OCZY. Zielona ropa.

Moderator: Anirysova

Re: OCZY. Zielona ropa.

Postprzez Majszczur » 2010-11-30, 12:38

Kurcze ja próbowałam wczoraj właśnie do dr Garncarza i powiedziano mi, że ma miejsc :-?
Zadzwoniłam przed chwilą na Czerniaków i bingo! 18:00 :-D Dzięki Jolka ;-)
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: OCZY. Zielona ropa.

Postprzez Majszczur » 2010-11-30, 12:39

Antybiogram zrobimy i tak, ale na wynik się czeka, a ja muszę pokazać Grandzine okuliście na cito!
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: OCZY. Zielona ropa.

Postprzez wiki1710 » 2010-11-30, 12:40

Anirysova napisał(a):Ja ci odpowiem: W Lublinie najlepszy okulista to Dr hab Ireneusz Balicki (ma uprawnienia do wydawania certyfikatów).


Dziękuję :-D (Madziu sorki za offtopa)
Grandziuli życzę szybkiego wyleczenia (mała nie martw Pańci)
Avatar użytkownika
wiki1710
 
Posty: 549
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-04, 13:52
psy: Nelly (DSPP), Layla (BPP)

Re: OCZY. Zielona ropa.

Postprzez Majszczur » 2010-11-30, 12:53

Spoko, przeciez nie offtopujesz, skoro tez szukasz porady okulistycznej ;-) nie mam monopolu na ten temat :lol:

Mam nadzieję, że dr Garncarz powie dzisiaj, że to tylko niegroźna infekcja. Tylko dlaczego co chwila nawraca :roll:

Pani doktor meggy ;-) co Pani o tym sądzi? Mnie się wydaje, że nie ma tam żadnych grudek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: OCZY. Zielona ropa.

Postprzez Barbapapa » 2010-11-30, 14:06

wiki1710 napisał(a):Jolu, a czy kojarzysz może nazwiska wetów z Lublina (lub źródło gdzie znaleźć nazwiska tych co zdali egzamin)?

Mówisz, masz ;-)

To ze strony lecznicy dr Garncarz:

REKOMENDACJA PSLWMZ

Dodany: 2010-11-01 :: 23:35:13

Pragnę poinformować Państwa, że niedawno otrzymałem rekomendację do wykonywania badań klinicznych i wystawiania certyfikatów wad genetycznych oczu przez Komisję do badania wad wrodzonych przy PSLWMZ (Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt). Oprócz mnie rekomandację taką otrzymali jeszcze: P. Bryła (Warszawa), I. Balicki i J. Madany (Lublin), Z. Kiełbowicz (Wrocław) i M. Lew (Olsztyn). Jacek Garncarz

Dodał: garncarz
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: OCZY. Zielona ropa.

Postprzez meggy » 2010-11-30, 14:10

Magda Ty sadystko :lol: ;-)
na zdjęciu nie widać,lepiej niech jej wet podłubie :lol:
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: OCZY. Zielona ropa.

Postprzez anula » 2010-11-30, 18:15

Magda grudki widać na trzeciej powiece, wywija się ją okropecznie na lewą stronę.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: OCZY. Zielona ropa.

Postprzez Majszczur » 2010-12-01, 01:01

Dr Jacek Garncarz, diagnoza: grudkowe zapalenie trzeciej powieki.
Leczenie: przez trzy tygodnie, dwa razy dziennie kropelki podawane kolejno co 10 minut pod górną powiekę: Difadol 0,1 %, Braunol, Floxal.
Jeśli po tym czasie nie będzie wyraźnej poprawy - zabieg.

Jestem wściekła, że dwukrotnie przepisano nam Tobradex.
Dr Garncarz twierdzi ze aplikowanie tego specyfiku spowodowało zintensyfikowane nawroty zapalenia.
Znów ktoś eksperymentował na moim psie, bo brakło mu (jej) odwagi cywilnej żeby powiedzieć - nie jestem pewna, proszę skonsultować ze specjalistą :evil: Dzieki Bogu, że udało się nam dzisiaj dostać do dr. Garncarza.
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: OCZY. Zielona ropa.

Postprzez Cefreud » 2010-12-01, 07:25

Cefreud napisał(a):tłum pacjętów nie jest wyznacznikiem geniuszu weta(przykład klinika Krakvetu i dr.Orzeł co rtg klatki Freuda zrobić nie potrafił,a kolejka do niego jak do mięsa za PRL'u)
Jak nie dasz rady podjechać wyślij maila do Garncarza.On rozwieje Twoje wątpliwości


Magda pisałam Ci wcześniej o konsultacji u Garncarza.Znam przypadek, kiedy niekompetencja wetów doprowadziła do konieczności operacji.Gdyby zamiast wizyt u "dobrych wetów "ogólnych pies był by skonsultowany z okulistą prawdopodobnie skończyło by się na kroplach.Finalnie poszła kupa kasy na rózne nieskuteczne masci i wizyty i kolejna kasa na zabieg u Garncarza.Nie wspomnę o mordowaniu psiaka.
Kiedyś potrzebowałam porady okulistycznej dla Freuda.Wysłałam maila ze zdjęciami do dr Garncarza .On potwierdził moje podejrzenia.Teraz staram sie konsultować u specjalistów, bo szkoda kasy i nerwów na innych
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: OCZY. Zielona ropa.

Postprzez Zuzanda » 2010-12-01, 08:52

Magda ,dobrze że już jesteś w dobrych rękach i Granda ma prawidlowe leczenie .
Ani się obejrzysz a będzie patrzeć na ciebie ślicznym zdrowym oczkiem .Trzymajcie się pogłaskaj dziewczynkę :-)
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: OCZY. Zielona ropa.

Postprzez Majszczur » 2010-12-01, 09:33

Cefreud napisał(a): Magda pisałam Ci wcześniej o konsultacji u Garncarza (...) Jak nie dasz rady podjechać wyślij maila do Garncarza.
Wiem Karola, wiem.
Od razu chcieliśmy konsultację u Niego, ale ciężko się było dostać takie obłożenie terminów :roll: .
Wczoraj to był fuks - ktoś zrezygnował z wizyty, a mój małż wyjątkowo dał radę zwolnić się bez szemrania z pracy :-D Natomiast ta konsultacja mailowa jakoś mi nie podchodziła, wolę bezpośredni kontakt lekarza z pacjentem.

Dzisiaj już śluzówki/spojówki nie są tak zaognione, wydzielina w nieco mniejszej ilości i Młoda nie mruży już tak oczu... po jednym dniu odpowiednich leków :-P

Barbapapa - wybacz, że mój Krzysiek nie był w poczekalni zbyt wylewny/towarzyski, nie zdążyłam go przed wyjściem poinformować, że znamy się z Forum, a on okropny ksenofob jest ;-) :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: OCZY. Zielona ropa.

Postprzez Barbapapa » 2010-12-01, 09:45

Grunt że Granda się wylewnie przywitała :lol:
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: OCZY. Zielona ropa.

Postprzez Barbapapa » 2010-12-01, 09:48

Majszczur napisał(a): Dzieki Bogu, że udało się nam dzisiaj dostać do dr. Garncarza.

A może Pana Boga w to nie mieszaj? :lol: :lol: :lol: Wystarczyła podpowiedź forumki :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: OCZY. Zielona ropa.

Postprzez Majszczur » 2010-12-01, 09:53

No toż przecie od razu podziękowałam komu trzeba, a Najwyższy tak przy okazji się załapał :mrgreen:
Majszczur napisał(a):Kurcze ja próbowałam wczoraj właśnie do dr Garncarza i powiedziano mi, że ma miejsc :-?
Zadzwoniłam przed chwilą na Czerniaków i bingo! 18:00 :-D Dzięki Jolka ;-)
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: OCZY. Zielona ropa.

Postprzez Barbapapa » 2010-12-01, 10:02

Łasa jestem na pochwały :lol: :lol: :lol: ot i co.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: OCZY. Zielona ropa.

Postprzez mkczar » 2010-12-22, 11:22

A ja niestety nie mam dobrego zdania o dr Garncarzu.
Wykonał zabieg na powiece.Teraz powieka różni się od drugiej. I co usłyszałem jak zwróciłem uwagę na konieczność korekty. Że owszem za kolejne 500 zł poprawimy. Sama uprzejmość to za mało jak na chwalącego się fachowca.
Avatar użytkownika
mkczar
 
Posty: 193
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-12, 09:08
Lokalizacja: Wołomin/Warszawa
psy: Agar, Morito, Frida, Tequila, Muskari
Hodowla: Leśny Wiatr

Re: OCZY. Zielona ropa.

Postprzez Busola » 2010-12-22, 13:37

Madziu, ja również bym tak pana Grancarza nie wychwalała ;-)
wszak nam zapisał tobradex przy zap. 3 powieki :lol:

poniżej w wątku trochę naszych doświadczeń z tą paskudą ;-)
viewtopic.php?f=93&t=1607

i jeszcze mała uwaga - zawsze po odstawieniu kropelek może się stan oka chwilowo pogorszyć, ponoć, wg Garncarza ;-) jest to spowodowane tym iż oko przyzwyczaja sie do kropelek, nalezy dać oczom około 2 tygodnie by dzielnie zniosły odstawienie leku :->
u nas ta teoria sie sprawdziła

po około 8 miesiacach od diagnozy i doraźnym leczeniu grudki zniknęły.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: OCZY. Zielona ropa.

Postprzez Majszczur » 2010-12-22, 15:30

Słuchajcie... strasznie mnie zmartwiliście, sądziłam że to najlepszy specjalista w mazowieckim... :->
No i jestem w kropce... skończyliśmy antybiotykoterapię, po Świętach mamy iść do doktora na kontrolę, a jak się okaże, że zabieg jest konieczny to... gdzie mamy się udać żeby było najlepiej jak się da ? (cena nie gra roli) No chyba, że pies z tego rzeczywiście wyrasta po 2-3 latach jak napisała Busola w linkowanym... ale z druguej strony narażać psa na dyskomfort pezez te lata też niedobrze... co mam robić...

Czy ktoś z Was miał do czynienia z doktor K. Ratajską ?
MagdaMR napisał(a):Wiele lat temu przerabiałam grudkowe zapalenie trzeciej powieki na moim ówczesnym jamniku. Mój pies miał przeprowadzony zabieg wymrażania ciekłym azotem. Grudki nigdy się nie odnowiły. Wówczas ten zabieg wykonywała dr Krystyna Ratajska na SGGW, a dr Garncarz był ledwie jej asystentem. Dr Ratajska przyjmuje obecnie tu:
http://www.anima.waw.pl/
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: OCZY. Zielona ropa.

Postprzez Busola » 2010-12-22, 19:52

Madzia, wszystko zależy od stanu tego "badziewia". Spróbuj na kontroli sama spojrzeć na tą wywiniętą powiekę gdy doktor będzie badał. Jak napisałam w linkowanym wątku - jeśli Grandzia ma pod powieką "kalafiory" to widać zabieg będzie konieczny, jeśli nie ma tragedii = po co ryzykować narkozę, zwłasza że ta paskuda lubi powracać po zabiegu. Niestety do każdego weta trzeba mieć ograniczone zaufanie :-? Sama musisz podjąć decyzję, wyważyć ZA i PRZECIW.

Na pewno do czasu zaniku grudek okresowo będzie z oczami problem np. w okresie pylenia, gdy będzie sie bawiła w piasku i w innych sytuacjach narażających oczy na podrażnienie. U nas zakraplanie Optexem znacznie ograniczyło ropienie, w zasadzie miała zaropiałe oczka tylko rano. Teraz jest fajnie, bo śnieg leży (przynajmniej u nas) i nie ma ryzyka.

Te 2-3 lata to taki max :-> u nas przypadłośc wykryta w lutym - jesienią już było pozamiatane ;-) Przez ten okres, dwukrotnie stosowałam kropelki lecznicze (wirusowe, antybiotyk) z czego raz było to ewidentne zawianie, bo uszy też "zarobiły" ;-) Nawet Garncarz ją oglądał rok po diagnozie i niczego nie stwierdził ;-)
Ja podjęłam taką decyzję i nie żałuję, nie wiem natomiast jak jest u Grandzi - tylko ty to wiesz ;-)

Powodzenia, cokolwiek postanowisz :->
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: OCZY. Zielona ropa.

Postprzez Majszczur » 2011-04-04, 11:49

Granda znów ma nawrót infekcji oczu :-( Trzeci raz na przestrzeni pół roku :-( Na razie jeszcze do opanowania częstym przemywaniem, ale nie obejdzie się bez wizyty u okulisty i mocniejszego niż świetlik specyfiku. Do dr Garncarza jesteśmy umówione na jutro wieczór. Jedynie on miał szybki termin. Mam nadzieję, że nie będzie naciskał na zabieg i rozgoni dziadostwo farmakologicznie, jednak wolałabym uniknąć ingerencji chirurgicznej :-|
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Schorzenia oczu, uszu, nosa i zębów.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość