Grudkowe zapalenie trzeciej powieki

Moderator: Anirysova

Re: Grudkowe zapalenie trzeciej powieki

Postprzez Tess » 2008-08-26, 09:28

My też trzymamy. Będzie dobrze!
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Grudkowe zapalenie trzeciej powieki

Postprzez Agnieszka » 2008-08-26, 17:52

Trzymam kciuki ,żeby Wanilka nie cierpiała i to paskudztwo z oczka zeszło :-(
Avatar użytkownika
Agnieszka
 
Posty: 1151
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 22:54
Lokalizacja: Granówko
psy: www.czandoria.pl

Re: Grudkowe zapalenie trzeciej powieki

Postprzez santa » 2008-11-03, 22:16

Santy tez to nie omnielo... najpierw leczyla sie w "zwyklej" przychodni, ale wtedy podejrzewalo zapalenie spojowek, po kilku miesiacach i roznych kroplach poprawy nie bylo wiec umowilismy sie do dr Garncarza. Zaproponowal leczenie farmakologiczne, a operacje jako srodek ostateczny. Niestety przez kolejne miesiace poprawy nie bylo - tzn. w trakcie wpuszczania kropel stan sie poprawial, lecz po odstawieniu nastepowalo pogorszenie, takze dr Garncarz zdecydowal sie na operacje. Zabieg byl we wrzesniu, a potem profilaktycznie miesac wpuszczania kropli. Wynik wizyty kontronlej - po ponad roku Santa ma znowu zdrowe oczka :-D
santa
 
Posty: 843
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-28, 21:47

Re: Grudkowe zapalenie trzeciej powieki

Postprzez anula » 2008-11-03, 22:20

gratulacje :mrgreen:
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Grudkowe zapalenie trzeciej powieki

Postprzez santa » 2008-11-03, 22:44

dziekuje :mrgreen:
to byla dla nas wielka ulga po tylu miesiacach leczenia!!
santa
 
Posty: 843
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-28, 21:47

Re: Grudkowe zapalenie trzeciej powieki

Postprzez Olga » 2008-11-04, 01:49

Zabieg jest szybki i latwy - my Jarvisowi tez musielismy powieki "wyczyscic" i po zabiegu nigdy juz z oczami nie mial problemow :mrgreen:
Avatar użytkownika
Olga
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:39
Lokalizacja: Londyn

Re: Grudkowe zapalenie trzeciej powieki

Postprzez madzik1 » 2008-11-04, 22:35

witajcie,

właśnie dzisiaj byłam u weta z Dakarem w zupełnie innej sprawie i okazało się, że ma właśnie to zapalenie na oczkach.. Pani wet oczyściła mu powieki z grudek oraz zaaplikowała antybiotyk w kropelkach (mam go podawać do pon.) w poniedziałek do kontroli i dostanie nowe krople przeciwzapalne.. Mam nadzieję, że po tej kuracji będzie już dobrze..
tylko taki bidoczek był bo dostał głupiego jasia i był klapnięty przez kilka godzin, poza tym nie mógł jeść ani pić przez jakiś czas - ale już doszedł do siebie i jest rozbrykany jak zawsze;)

Jestem zła na siebie bo już jakiś czas temu zauważyłam, że Dakar ma zaczerwienione oczy ;( mąz stwierdził, że przesadzam i że mi się wydaje.. jednak trzeba słuchać intuicji..! Poza tym wydawało mi się że wciąż ma śpioszki przy oczkach a okazało się, że to była jakaś wydzielina związana z tym zapaleniem.

pozdrawiam serdecznie
Avatar użytkownika
madzik1
 
Posty: 57
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-12, 21:48
Lokalizacja: woj. śląskie
psy: Dakarek

Re: Grudkowe zapalenie trzeciej powieki

Postprzez Pati94 » 2008-11-04, 22:44

Egan też niestety ma tzn. wet podejrzewa , narazie pani wet powiedziała żeby sie z operacja wstrzymać bo on ma tylko od czasu do czasu wtedy zapuszczamy kropelki, albo maść i przechodzi. Najczęściej mu sie czerwienia po wybrykaniu sie na łąkach od pyłków chyba. :roll:
Avatar użytkownika
Pati94
 
Posty: 518
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-01-19, 12:21
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Egan

Re: Grudkowe zapalenie trzeciej powieki

Postprzez KAMILAZ » 2008-11-25, 17:08

Witajcie
sorki ze się tak wtacam w wątek
ale moja Fuga idzie na ten zabieg z oczkami i prześwietlenie bioderek 27 to tuz tuz - mogę prosić o jakieś wskazówki- czy mam zachować jakieś szczególne środki ostrożności- podobno przed zabiegirm ma nie jeść 12 godzin- ja sobie tego nie mogę wyobrazić - też nie podawaliście jedzenia przed zabiegiem?
pozdrawiam
kamila
Avatar użytkownika
KAMILAZ
 
Posty: 39
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-25, 15:55
Lokalizacja: Kraków
psy: FUGA

Re: Grudkowe zapalenie trzeciej powieki

Postprzez annasm » 2008-11-25, 19:52

Ani jeść ani pić, piesek musi być na czczo.
to dla jego bezpieczeństwa zeby się nie zachłysnął podczas znieczulenia.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Grudkowe zapalenie trzeciej powieki

Postprzez Ania Gd » 2008-11-25, 20:40

KAMILAZ napisał(a):...moja Fuga idzie na ten zabieg z oczkami i prześwietlenie bioderek 27 to tuz tuz .....

Kamila - twoja Fuga ma 4 m-ce jeśli się nie mylę ?
Czemu ma mieć robiony ten zabieg i prześwietlenie bioderek ?
Przecież to nie ma najmniejszego sensu.
Wet ordynarnie wyciąga z ciebie kaskę.

Ja już dziś, bez robienia zdjęć bioderek, powiem to co wet ci powie po obejrzeniu tych zdjęć.
Zobaczy tam "ciężką dysplazję".

Zrób zdjęcie głowy Fugi z odległości ok.1m (ale bez lampy tylko przy bardzo dobrym oświetleniu; najlepiej w ciągu dnia i na dworze) i wstaw tu na forum. Ale przypuszczam, że zupełnie niepotrzebnie chcesz wydać kilkaset złotych.
A co gorsza - zupełnie niepotrzebnie chcesz suni zrobić kuku.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Re: Grudkowe zapalenie trzeciej powieki

Postprzez KAMILAZ » 2008-11-25, 23:33

Fuga z oczami miała problemy zanim była decyzja o zabiegu - były krople z antybiotykiem bez żadnej poprawy jak tylko przestałam zakrapiać oczy od razu są czerwone i jest wydzielina jak ropki- albo popularne śpiochy
Biodra- wet. twierdzi ze trzeba prześwietlić teraz najlepiej między 18-20 tyg. bo gdyby było coś nie tak to teraz ingerencja byłaby najmniej inwazyjna. chodzimy do kliniki weterynaryjnej - zaraz sprawdze czy jest polecana chętnie poznam Wasze opinje
pozdrawiam
zdjęcie nie jest zbyt wyrażne- postaramy się coś zadziałać
Avatar użytkownika
KAMILAZ
 
Posty: 39
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-25, 15:55
Lokalizacja: Kraków
psy: FUGA

Re: Grudkowe zapalenie trzeciej powieki

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-11-25, 23:45

Jeżeli nic się nie dzieje, nie kuleje, nie ma problemów ze wstawaniem nie prześwietlaj :!: Po co narażać psiaka na kolejną narkozę i do tego promieniowanie :!: :!: :!: Wet chce wyciągnąć kasę jak dla mnie. Ja uważam, że prześwietlenie robi się wtedy gdy się cos dzieje i to tylko i wyłącznie u dobrego ortopedy radiologa (czyli mającego uprawienia do wydawania decyzji na temat dysplazji).
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Grudkowe zapalenie trzeciej powieki

Postprzez Cefreud » 2008-11-26, 01:03

ja robiłam bo chciałam.Oczka możesz obfotografować i z opisem wysłać na maila do dr.Garncarza.jeśli on potwierdzi konieczność operacji to ją zrobić
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Grudkowe zapalenie trzeciej powieki

Postprzez KAMILAZ » 2008-11-26, 20:50

Natalia i Galwin , może znasz jakiegoś dobrego weterynarza w krakowie , najchętniej takiego , który jest jak pediatra- czyli odbiera telefony alarmowe no i oczywiście zna się na rzeczy

pozdrowienia
Avatar użytkownika
KAMILAZ
 
Posty: 39
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-25, 15:55
Lokalizacja: Kraków
psy: FUGA

Re: Grudkowe zapalenie trzeciej powieki

Postprzez Magda » 2008-11-27, 16:32

Całkowicie zgadzam się z Natalią, jeżeli nic złego się nie dzieje, pies nie kuleje, nie ma problemu z poruszaniem się, bieganiem, ze wstawaniem itd. to ja podobnie jak dziewczyny nie widzę sensu w prześwietlaniu tak młodego psa. Żadna narkoza nie pozostaje bez wpływu na organizm i nie jest do końca bezpieczna. Mam wrażenie, że ostatnio profilaktyczne prześwietlenia i często operacje są robione bez wyraźnego powodu, a niektórzy lekarze po prostu wykorzystują troskę właścicieli o swoich pupili lub nie mają wystarczającej wiedzy w odczytywaniu zdjęć RTG...

Jeśli coś Cię jednak niepokoi i chcesz prześwietlić Fugę, to radzę to zrobić u dobrego lekarza ortopedy, uprawnionego do wydawania wpisów w rodowodzie, a nie przypadkowego weta...

Tutaj jest spis uprawnionych wetów:
http://www.szwajcary.com/portal.php?show=8

To samo odnośnie oczu, na zdjęciach wyglądają one OK. To, że jak piszesz, były trochę zaczerwienione czy czasem pojawia się na nich ropka, to moim zdaniem jeszcze nie powód do zabiegu. Najpierw skonsultowałabym to chociażby ze wspomnianym już w tym wątku dr Garncarzem. "Pokroić" psa zawsze zdążysz, ale być może nie ma takiej potrzeby.
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Grudkowe zapalenie trzeciej powieki

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-11-27, 16:44

Ja w Krakowie niestety nie znam żadnych weterynarzy :-(
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Grudkowe zapalenie trzeciej powieki

Postprzez Cefreud » 2008-11-27, 20:16

dobrych ja te z nie :evil:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Grudkowe zapalenie trzeciej powieki

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-11-27, 20:26

:-/
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Grudkowe zapalenie trzeciej powieki

Postprzez KAMILAZ » 2008-11-28, 09:11

Wielkie dzięki za rady już Wam pisze co się działo , wczoraj fuga miała zrobione oczka- tam naprawde były grudki na zdjęciach miała kropelki- przynajmiej na tych ostatnich- wierzcie mi ze nie chce jej robić żadnej krzywdy - tych grudek była cała masa naprawde trzba było to zrobić. po zabiegu dostała krople na 2 tygodnie o nazwie MAXITROL a potem do kontroli, co do prześwietlenia mieliście racje namówili mnie - kierowałam się tym że jak będę wiedzieć teraz to wiecej zrobie- mówili o metodzie wczesnego wykrywania - a jak piszecie wyżej to nie jest nic pewnego- więcej napisze wam w wątku o Dysplazji bo nie chce żeby się ktoś tu na mnie złościł ze mieszam wątki, FUGA była naprawde dzielna,najbardziej jej doskwierało nie jedzenie przed zabiegiem, ale dziśjest wesolutka jak zawsze. musze przyznać ze bardzo się tym wszystkim denerwuje
Avatar użytkownika
KAMILAZ
 
Posty: 39
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-25, 15:55
Lokalizacja: Kraków
psy: FUGA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Schorzenia oczu, uszu, nosa i zębów.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość