zaczerwinione oczka

Moderator: Anirysova

zaczerwinione oczka

Postprzez kubulej » 2011-11-08, 09:47

Witajcie! Kilka dni temu kupiłem 16 tygodniowego Entlebuchera z metryczką, po ładnych, zdrowych rodzicach. Po przywiezieniu go do domu przyjrzałem się dokładniej jego gałkom ocznym i okazało się, że są nieco zaróżowione (bliżej spojówki). Od razu zadzwoniłem do hodowcy, a ten stwierdził, że to typowe dla tej rasy w okresie chłodniejszym i przy silniejszych wiatrach. Poradził, żebym się nie przejmował, chyba, że oczy zaczną mocniej łzawić. Szczeniak - "Koleś" - jest poza tym okazem zdrowia i energii. Jak myślicie, rzeczywiście nie przejmować się tym zaróżowieniem? Wczoraj weterynarz, kiedy szczepił Kolesia, nie zwrócił na to uwagi... :-?
Avatar użytkownika
kubulej
 
Posty: 64
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-08, 09:04
psy: Koleś Entlebucher
Hodowla: Porażynianka

Re: zaczerwinione oczka

Postprzez Barbel » 2011-11-08, 14:11

Moze rzeczywiscie wiatr? Mówiłeś o swoich spostrzezeniach wetowi?
W razie wu- swietlikowe kropelki dobre doraźnie. Ale lepiej za dużo przy oczach i uszach nie dlubać. Jak nie ma wycieku - to bym poobserwowała + ewentualna konsultacja w wetem za kilka dni.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: zaczerwinione oczka

Postprzez anula » 2011-11-08, 14:45

Do przemywania także polecam świetlik lub Optex.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: zaczerwinione oczka

Postprzez qbav » 2011-11-08, 14:50

dopóki nie ma ropnych wycieków, to obserwuj, ew przemywaj
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: zaczerwinione oczka

Postprzez kubulej » 2011-11-08, 17:43

Dzięki! Czasami robią mu się małe kropelki ropki (takie smarki), ale nie jest to ciągłe. Rzeczywiście, jak pójdę go ważyć za tydzień, to zapytam o to lekarza. Pozdrawiam Was i wasze psiaki... Koleś się dołącza :)
Avatar użytkownika
kubulej
 
Posty: 64
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-08, 09:04
psy: Koleś Entlebucher
Hodowla: Porażynianka

Re: zaczerwinione oczka

Postprzez Aga-2 » 2011-11-08, 17:58

Może mieć grudkowe zapalenie trzeciej powieki. To się często zdarza. Trzeba wtedy kontrolować, żeby grudki się za bardzo nie rozrosły.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: zaczerwinione oczka

Postprzez Dagata » 2011-11-09, 00:17

Witaj!
Mój kudłacz też ma czasem problemy z zaczerwienionymi powiekami, konsultowałam to już kilka razy z wetem i w tej sytuacji też to radzę! Obserwuj również malucha! Warunki pogodowe mogą na to wpływać, wiatr czasem wdmuchnie jakiś brud, kurz itp., to potem podrażni spojówki, czy powieki. Ja mojemu w takiej sytuacji od czasu do czasu przemyję oczy wodą, jak są czerwieńsze to zaparzam zwykłą, czarną herbatę i po ostygnięciu wacikiem przemywam ze 2-3 razy dziennie. Po paru dniach, to przechodzi.
Kiedyś stosowałam świetlika, ale mój wet powiedział, że on też może podrażniać oczy, a nawet wywoływać jakieś stany alergiczne i radził mi czarną herbatę.
P.S. W innych stanach zapalnych pewnie wet zastosuje odpowiednie krople i lekarstwa.
Zdrówka!
Avatar użytkownika
Dagata
 
Posty: 741
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-18, 00:20
Lokalizacja: Śląsk Cieszyński
psy: Nemo, Noemi [*]


Powrót do - Schorzenia oczu, uszu, nosa i zębów.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość