Problemy z uszami?

Moderator: Anirysova

Problemy z uszami?

Postprzez agalorek2 » 2009-10-26, 18:01

Witam. To mój poczatek przygody z Berneńczykiem i z tym forum, dlatego proszę o radę. Mój Bono ma osiem miesiecy i do zeszłego tygodnia był najbardziej żywiołowym szczeniakiem jakiego widziałam. W zeszłym tygodniu jednak zachorował i weterynarz zdiagnozował zapalenie kości. W zasadzie po zastrzykach i tabletkach wszystko przeszło, ale od wczoraj Bono znowu się dziwnie zachowuje - nie pozwoli się się czesać, agresywnie reaguje na szczotkę, a przede wszyskich chyba ma coś z uszami: nie pozwala się dotkąnąć w okolicach uszu, kiedy go tam mocniej dotknę to popiskuje. Czy ktoś miał takie problemy, czy taka bolesność w okolicach uszu to może jakieś zapalenie albo pozostałość popoprzedniej choroby? Czy rzeczywiście, jak uspokajał mnie wet, zapalenie kości to częsta choroba u młodych berneńczyków?
agalorek2
 
Posty: 33
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-21, 21:26
psy: Berneńczyk Bono

Re: Problemy z uszami?

Postprzez Drixon » 2009-10-26, 20:27

Witaj
młodzieńcze zapalenie kości to dość częsta 'przypadłość' młodych psów ras dużych, często też (tzn. może się pojawiać kilkukrotnie do momentu ukończenia okresu wzrostu)
jakie powiązanie ma z uszkami - nie mam pojęcia.
Trzeba zobaczyć i powąchać uszko - jeśli jest zaczerwienione i nieładnie pachnie to pewnie stan zapalny - i tu konieczna wizyta u weta.
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Problemy z uszami?

Postprzez agalorek2 » 2009-10-27, 19:58

Dzięki za pociechę - bałam się, że takie schorzenie to rzadkość u Berneńczyka, ponieważ przede wszystkim wymieniane przy tej chorobie są owczarki niemieckie.
Boniek zaczął rozrabiać jak zwykle więc pewno wszystko już w porządku ale i tak pojedziemy do weta do kontroli.
Pozdrawiamy wszyskich włascicieli i wszystkie psiaki.
agalorek2
 
Posty: 33
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-21, 21:26
psy: Berneńczyk Bono


Powrót do - Schorzenia oczu, uszu, nosa i zębów.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość