zielony katar

Moderator: Anirysova

zielony katar

Postprzez 4mala » 2010-07-15, 21:40

No i dopadło nas coś, właściwie to Vectorka :-? . W weekend byliśmy nad jeziorem i chłopak trochę popływał i pomoczył futro, pare razy zanurkował i popowrocie zaczął furczeć i chrumkać nosem. Początkowo sądziłam, że to od nurkowania, że woda mu w nosie zalega i nie może jej "wykichać". Pies ciągle ziajał ale przecież jest upał, na noc przeniósł się na balkon i dopiero dziś zobaczyłam jak spał, że zielone gluty lecą mu z nosa :shock: .
Po wizycie u wet dostaliśmy antybiotyk na 5 dni w zastrzykach, rutinoscorbin i syrop wykrztuśny. Mam nadzieje, że pomoże i że to tylko stan zapalny (katar) a nie jakieś inne cholerstwo. Wet nam powiedział, że do Białego znowu przyjechał "kaszel kenelowy" i by obserwować psa.

CZy ktoś ma już za soba taki ropny, zielony katar?

Vector jest osłabiony i ciągle zieje ale wiem że panujący upał też nie jest obojętny. Podpowiedzcie jak jeszcze moge mu pomóc :-/
Avatar użytkownika
4mala
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 21:18
Lokalizacja: Białystok
psy: Vector Szczęście Ty Moje

Re: zielony katar

Postprzez Marzena.zlotanimfa » 2010-07-16, 07:19

Witam.
Wygląda na to. że psiak dostał anginę, raczej nie wskazane jest aby rozgrzanego psa kąpać w wodzie na dworzu,na balkonie go troszkę przewiało, i sprawa załatwiona.Berneńczyki nigdy nie wysychają do końca po kąpieli,i trzeba im w tym pomóc.Po kuracji antybiotykowej wszystko przejdzie.
Avatar użytkownika
Marzena.zlotanimfa
 
Posty: 259
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-05, 19:40
Lokalizacja: Warszawa
psy: Duży Szwajc Pies Past. Atena, Nastka, Berta, Diana
Hodowla: Złota Nimfa

Re: zielony katar

Postprzez daria » 2010-07-16, 07:42

Moja miała właśnie anginę,kaszelek ,katarek,po kuracji antybiotykami było OK.zdrówka życzę ;-)
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)


Powrót do - Schorzenia oczu, uszu, nosa i zębów.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość