ-otu - bo w wąwozie koszą trawę, teren rekreacyjny, a i tak trzeba psa po spacerze przeglądać


Dzięki Grażynko za wieści, my mieszkamy na Sławinie i jak w zimie byłam zachwycona terenami do spacerów, tak teraz te krzaczory mnie troche przerażają... :-/ <bezrady2>
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Re: kleszcze - już są!!!

Postprzez Cefreud » 2012-03-27, 20:15

Gosia1812 napisał(a):Cały ubiegły rok stosowaliśmy frontline, ale dzisiaj u weta nie było tego preparatu. Wet zaproponował nowy preparat o nazwie CERTIFECT. W swoim składzie ma fipronil, (S)-Meopren i Amitrazę. Czy ktoś spotkał się się tym preparatem?

Gosia z Kajką

patrz posty powyżej ;-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: kleszcze - już są!!!

Postprzez Gosia1812 » 2012-03-28, 07:30

Zauważyłam, ale już o napisaniu swojego posta. Kajka została zakroplona wczoraj pod wieczór. U psa nie zauważyłam żadnych reakcji nieprawidłowych. Natomiast u mnie tak. Preparat po zakropleniu przeokropnie śmierdzi, tak że obecność z psem w jednym pomieszczeniu była nie do zniesienia. Nawet na dworze gdy pies był blisko to było czuć to świństwo. Dziś rano nadal śmierdzi. Ani Frontline ani Fiprex tak nie dawał. Mam nadzieję, że kleszcze będzie zwalczał wzorowo. :-D

Gosia z Kajką
Avatar użytkownika
Gosia1812
 
Posty: 890
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-12, 10:32
Lokalizacja: Puławy
psy: DSPP Kajka
Hodowla: Z Chełmskiego Grodu

Re: kleszcze - już są!!!

Postprzez Cefreud » 2012-03-28, 09:54

moje wetki na tą ampitrazę zacierały łapki, że niby taka genialna. Cuchną równo, ale po 6 dniach jakby mniej :-)

I ciekawostka- PREVENTIC nie dostał zgody. Ponoć wywołuje jakies niepożądane reakcję u ludzi chorych na cukrzyce i podnosi ryzyko cukrzycy u ciężarnych
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: kleszcze - już są!!!

Postprzez Szam » 2012-03-28, 10:57

Jest jeszcze nowa obroża Bayera Forest, działa 8 mieś.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: kleszcze - już są!!!

Postprzez kreska » 2012-03-28, 12:12

I ciekawostka- PREVENTIC nie dostał zgody. Ponoć wywołuje jakies niepożądane reakcję u ludzi chorych na cukrzyce i podnosi ryzyko cukrzycy u ciężarnych

Z tego co mi wiadomo to problem niestety jest bardziej przyziemny i biurokratyczny, firma Vibac ma problem z nazwa na rynku poskim, ktora zostala wczesniej zastrzezona dla innej firmy/produktu w tej samej klasyfikacji :-> Ale bede wdzieczna za szczegoly, jesli gdzies sa jakies potwierdzone informacje bo moje sucze zabezpieczam PREVENTIC-iem <mysli>
w Czechach, Litwie ....produkty sa nadal dostepne, u nas na "czarnym rynku" tez, wystarczy poszukac ;-)
Dodatkowo zakraplam Fiprexem lub Fyprystem , odpukac narazie mamy spokoj <okok> i zadnych, wiekszych alergii.

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: kleszcze - już są!!!

Postprzez Cefreud » 2012-03-28, 14:27

kreska napisał(a):
I ciekawostka- PREVENTIC nie dostał zgody. Ponoć wywołuje jakies niepożądane reakcję u ludzi chorych na cukrzyce i podnosi ryzyko cukrzycy u ciężarnych

Z tego co mi wiadomo to problem niestety jest bardziej przyziemny i biurokratyczny, firma Vibac ma problem z nazwa na rynku poskim, ktora zostala wczesniej zastrzezona dla innej firmy/produktu w tej samej klasyfikacji :-> Ale bede wdzieczna za szczegoly, jesli gdzies sa jakies potwierdzone informacje bo moje sucze zabezpieczam PREVENTIC-iem <mysli>
w Czechach, Litwie ....produkty sa nadal dostepne, u nas na "czarnym rynku" tez, wystarczy poszukac ;-)
Dodatkowo zakraplam Fiprexem lub Fyprystem , odpukac narazie mamy spokoj <okok> i zadnych, wiekszych alergii.

pozdr


W ub roku była taka informacja,że problem z rejestracja, że za póxno papier złożyli itp. Ja kupowałam na allegro bodajże z Czech. W tym roku koncesji nie dostali z powodów jak wyżej. Ponoć ma tez zniknąć ze sklepów i lecznic u naszych bliskich sąsiadów, ale wiem to tylko z "plotki od mojej wetki", której kolezanka ze studiów pracuje w Virbacu
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: kleszcze - już są!!!

Postprzez Barbel » 2012-03-28, 15:19

Virbac w Czechach ma sie dobrze. Eipro jest z tej firmy. U moich psów się sprawdza
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Pasożyty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość