czym smarowac ogolone łapy???

Moderator: Anirysova

czym smarowac ogolone łapy???

Postprzez asienka » 2012-07-19, 13:09

Forumki poradzcie- czym posmarowac ogolone pod wenflon łapki przednie które swędzą niesamowicie( chyba podwójnie- odrastające włosy i miejsce po wkłuciach) :| próbowaliśmy Fenistil na rany - zalecony przez weta ( za lekki- zostawiony bez opatrunku zostaje zlizany, przykryty opatrunkiem wsiąka w nic z niego nie zostaje ) oraz Sudocrem - też kicha bo za bardzo wysusza . Czesia chodzi w gustownych podkolanówkach żeby nie lizała które oczywiście w nocy skutecznie sobie zdziera i rano łapki są paskudnie czerwone od ciągłego wylizywania :-/
Avatar użytkownika
asienka
 
Posty: 595
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-24, 22:50
Lokalizacja: Kraków
psy: Chelsea

Re: czym smarowac ogolone łapy???

Postprzez Barbel » 2012-07-19, 13:41

Klosz na łeb na 24 godziny. Trudno - musi przeżyc. Futerko przestanie swędzieć po kilku dniach jak włoski trochę odrosną. Przyszły mi jeszcze na mysl kosmetyki po goleniu ale nie wiem jak to z psia skórą zareaguje. Lepiej nie kombinować Tyle psów przeżyło ona też przeżyje.
Poza tym - zdrówka!!!!!!!!!!
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: czym smarowac ogolone łapy???

Postprzez ewazoltowska » 2012-07-19, 14:52

Do kolanówek doszyć pasek -obrazowo coś jak przy dzieciecych rekawiczkach -na karku przymocować do obrozy i nie powinna ściągac.
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: czym smarowac ogolone łapy???

Postprzez inbloom » 2012-07-19, 15:41

u nas sudocrem sprawdził się bardzo dobrze. na noc nakładaliśmy grubą warstwę i robiliśmy opatrunek. ani razu nie zdjął go sobie sam. nie wiem czym owijacie lapkę, my dostajemy z lecznicy bandaże flex, są super, młody w ogóle ich nie czuje, nie krępuje mu ruchów, naprawdę polecam. na noc powinien sprawdzić się rewelacyjnie.
my nic lepszego od sudocremu nie znaleźliśmy. poza tym co by nie nałożyć to i tak wszystko zliżą albo samo zcieknie. robiłam też okłady z sody oczyszczonej jak miał gorące łapki (zapalenie żył szczególnie było upierdliwe) i wydaje mi się, że to mu dużo pomagało na swędzenie i pieczenie.
powodzenia!
Avatar użytkownika
inbloom
 
Posty: 3210
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-11, 21:59
psy: Bosman(*) Chaber (*) Felu

Re: czym smarowac ogolone łapy???

Postprzez Anirysova » 2012-07-19, 15:54

Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: czym smarowac ogolone łapy???

Postprzez asienka » 2012-07-19, 20:49

Bardzo dziekujemy wszystkim za odpowiedz i za pomocne rady-sprobujemy chyba wszystkiego zwlaszcza ta ostatnia propozycja wydaje sie byc dobra!Czesia dziekuje tez <skromny>
@inbloom- taki bandaz mozna dostac normalnie w aptece/sklepie medycznym nazywa sie Coban i jest rewelacyjny, ja juz od dawna stosuje i u ludzi i u zwierzatek! http://www.novamed.pl/elastyczny-bandaz ... y-3m-coban
Avatar użytkownika
asienka
 
Posty: 595
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-24, 22:50
Lokalizacja: Kraków
psy: Chelsea

Re: czym smarowac ogolone łapy???

Postprzez Bobik » 2012-07-19, 21:40

Niczym. Starać się uspokoić zwierzę.
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: czym smarowac ogolone łapy???

Postprzez inbloom » 2012-07-19, 22:32

Asienka, ale stosujesz taki ludzki? Bo z tego co wiem psi jest lepszy, w sensie lepiej sie trzyma. Ludzkiego nie stosowalam, to opinia wetow ;-) wiec nie kupuje sama, jako ze zostawiamy u nich majatek daja nam w gratisie ;-)
Edit: patrzac na link ktory dalas to faktycznie wyglada praktycznie tak samo ;-) gdyby nie problemy zdrowotne Chabercika w zyciu bym nie wiedziala ze cos takiego jest... I szczerze mowiac wolalabym zyc w tej niewiedzy...
Avatar użytkownika
inbloom
 
Posty: 3210
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-11, 21:59
psy: Bosman(*) Chaber (*) Felu

Re: czym smarowac ogolone łapy???

Postprzez asienka » 2012-07-20, 12:06

@inbloom to jest dokladnie ten sam, weci kupuja tam gdzie i ludzie czyli w hurtowniach medycznych <tak>
Avatar użytkownika
asienka
 
Posty: 595
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-24, 22:50
Lokalizacja: Kraków
psy: Chelsea


Powrót do - Choroby skóry: (wysypki, hotspoty, łupież i inne)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości