Wyciąg z czosnku, kleszcze a zdrowie psa

Moderator: Anirysova

Re: Wyciąg z czosnku, kleszcze a zdrowie psa

Postprzez kerovynn » 2013-11-24, 11:41

Kreska - odnośnie badań wypowiadam tylko swoje zdanie. Daleka jestem od komentowania poczynań innych ludzi, gdyż każdy ma swoją sytuację, swojego psa i swoje racje. Nie mnie to oceniać :-)
Czosnek ma substancje toksyczne, to fakt, ale nie aż tyle co cebula.
Spoiler:
Szukałam wczoraj po necie artykułu gdzie były podane dokładne dane (czytałam to zanim zaczęłam podawać czosnek) w tym temacie, w każdym razie wniosek był taki, że ogólnie czosnek można dawać ale w rozsądnych dawkach. Oczywiście mogą się trafić psy, którym nie pomoże, a może i zaszkodzi. Nie ma leków uniwersalnych i do każdego leku, nawet zioła - sa konkretne przeciwwskazania i trzeba je znać zanim się coś zacznie podawać. Ja Eśkę dokładnie obserwowałam przez ten czas i nic mnie nie niepokoiło, a jestem typem przewrażliwionym ;-). Poza tym Eska dostaje zielone roślinki ;-) - chlorofil dość skutecznie czyści organizm z toksyn, teraz dostanie ostropest (dzięki za informację :love: ) więc nawet jakby coś było nie tak to się podleczy samo.
Zielarz twierdzi, że należy podawać czosnek suszony lub w kapsułkach, bo świeży może podrażnić jelita, specjalistka od psich diet natomiast zaleca świeży, ale 15 minut przed podaniem trzeba go posiekać. Kto ma rację? <bezrady2>
Każdy musi zdecydować sam.. :-D
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Poprzednia strona

Powrót do - Pasożyty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość