Biegunka, odrabaczanie? czym żywić?

Moderator: Anirysova

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez lena83 » 2014-02-14, 19:18

Kajka napisał(a):Zaczęłam mu dawać ryż z marchewką i kurczakiem.Najpierw sam przez tydzień a potem po trochu zwiększałam ilość suchej karmy.

I nie było problemu z powrotem do suchego? Bo trochę się obawiam, że jak Vento zasmakuje gotowanych frykasów, to się potem wypnie na chrupki :->
Avatar użytkownika
lena83
 
Posty: 138
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-24, 14:08
Lokalizacja: podkarpackie
psy: vento

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez Agama » 2014-02-14, 20:24

Nie będzie problemu, nie martw sie na zapas najważniejsze by był zdrowy ;)
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez Kajka » 2014-02-14, 21:52

Pomału zmniejszałam ilość ryżu a zwiększałam suchej karmy.To trwało około tygodnia.A i teraz od czasu do czasu daję mu ryż z marchewką i kurczakiem.Ty możesz dawać pierś z kurczaka jest delikatniejsza.Czytałam w necie że można dawać też węgiel( ten z apteki),chyba 1 tabletka na 10 kg psa i o smekcie(smecta).Poczytaj w necie o tym.trzymam kciuki żeby przeszło
Avatar użytkownika
Kajka
 
Posty: 60
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-15, 21:16
Lokalizacja: KUJAWSKO- POMORSKIE
psy: ARI

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez lena83 » 2014-02-14, 23:34

ogromne dzięki Wam wszystkim :)) będę zdawać relacje z postępów :))
Avatar użytkownika
lena83
 
Posty: 138
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-24, 14:08
Lokalizacja: podkarpackie
psy: vento

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez lena83 » 2014-02-15, 13:48

Nie wiem, czy mogę kontynuować w tym wątku, bo temat za chwilę znacząco zejdzie z zagadnienia karmy, ale.... jestem wściekła i podłamana. Wściekła też między innymi na siebie, że kupiłam psa nie sprawdzając najpierw gruntownie hodowli (no ale brałam psa z rodowodem, nie spodziewałam się kota w worku...).

Dziś od rana pies odmówił jedzenia, a także picia. Wypił tyle, ile byłam w stanie podać mu strzykawką po tym, jak 2 razy zwymiotował (przy pustym brzuchu). Perystaltykę ma tak rozszalałą, że mam wrażenie, że zaraz wybuchnie - słychać te rewolucje w całym domu!
Zapakowałam psa do weta, przedstawiłam całą historię i pokazałam książeczkę, bo moje wątpliwości wzbudzały daty odrobaczeń - pies był niby odrobaczony 1 i 15 listopada, przy czym urodził się 24 listopada (sic!). Hodowca tłumaczył się pomyłką, że to miał być grudzień. To samo powiedział wet, który niby odrobaczał, bo do niego też dzwoniliśmy.
Jako że jestem laikiem, nie wiedziałam, kiedy pies może być odrobaczany i szczepiony. Wet złapał się za głowę, bo szczepienie Nobivakiem puppy DP miał w siódmej dobie życia (wg książeczki). Natomiast odrobaczanie, nawet jeśli przyjąć że był to grudzień, nie listopad, tez było zrobione za wcześnie (o ile było). Wet, który się pod tym wszystkim podpisywał zaprzecza, jakoby zaszczepił i odrobaczył tak małego psa - prawdopodobnie hodowca zrobił to sam i tylko podetknął wetowi książeczkę do podpisu.
Wg naszego weta, podobnie jak nam się wydawało, pies raczej nie mógł być na tej samej karmie, którą dostaliśmy od hodowcy. Zasugerował, że był w ogóle na karmie dla dorosłych psów.
Zlecił badanie kału, wstrzymał szczepienia do momentu uregulowania pracy układu pokarmowego i postanowił traktować psa tak, jakby w ogóle nie był szczepiony - z pusta kartą.
Jestem w szoku, jakim cudem takie machloje są tolerowane w zarejestrowanej hodowli!
W poniedziałek będę dzwonić do Związku i próbować się czegoś dowiedzieć.
Avatar użytkownika
lena83
 
Posty: 138
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-24, 14:08
Lokalizacja: podkarpackie
psy: vento

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez marieanne » 2014-02-15, 14:25

Trzymamy kciuki za malucha.

Straszna szkoda, że nie trafiliście na forum przed zakupem szczeniaka - wiedzielibyście, na co zwrócić uwagę, jak poznać fajnego hodowcę, jak powinien wyglądać szczeniak w wieku 8 tygodni (z tego co piszesz miał dużą niedowagę). Szkoda, że nie poszukaliście opinii o hodowli w internecie - wszystko byś wiedziała.

Teraz mam nadzieję, ze zawiadomicie ZK o tym, jak w tej "hodowli" się dzieje. Niestety - w szeregach ZKwP również pseudohodowcy istnieją :(
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez lena83 » 2014-02-15, 14:56

Szukaliśmy opinii, ale przyznam, że bardzo pobieżnie. Tym bardziej, że nie było ich za wiele. Pojawiały się pozytywne, ale również negatywne, tylko odnosiłam wrażenie, że z negatywnych hodowca potrafił bardzo rzeczowo się wytłumaczyć i wybronić, a ja raczej nie sugeruję się pojedynczymi, w dodatku anonimowymi wypowiedziami w necie. Gdybym dotarła tutaj i poczytała wypowiedzi profesjonalistów... No ale tak się nie stało. Teraz tylko trzeba robić, co się da i postawić psiaka na nogi.

Związek będzie zawiadomiony na 100%.
Avatar użytkownika
lena83
 
Posty: 138
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-24, 14:08
Lokalizacja: podkarpackie
psy: vento

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez SwissW » 2014-02-15, 15:08

To przykre co Was spotkało. Trzymam kciuki za zdrówko malucha <tak> Bo sama wiem co to znaczy cierpiący maluch
Avatar użytkownika
SwissW
 
Posty: 1584
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-09, 14:04
Lokalizacja: Zegrze
psy: Bobi i Riko

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez lena83 » 2014-02-18, 10:09

Jeśli ktoś byłby zainteresowany finałem naszej historii (a jednocześnie początkiem nowej...), to zamieszczam raport z ostatnich 4 dni. Przepraszam, że w dziale o żywieniu, jeśli jest taka potrzeba, proszę o przeniesienie wątku.

Dzień po wizycie u weta, którą tu opisałam, w niedzielę rano, pies był ciągle bez apetytu, osowiały. W sobotę wieczorem zjadł odrobinę jedzenia (gotowane, biegunki ustąpiły), po czym właśnie w niedzielę przed południem zwymiotował. Niestety - masą glist... Niedługo potem wydalił "pełzający" kał. Zebrałam próbki wymiocin i kału, zabrałam psa do weta. Uznał, że badania laboratoryjnego nawet nie ma sensu już robić, bo w próbce będą po prostu tysiące jaj...... Odrobaczył psa, dał mi kolejną tabletkę do samodzielnego podania. Założył też psu nową książeczkę.
Pies jest w nieco lepszej ogólnej kondycji, chętnie je gotowane żarełko, czekamy na kuriera z Hillsem. Nie podoba mi się jedynie to, że pies dostał już 2 tabletki aniprazolu i nadal wydala żywe robale, w niedużych ilościach (nie było masowego wydalenia martwych pasożytów) - nie wiem czy to normalne, dziś będę się widziała z weterynarzem.

Wczoraj wykonałam telefon do Związku, do oddziału w którym zarejestrowana jest hodowla naszego psa. Niewiele udało mi się załatwić tą drogą, ale polecono mi wysłanie oficjalnego pisma, co też dzisiaj zrobiłam. Opisałam dokładnie całe ostatnie 2 tygodnie, wszystkie "kwiatki" związane z formalnościami, ze zdrowiem psa i z warunkami ich przebywania w hodowli. Mam nadzieję, że odniesie to jakiś wymierny skutek, bo jestem załamana... Mam w domu 3-letnie dziecko, które całe ostatnie 2 tygodnie bawiło się z psem, na tej samej podłodze, na którą psu zdarzało się napaskudzić... wiadomo, że staraliśmy się możliwie jak najbardziej dbać o higienę, ale mimo wszystko jestem przerażona. Odrobaczyliśmy całą rodzinę Zentelem, powtórka za 3 tygodnie.

Powiedzcie, że to się dobrze skończy, bo ja osiwieję...
Avatar użytkownika
lena83
 
Posty: 138
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-24, 14:08
Lokalizacja: podkarpackie
psy: vento

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez anula » 2014-02-18, 11:16

Finał taki jak myślałam, o ile intensywne odrobaczanie przebiegnie dobrze to dacie radę. Uważajcie żeby nie kontaktował się z innymi psami i nie chodził po publicznych trawnikach. Niestety socjalizacja na tym ucierpi, ale on jest bardzo osłabiony i prawdopodobnie nie szczepiony.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez lena83 » 2014-02-18, 11:26

anula napisał(a): socjalizacja na tym ucierpi, ale on jest bardzo osłabiony i prawdopodobnie nie szczepiony.


:( no właśnie.... dopóki go porządnie nie odrobalimy, nie ma też mowy o szczepieniu... masakra. socjalizacja ucierpi, ale trudno - będziemy nadrabiać ile się da w przyszłości. Mamy możliwość wypuszczać psa tylko do ogrodu, więc tak będzie przez najbliższy czas, ale jak sobie pomyślę o tym, jak mamy skażoną glebę koło domu, to też mi słabo <krzyk>
Avatar użytkownika
lena83
 
Posty: 138
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-24, 14:08
Lokalizacja: podkarpackie
psy: vento

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez agusia_x » 2014-02-18, 12:14

A co na to wszystko hodowla??
Avatar użytkownika
agusia_x
 
Posty: 108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-05-11, 10:55
Lokalizacja: Rybnik
psy: BPP - Fiona z Breńskiej Fanaberii

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez Milla » 2014-02-18, 13:39

Spokojnie.
Na dzieciach się nie znam, nie posiadam, ale wychodzi mi, ze jeżeli są zdrowe, to "pasażerowie na gapę" będą niedługo tylko wspomnieniem.
Socjalizacja, jest ważna, ale jeżeli szczeniak zacznie ją później, to jedynym skutkiem będzie potrzeba zwiększenia Waszej pracy, wszystko da się nadrobić.
Pasożyty były, są i będą, w Twoim otoczeniu, tak działa przyroda.
Spoiler:

Początku przygody z nowym członkiem rodziny nie zazdroszczę :ojoj:
Ale dalej musi być lepiej ;-)
Avatar użytkownika
Milla
Moderator
 
Posty: 1383
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 12:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna
psy: Maja[*], Bonita oraz klan A&B&D

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez Marta@Amon » 2014-02-18, 15:25

Lena spokojnie teraz będzie już tylko lepiej .Najważniejsze ,że wychodzicie na prostą .Masz teraz małego pod dobra opieka weta, a WY dacie radę . Dzieciaki tez mają czasami robale ;) , odrobaczyliście siebie i jest ok. Trzymam kciuki za Was bardzo mocno :]
Avatar użytkownika
Marta@Amon
 
Posty: 677
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-09, 14:33
Lokalizacja: Kraków
psy: CYNAMON (Alpejski Sen) ,AMON (Górski Żywioł (*)...

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez Agama » 2014-02-18, 15:38

Czyli tak jak pisalam :-/ dobrze ze wiesz co dolegalo maluszkowi szkoda ze wczesniej nie rozpoznalas "terenu" ale teraz tylko spokoj i systematyczne odrobaczanie i bedzie dobrze . Przy malym dziecku trzeba psa odrobaczac czesciej zeby nie miec lokatorow . Niektore leki dzialaja dlugofalowo wiec robale moga jeszcze wychodzic
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez lena83 » 2014-02-18, 16:27

Dzięki za słowa pocieszenia :)) Pytałam weta, faktycznie będzie chyba tak, jak pisze Agama - lek działa powoli, robale wychodzą osłabione, część będzie strawiona (to mi do głowy nie przyszło) i powinno być ok.

Mamy już Hillsa, stopniowo będziemy go wprowadzać do kurczaka z ryżem :)) tak że psia dietetyka też na tapecie :))

Co na to hodowca? Przyznam szczerze, że skontaktowałam się z nim tylko w sprawie problemów trawiennych Venta, tydzień temu. Kiedy zalały mnie te informacje o nieważnej książeczce, robaczycy, kiedy pies niknął mi w oczach, miałam już dość rozmów z hodowcą i zdecydowałam się wejść na oficjalną ścieżkę. Może to błąd, może mi zarzuci, że nie próbowałam załatwić z nim sprawy osobiście, ale niestety, po takich zaniedbaniach nie ufam już temu panu i nie chcę niczego załatwiać po cichu. Wahałam się, czy nie zadzwonić i nie poinformować o tym, jakie kroki podjęłam, ale zrezygnowałam. Chciałabym, żeby ewentualna kontrola hodowli nie była kontrolą zapowiedzianą... Może i jest to wredne podejście, ale cierpliwość mi się skończyła.

Jeszcze raz Wam dziękuję za wsparcie i pozdrawiam razem z małym robalkiem ;)) który właśnie radośnie poluje na swoją piłkę, warczy i skacze po pokoju, jak na szczenię przystało :)
Avatar użytkownika
lena83
 
Posty: 138
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-24, 14:08
Lokalizacja: podkarpackie
psy: vento

Re: Biegunka, odrobaczanie? czym żywić?

Postprzez Anna Rozalska » 2014-02-19, 20:57

To znaczy, że hodowca sam sobie wpisał odrobaczenie i szczepienia. Nie rozumiem jak można się do czegoś takiego posunąć. Nic dziwnego, że szczeniak był zarobaczony bo zapewne nie odrobaczył też suki przed porodem.
Całą procedurę odrobaczenia i szczepień musicie zacząć od początku.Generalnie w wieku 3 i pól miesiąca szczeniak jest już po wszystkich szczepieniach. Współczuję maluszkowi, że musiał się tak namęczyć i nie przybierał na wadze. Na szczęście wszystko nadrobi i będzie już ok.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Biegunka, odrobaczanie? czym żywić?

Postprzez lena83 » 2014-02-19, 23:53

Anna Rozalska napisał(a):To znaczy, że hodowca sam sobie wpisał odrobaczenie i szczepienia. Nie rozumiem jak można się do czegoś takiego posunąć. Nic dziwnego, że szczeniak był zarobaczony bo zapewne nie odrobaczył też suki przed porodem.

No właśnie... cieszę się, że to napisałaś, bo jako że nie jestem ekspertem, to miałam wątpliwości, czy rzeczywiście pies przyjechał do nas zarobaczony, czy może zaraził się czymś u nas. Ale to chyba mało prawdopodobne, żeby w ciągu 2 tygodni pies zdążył się zarazić i rozwinąć takie stadium, że wychodziły z niego 5-centymetrowe robale w porażającej ilości... Zwłaszcza, że wychodził głównie do ogrodu i dosłownie kilka razy na krótkie spacery wokół domu, ale to na smyczy, więc raczej zauważylibyśmy, gdyby coś zeżarł. Wet też skłania się raczej ku temu, że kupiliśmy już chorego psa.

Wysłałam pismo do Związku, opisałam całe te 2 tygodnie od dnia zakupu psa do diagnozy, załączyłam kopie książeczki, metryki i umowy kupna/sprzedaży. Mam nadzieję, że przyniesie to jakiś skutek...
Avatar użytkownika
lena83
 
Posty: 138
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-24, 14:08
Lokalizacja: podkarpackie
psy: vento

Re: Biegunka, odrabaczanie? czym żywić?

Postprzez Ella » 2014-02-20, 10:40

To oczywiste-szczeniak przyjechał zarobaczony z hodowli;a hodowca pewnie będzie się zarzekał,że to absolutnie niemożliwe...
A co do nieprawdziwych,błędnych dat wpisanych w książeczki szczeniąt-to już po prostu skandal!
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Biegunka, odrabaczanie? czym żywić?

Postprzez kreska » 2014-02-20, 11:17

Jak znam życie to związek nic nie zrobi ta hodowla, jest "znana" od lat z róznych dziwnych przypadkow ;>

Złoz skarge na lekarza weterynarii, bo to on odpowiada , bez niego hodowca nie moglby czegoś takiego zrobic (chyba że sam jest weterynarzem;) )
http://www.vetpol.org.pl/

Odpowiedzialność zawodowa weterynarzy unormowana jest przez ustawę z 21 grudnia 1990 r. o zawodzie lekarza weterynarii i izbach lekarsko-weterynaryjnych /Dz.U.2002.187.1567/ i pomocniczo w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej z 29 lipca 1993 r. w sprawie postępowania dotyczącego odpowiedzialności zawodowej lekarzy weterynarii /Dz.U.1993.79.371/. Zgodnie z ww. ustawą /art. 10/ - sprawowanie pieczy i nadzoru nad należytym i sumiennym wykonywaniem zawodu lekarza weterynarii należy do zadań samorządu lekarzy weterynarii. Organem, do którego należy się zgłosić w przypadku podejrzenia o niewłaściwe leczenie jest więc odpowiednia okręgowa izba lekarsko-weterynaryjna. Postępowania w takich sprawach prowadzi okręgowy rzecznik odpowiedzialności zawodowej. W przypadku uznania lekarza za winnego sąd lekarsko-weterynaryjny może orzec kary: upomnienia, nagany, zawieszenia prawa wykonywania zawodu lekarza weterynarii na okres od trzech miesięcy do trzech lat i pozbawienia prawa wykonywania zawodu.
W toku postępowania pokrzywdzony ma prawo: zgłaszać wnioski dowodowe i przeglądać akta sprawy. Pokrzywdzonemu przysługuje też prawo wniesienia odwołania od orzeczenia sądu lekarsko-weterynaryjnego.
Poza odpowiedzialnością zawodową lekarz weterynarii może ponieść również odpowiedzialność odszkodowawczą na ogólnych zasadach prawa cywilnego oraz - w przypadku popełnienia przestępstwa (wykroczenia) - także odpowiedzialność karną.


pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Pasożyty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość