zapalanie uszu?

Moderator: Anirysova

Re: zapalanie uszu?

Postprzez PaniBisiowa » 2009-11-07, 09:23

Lubi. Niestety :-/ My znowu z tym walczymy...
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: zapalanie uszu?

Postprzez daria » 2009-11-07, 09:31

Ja też walczę z zapaleniem uszu,ostatnio po zabawie na plaży ,trochę piasku w uchu i gotowe,pierwsze zapalenie było po tatuowaniu i teraz czasami coś się odzywa.
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: zapalanie uszu?

Postprzez Anna Rozalska » 2009-11-07, 10:07

My nic nie używamy wedle zaleceń wetów. W zdrowych uszach się nie grzebie. Raz na tydzień przemywamy małżowiny. Nigdy nie było żadnych problemów z uszami chociaż zawsze się boję jak moja pływaczka nurkuje w wodzie.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: zapalanie uszu?

Postprzez Anirysova » 2009-11-07, 14:11

Cefreud napisał(a):Da się coś na to poradzić? Może jakaś homeopatia?


Do uszu nalewka nagietkowa (Calendula), a wewnętrznie Belladonna D6.

Podobno przy zapaleniu prawego ucha nalezy zbadać wątrobę i nerki, a zapalenie lewego ucha często bywa wynikiem zaburzeń gospodarki hormonalnej organizmu, wtedy powinno się najpierw wyeliminować przyczyny...
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: zapalanie uszu?

Postprzez dakota0508 » 2009-11-07, 18:19

jedna rzecz to to , że faktycznie w zdrowych uszach się nie grzebie. Tylko watka nasaczoną np. Orofar'em z zewnatrz płatka ucha , ale nie w środku.
Jeśli widzisz , że zapalenie nawraca w stalych odstępach czasu to znaczy że najprawdopodobniej jest to bakteryjne.
Pies dostaje antybiotyk , objawy mijają, ale przyczyna nie została do konca usunieta, bakterie dojrzewają i po 2-3 tygodniach zaczynaja się namnażać i znów powodują stan zapalny.
Ja na przykład tak miała z nerkami. Opiszę co zrobiłam, żebyś wiedziała co możesz zdziałać. Co miesiąć lądowałam na oddziale z zapaleniem cewki moczowej. Zawsze TO BYŁA NIEDZIELA, jak na złość, przyjmowal ten sam lekarz ( poważnie, zawsze chyba brał dyzury urologii :) ).
Średnio mijał miesiąc-półtora a ja znów zapalenie. Antybiotyk brałam 7 -10 dni ale i tak wracalo. Więc poprosiłam go o 2 recepty na ten antybiotyk i zrobiłam tak.
Wybrałam przez te 7 dni, odczekałam 3 tygodnie i calkowicie niby zdrowa i dowalilam drugą dawkę z drugiej recepty..... od 2-3 lat mam świety spokój. Trafiłam 2 antybiotykiem w stan rozwoju bakterii i zlikwidowalam dokumentnie.

Dobrze by było psu pobrać wymaz i zrobić antybiogram i mykologię. Antbiogram po to aby wiedzieć na jakie antybiotyki bakterie reagują najsilniej, wtedy idealnie dobierzesz antybiotyk i nie obciążysz zdrowia psa. A Mykologię , żeby zobaczyć czy to nie grzyby i drożdzaki...
Avatar użytkownika
dakota0508
 
Posty: 206
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-17, 17:56
Lokalizacja: Kalisz, Łodź
psy: DAKOTA i KASTOR oba DSPP,

Re: zapalanie uszu?

Postprzez baranekk » 2015-01-18, 20:25

u mojego pieska też podejrzewam zapalenie ucha. trzepocze główką, drapie uszy łapkami czasami nawet przy tym pisknie i jest bardzo pobudzona z tego powodu, rozdrażniona wręcz. Jutro idę z nią do weterynarza, bo antybiotyk już niestety dostatecznie nie pomógł.
Avatar użytkownika
baranekk
 
Posty: 27
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-12-02, 11:01
psy: Pasterskie

Poprzednia strona

Powrót do - Schorzenia oczu, uszu, nosa i zębów.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron