Pchły,hot spot,wylizywanie co dalej???

Moderator: Anirysova

Pchły,hot spot,wylizywanie co dalej???

Postprzez Dora » 2011-11-06, 21:58

Witam wszystkich.My jak zwykle z chorobą widmo <tak> .Może napiszę od początku...ok 3 tyg temu Dora przeszła musową kąpiel niestety, staramy się to robić jak najrzadziej się da.po ok w tydzień po kąpieli miała styczność z burkiem ,od którego zaraziła się pchłami.upewniając się ,że drapanie Dory bierze się od pcheł,wynalazłam na klatce piersiowej hot spot(mały problem ,leczenie hot spotów mamy w małym paluszku)ale tu nasuwa się pytanie czy hot spot powstał przez niedosuszoną sierść czy może jest to następstwo po ugryzieniu pchły??? Środek na pchły został podany,po hot spocie już prawie nie ma śladu ale niestety drapanie spowodowane pchłami ustało na ok 3 dni.Kilka dni temu zauważyłam ,że sunia drapie się jak nigdy dotąd.Poza tym dzieje się coś dziwnego.Dora wylizuje wew.stronę ud oraz przednie łapy mniej więcej po środku wysokości.Nie ma absolutnie żadnych zmian skórnych łupieżu itp rzeczy.Nie mam już pojęcia o co chodzi.powinnam jeszcze raz podać jej środek od pcheł? A może to jakaś alergia?? Czy testy mogę wykonać u każdego weta?? Poradzcie coś proszę.
Avatar użytkownika
Dora
 
Posty: 161
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-13, 01:43
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
psy: DORA Szmaragdowa Zagroda

Re: Pchły,hot spot,wylizywanie co dalej???

Postprzez Barbel » 2011-11-06, 22:10

Jakiś frontline albo co, bo sie wylęgło niestety kolejne pokolenie pasożytów - zdaje się.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Pchły,hot spot,wylizywanie co dalej???

Postprzez Dora » 2011-11-06, 22:14

też mi to przeszło przez myśl. Poprawimy zobaczymy co dalej ależ jestem zła!!
Avatar użytkownika
Dora
 
Posty: 161
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-13, 01:43
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
psy: DORA Szmaragdowa Zagroda


Powrót do - Choroby skóry: (wysypki, hotspoty, łupież i inne)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość