Trzecia powieka-kiedy zabieg jest konieczny?

Moderator: Anirysova

Trzecia powieka-kiedy zabieg jest konieczny?

Postprzez Maryś_i_Pako » 2008-10-06, 21:34

tak sobie przeglądałam wątki o oczach i się zastanawiam czy mojemu psu by się zabieg przydał czy nie?Zdarza się,że ma zaczerwienione oczy,czasem ropieją mu mniej ,czasem więcej,czasem wcale.Gdy oczka zajdą ropą przemywam mu albo kropelkami,albo herbatą.Słyszałam,ze to wystarczy ale wole się upewnić...
Avatar użytkownika
Maryś_i_Pako
 
Posty: 209
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-05, 22:03
psy: Pako :)

Re: Trzecia powieka-kiedy zabieg jest konieczny?

Postprzez AT » 2008-10-06, 22:30

Maryś - zabieg na powiekach robi się tylko wtedy gdy pies ma zdiagnozowane ektropium lub entropium albo wypadnięcie trzeciej powieki - patrząc na zdjęcia Pako zdaje mi się, że jego oczka są bardzo w porządku ;-) Mufka też miewa czerwonawe oczy i rano często też ma ,,śpiochy" to raczej normalne - zwłaszcza jeśli pies hasa po miejscach gdzie na przykład pyłki i kurz mogą mu podrażnić oczy (na przykład wśród wysokich traw)
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: Trzecia powieka-kiedy zabieg jest konieczny?

Postprzez Maryś_i_Pako » 2008-10-07, 10:52

AT napisał(a):Maryś - zabieg na powiekach robi się tylko wtedy gdy pies ma zdiagnozowane ektropium lub entropium albo wypadnięcie trzeciej powieki - patrząc na zdjęcia Pako zdaje mi się, że jego oczka są bardzo w porządku ;-) Mufka też miewa czerwonawe oczy i rano często też ma ,,śpiochy" to raczej normalne - zwłaszcza jeśli pies hasa po miejscach gdzie na przykład pyłki i kurz mogą mu podrażnić oczy (na przykład wśród wysokich traw)



no zauważyłam to,że w okresie pylenia miewał bardziej zaczerwienione (tak jak jego pani hihihi się dobraliśmy :D)ale wtedy daje mu kropelki do oczu a śpioszki przemywam herbatką :) nic mu nie wypada,jedynie wiem,że ma trzecią powiekę ale nie jest ona mocno widoczna,czasem jak leży i podnosi gałki do góry to widać :)
Avatar użytkownika
Maryś_i_Pako
 
Posty: 209
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-10-05, 22:03
psy: Pako :)

Re: Trzecia powieka-kiedy zabieg jest konieczny?

Postprzez starter1 » 2008-10-15, 11:38

Zauważyłam, ze Neska od pewnego czasu też miewa czerwone oczy. Nie zawsze tak jest i najczęściej jest to widoczne pod koniec dnia.Na pierwszy rzut oka nie wygląda żeby cos sie zawijało do srodka. Oczka są raczej normalne.czasem jest widoczna trzecia powieka. Chciałabym spróbować kropelek, ale niewiem jakie są dobre.Poradźcie co sprawdziliście i polecacie.
Avatar użytkownika
starter1
 
Posty: 1245
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-31, 13:46
Lokalizacja: Glincz
psy: Neska(*), Tija, Ala


Powrót do - Schorzenia oczu, uszu, nosa i zębów.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość