Brak apetytu i pragnienie:(

Moderator: Anirysova

Re: Brak apetytu i pragnienie:(

Postprzez Magda » 2009-09-14, 15:44

Cały czas trzymam kciuki!!
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Brak apetytu i pragnienie:(

Postprzez Wydra » 2009-09-14, 22:51

Kciuki zaciśnięte.Oby Wam się udało.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Brak apetytu i pragnienie:(

Postprzez kabi » 2009-09-15, 00:16

:-( Dajcie znać jeśli będziecie potrzebować jakiejś pomocy. W jakim celu chcą pobrać szpik?
Avatar użytkownika
kabi
 
Posty: 1199
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-07-20, 16:14
Lokalizacja: Warszawa
psy: Amor(landseer)

Re: Brak apetytu i pragnienie:(

Postprzez Zuzanda » 2009-09-15, 08:15

Kreska czy nie potrzebna wam pomoc , :?: :?: Dajcie znać jakby byla potrzebna ,bez krępacji badania kosztuja i bedą kosztować ,mamy na ten cel pieniazki .Mocno trzymam kciuki z suniaczke
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Brak apetytu i pragnienie:(

Postprzez kreska » 2009-09-15, 10:59

kabi napisał(a):W jakim celu chcą pobrać szpik?

ze wzgledu na bardzo wysoki i szybko podwyzszajacy sie poziom plytek krwi tzw trombocytoza :roll: w przypadku Laty moze byc wynikiem choroby ze strony ukladu pokarmowego lub nowotworu, poniewaz wszystkie dotychczas wykonywane badania daja zaprzeczajace sobie wyniki, wiec diagnozowanie odbywa sie metoda eliminacji roznych przyczyn, w zwiazku z tym przy okazji pobierania wycinkow i narkozy bedzie pobrany szpik na wypadek gdyby... :roll:
Zgodnie z sugestiami dr.Neski dzis dodatkowo bedzie oznaczony poziom kortyzolu oraz ACTH, Na, K we krwi, na wypadek niedoczynnosci kory nadnerczy :roll:
A mnie jeszcze chodzi po glowie Helicobacter pulori :roll: ale nie wiem juz sama, chyba za duzo czytam a lekarzem nie jestem :-(
Dziekuje za propozycje wsparcia, narazie dajemy finansowo rade ale warto wiedziec ze mamy w Was pomoc :-)

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Brak apetytu i pragnienie:(

Postprzez Drixon » 2009-09-15, 11:21

Kreska .. a Łata coś je ? pije więcej? jak z jej 'humorem'?
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Brak apetytu i pragnienie:(

Postprzez kreska » 2009-09-15, 13:00

Apetyt ma zmienny, raz zjadlaby wszystko /wczoraj nawet zjadla suchy pokarm/a raz nie chce nic tknac, nawet z reki :roll: nadal pije wiecej niz zwykle, humor jest zmienny tak jak apetyt. Machanie ogonem nie ustaje ale ten typ tak ma, co kolwiek sie dzieje ogon pracuje. Ewidentnie widac ze humor jest zalezny od jedzenia, tzn po jedzeniu spada, i bezposrednio po zjedzeniu jest widocznie zauwazalny niepokoj az do momentu odbicia :roll:
Niestety schudla jakies 1,5kg :-( no ale na takiej diecie od 4tyg to chyba i tak malo :roll:
Mam pierwsze informacje dotyczace RTG z kontrastem przelyku - bez zmian, brak rozszerzenia i jakich kolwiek odchylen :!: nie wiem czy sie cieszyc czy plakac :roll: na reszte wynikow czekamy do 19 :-(
Na USG wykonywanym prawie 4tyg. temu obraz jelit nie budzil zastrzezen, zastanawiam sie czy to jest mozliwe zeby w tym okresie powstaly kamienie kalowe??
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Brak apetytu i pragnienie:(

Postprzez Drixon » 2009-09-15, 13:08

nie znam się na 'kamieniach kałowych'
ale doskonale Cie rozumię, że chciałabyś w końcu usłyszeć diagnoze - że psiakowi jest to i to ...
najgorsza jest niepewność :-?
taki spadek wagi chyba jest w normie - poza tym Łata coś tam wcina - mieliśmy taki lek podawany przed posiłkiem -
http://www.doz.pl/leki/p2331-Metoclopramidum
wymioty po jedzeniu ustępowały po tym specyfiku - zapytaj weta czy móglby Ci to przepisać :roll:
trzymamy za Was i pozdrawiamy serdecznie!!
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Brak apetytu i pragnienie:(

Postprzez Hekate » 2009-09-15, 13:17

trzymamy bardzo mocno, może nie wypowiadam się tu często, ale zaglądam i myślami jestem z wami
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Brak apetytu i pragnienie:(

Postprzez kreska » 2009-09-15, 14:05

Rece mi opadly :-( siedze w pracy i mna az trzesie z bezsilnosci, wyposcili Latke i nie kontynulowali kontrastu, poniewaz uznali ze kontrast oposcil szybko zoladek i w zwiazku z tym nie ma co jej trzymac jak i tak ja beda rozcinac :roll: Metoclopramidum proponowalam ale uznali ze nie ma sensu :roll:
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Brak apetytu i pragnienie:(

Postprzez Cefreud » 2009-09-15, 16:18

współczuję.Najgorsza jest bezsilność :-(
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Brak apetytu i pragnienie:(

Postprzez 4mala » 2009-09-15, 17:26

Trzymamy kciuki za Latke i wierzymy, ze sie uda
Avatar użytkownika
4mala
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 21:18
Lokalizacja: Białystok
psy: Vector Szczęście Ty Moje

Re: Brak apetytu i pragnienie:(

Postprzez kreska » 2009-09-15, 18:48

Mamy kolejne wyniki :
Mamy wyniki:
KORTYZOL
Pobranie 0 : 69,0
Pobranie 1 : 307,0
Jonogram
Sod 143,5
Potas 5,1
Chlorki 118,5
Podobno w normie. Nerwy mi zaczynaja powoli puszczać i "scielam" sie z jednym z wetow :-/
Lata ma dzis wilczy apetyt :-D ale dostaje malo bo boimy sie zeby nie skonczylo sie to zle dla jej zoladka i jelit :roll: i zrobila dzis kupe z sierscia :roll:

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Brak apetytu i pragnienie:(

Postprzez Busola » 2009-09-15, 18:58

o rany, jak to z sierścią? swoją?
Kreska, wcale sie nie dziwie ze ci nerwy puszczają, ja sama w podobnej sytuacji zbrukałam weta
na prawde nie wiem co powiedziec i doradzic, dziwne to wszystko

co teraz zamierzasz?
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Brak apetytu i pragnienie:(

Postprzez daria » 2009-09-15, 19:51

zaglądając tu mam nadzieję że może jednak już coś wiadomo a tu nic,weci dalej szukają,trzymam kciuki za Was dziewczyny
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Brak apetytu i pragnienie:(

Postprzez kreska » 2009-09-15, 21:02

Busola napisał(a):o rany, jak to z sierścią? swoją?
Kreska, wcale sie nie dziwie ze ci nerwy puszczają, ja sama w podobnej sytuacji zbrukałam weta
na prawde nie wiem co powiedziec i doradzic, dziwne to wszystko

co teraz zamierzasz?


No na to wygladalo ze ze swoja sierscia, nie byl to klebek ale pojedyncze wloski w masie ale na tyle bylo ich duzo ze zwrocilam uwage widzac z gory dosc dziwna mase :roll:
Zamierzam wykorzystać ten czas na podawanie oliwy, srodkow pobudzajacych perystatyke jelit i przede wszsystkim na szukaniu dodatkowych opinii i znalezieniu weta, ktory podejmie sie badania endoskopowego. Jesli nic nowego w diagnozowaniu sie nie pojawi to w przyszly wtorek lub srode tniemy brzuch :-(
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Brak apetytu i pragnienie:(

Postprzez AT » 2009-09-15, 22:11

Kurcze trzymamy kciuki!
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Brak apetytu i pragnienie:(

Postprzez Anna Rozalska » 2009-09-16, 09:27

Nadal trzymamy kciuki. Może własnie po otwarciu jamy brzusznej wszystko sie wyjaśni. Myslę, że wrzody zołądka i helicobalter nie dają takich objawów.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Brak apetytu i pragnienie:(

Postprzez Aga-2 » 2009-09-16, 10:02

Trzymamy :-(
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Brak apetytu i pragnienie:(

Postprzez kreska » 2009-09-17, 17:45

Jestesmy po wizycie u dr.Zmudzkeij/bardzo sympatyczna osoba:)/na razie badania endoskopowego nie bedzie i z cieciem brzucha tez sie mamy wstrzymac :-D odstawiam cefaseptin , ktory bierzemy juz miesiac a stan zapalny jest wiekszy niz byl na poczatku :shock: gasprid i polporazol. Lata bedzie teraz dostawac espumisan 3x3, metronidazol 2x1 i oslonowo, probiotyk dla psow pro-kolin. I dieta eukanuba intestinal. Jezeli po jedzeniu bedzie widoczny niepokoj czyli bol, mamy podawac no-spe godzine przed posilkeim.
W poniedzialek jestem umowiona na telefon, mam do tego czasu obserwowac a Pani dr. bedzie sobie "ukladac " diagnoze. Wedlug niej problem jest ewidentnie jelitowy.Sa dwie opcje, moglo np. powstac zapalenie od bakterii beztlenowca, ktore sie rozpanoszylo w organizmie albo powody sa bardziej zlozone/powazne.
Czekamy pelni nadzieji do poniedzialku i obserwujemy.Niestey przy tak duzym zagazowaniu zoladka i jelit, musimy dodatkowo uwazac na skret... :roll:
Nie wiem dlaczego ale dzisiejsza wizyta natchnela mnie optymizmem i mam wrazenie, ze teraz bedzie juz tylko lepiej :-D
Niestety prosto po wizycie pojechalam do weta , ktory robil kontrast i mial ciac Late we wtorek, skonczylo sie nie milo :evil: uslyszalam ze jestem bezczelna i mieszam z blotem prace calego zespolu, a ja mialam glownie zarzuty do jego pracy m.inn. brak podjecia decyzji o kontrascie a jak w koncu zadecydowal zeby go zrobic to otrzymalismy 2 zdjecia /przelyk i jelita/ i uznal ze jest wszystko ok. i dalej badanie nie ma sensu. Szkoda tylko ze nie uznal rowniez za bezsensowne pobieranie oplaty za badanie, ktorego nie wykonal i jeszcze nie raczyl opisac :roll:
Trzymajcie kciuki zeby zmaina wyszla na lepiej :-D
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Pasożyty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość