Ropnica a jednak Ropowica!

Moderator: Anirysova

Ropnica a jednak Ropowica!

Postprzez Wydra » 2011-05-16, 23:21

ROPNICA. Czy mia? kto? t? przypad?o?? u swojego psa,je?li tak to prosz? o gar?? informacji.
We czwartek k?pa?am Biank? i zauwa?y?am za uchem strup, niewielki.Przemy?am to szarym myd?em i wod? utlenion?.
Rano patrz? a tam jakby wylizane miejsce wielko?ci nakr?tki od s?oika, z pocz?tku my?la?am, ?e to jeden z psów jej to wylizywa? ale w momencie kiedy chcia?am to wymy? jako? dziwnie zacz??o si? to ?wi?stwo pieni? wyci??am w?osy obmy?am ponownie no ale w sobot? by?o jeszcze gorzej.Wet który przyjecha? pod wieczór stwierdzi?, ?e jest to ropnica powsta?a od kleszcza.Przy oczyszczaniu ropiej?cego miejsca znalaz? jeszcze fragment kleszcza którego Bianka najprawdopodobniej sobie rozdrapa?a.Od soboty dostaje antybiotyk i codziennie ma oczyszczan? ran? i tak b?dzie prawdopodobnie a? do ?rody.
Dziwne tak?e jest to, ?e w tym czasie zacz??a wygryza? sobie ?apy i ogon u jego nasady gdzie przenios?a sobie to cholerne ?wi?stwo.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Ropnica

Postprzez Dagata » 2011-05-16, 23:53

Hm...u mojej poprzedniej suczki (której ju? niestety nie ma) - gdzie? z 5 lat temu, przy czesaniu zauwa?y?am co? dziwnego przy ogonie. Najpierw my?la?am, ?e podczas zabawy niechc?cy gdzie? wpad?a w "kupk?", bo jako? mi dziwnie ?mierdzia?o, ale jak chcia?am jej to wyczy?ci? to w r?kach zosta?a mi k?pa sier?ci, a na jej zadku zaropia?a ranka. Wystraszy?am si?, posz?y?my do weta i ten jej to sprawdzi?, wyci?? jeszcze cz??? sier?ci, opatrzy? (ja wcze?niej te? dezynfekowa?am wod? utlenion?), dosta?a zastrzyk i potem ca?? tygodniow? seri? antybiotyku.
Akurat Nemcia by?a po pierwszej cieczce i wet mi powiedzia?, ?e to najprawdopodobniej by?o uk?szenie jakiego? owada, nie wiem mo?e i kleszcza, ale nie by?o po nim ?ladu - a przez to, ?e jej organizm by? os?abiony po cieczce, to tak zareagowa?a na to uk?szenie. Na szcz??cie po tych wszystkich lekarstwach wszystko szybko wróci?o do normy, sier?? ?adnie zaros?a i nie by?o ?ladu.
To tyle co mog? na ten temat napisa?.
Pozdrawiam <tak>
Avatar użytkownika
Dagata
 
Posty: 741
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-18, 00:20
Lokalizacja: ?l?sk Cieszy?ski
psy: Nemo, Noemi [*]

Re: Ropnica

Postprzez marzena » 2011-05-17, 02:12

Nasz wet nazywa? ropowic?, co prawda, nie ropnic? takie ropiej?ce miejsca. Jak mówi?, mog?y powsta? od uk?szenia owada, zak?ucia, zadrapania i rozwoju bakterii przy ciep?ych, wilgotnych warunkach. Wydaje mi si?, ?e to mo?e by?/jest to, co inni nazywaj? hotspotem. Przynajmniej z lektury w?tków o hotspotach tak mi si? to kojarzy. Pisz? w czasie przesz?ym, bo to by?y dosy? cz?ste dolegliwo?ci Barnaby, mojego poprzedniego psa.
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Ropnica

Postprzez Cefreud » 2011-05-17, 05:56

nie wiem czy to to samo. Freud aktualnie ma ropne zapalenie skóry.Najpierw wylizuje miejsce(skóra tam nie jest zaczerwieniona), na drugi dzie? ma ju? wielki placek krwawo ropny.Zazwyczaj wystarcza goli? to i wysusza? (wszystko jedno jakim preparataem bo jeden pies lepiej idzie na wod? utlenion? a inny na rivanol).W ostrych stanach-taki jak mamy teraz dodatkowo dochodz? k?piele co 2-3 dni w leczniczym szamponie Hexoderm, abtybiotyki i sterydy
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubu?-sz koty,Pimki(*)

Re: Ropnica

Postprzez Wydra » 2011-05-17, 10:18

My?l?, ?e obie nazwy s? prawid?owe,bo w internecie znalaz?am co? takiego
http://www.google.pl/search?q=Ropnica&r ... 1I7GGLL_pl
A czy Freud ma to w jednym miejscu? czy na ca?ej skórze? bo u nas jest to w zasadzie w 2 ko?o ucha i podobno przenios?a to sobie w okolice nasady ogona.
Obecnie miejsce jest suche i nie ma ?adnego wysi?ku, wieczorem wet wszystko zdrapuje od nowa ,oczyszcza i zabezpiecza do nast?pnego dnia i antybiotyk w dupsko.
Tak to wygl?da


obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Zapytam go jeszcze raz czy to Ropowica czy te? Ropnica bo s? to jednak dwie ró?ne choroby.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Ropnica

Postprzez Tess » 2011-05-17, 10:23

U mojego nie?yj?cego ju? Maksia pojawia?y si? takie ropiej?ce place po uk?szeniach owadów - mia?o to pod?o?e alergiczne, a potem dochodzi?o wtórne zaka?enie. Oprócz antybiotyku stosowali?my te? wodny roztwór gencjany, który bardzo ?adnie wszystko zasusza?. No i alertec dopyszcznie.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: D?u?yna/Elblag
psy: Niuniu? i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Ropnica

Postprzez Wydra » 2011-05-17, 10:28

Po oczyszczeniu te? smarujemy gencjan? Dosta?am od kole?anek dobr? ma?? ale wet na razie nie kaza? stosowa? coby za szybko nie zagoi?o si? na zewn?trz, woli aby to miejsce by?o jeszcze przez jaki? czas oczyszczane.Potem b?dzie mo?na przyst?pi? do leczenia zewn?trznego.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Ropnica

Postprzez Majszczur » 2011-05-17, 10:36

Roma, ta ma?? któr? dosta?a? od dziewczyn jest RE-WE-LA-CYJ-NA , ?wietnie goi i podsusza rany.
Sprawdzi?am na w?asnym ciele :mrgreen: Widzia?a? z jak? ran? na brodzie przyjecha?am do Boszkowa? Dzisiaj ju? jej prawie nie ma i chyba nawet blizny nie b?dzie :radocha2:
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Ropnica

Postprzez Wydra » 2011-05-17, 12:40

Madzia! masz racj?, tylko to na razie nie ma si? jeszcze zasklepia? na zewn?trz,dopiero od ?rody b?d? tym smarowa?.
Ja ju? w Boszkowie zauwa?y?am, ?e nast?pnego dnia mia?a? o wiele mniejsz? rank?.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Ropnica

Postprzez kerovynn » 2011-05-17, 13:00

Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Pozna?
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Ropnica

Postprzez Wydra » 2011-05-17, 13:05

Ju? zabieram si? za czytanie <tak>
To o czym pisz? na Dogo to jest Ropowica a Bianka ma Ropnic? s? to dwa ró?ne schorzenia.Dzi?ki Bogu to co ma Bianka jest podobno ?agodniejszym schorzeniem.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Ropnica

Postprzez Leszczyna » 2011-05-17, 14:07

Troch? wygl?da jak hot-spot...mo?e o to samo chodzi, moja Pokusa co? podobnego mia?a.
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: ?l?sk

Re: Ropnica

Postprzez kerovynn » 2011-05-17, 14:22

Wydra napisał(a):Ju? zabieram si? za czytanie <tak>
To o czym pisz? na Dogo to jest Ropowica a Bianka ma Ropnic? s? to dwa ró?ne schorzenia.Dzi?ki Bogu to co ma Bianka jest podobno ?agodniejszym schorzeniem.

Po Twoim opisie wyglada, ze to ropnica - na szcz??cie. Ropowica - z tego co wyczyta?am na Ogarkowie - n?ka czasem ogary i jest wredna. Pewnie hania ma wiedz? na ten temat.
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Pozna?
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Ropnica

Postprzez kreska » 2011-05-17, 14:25

Ropnice Fibi przerabiala jakies 3tyg. temu tylko na lapie ;> dostala jednorazowy zastrzyk i zalecenie czestego przemywania rywanolem + dicortineff do psikania 3x dziennie i kategoryczny zakaz moczenia w innych plynach. Gdyby nie wystawy mialaby to miejsce wygolone i zagencjanowane. Nie wiem czy masc jest dobra na ta swinstwo bo najwazniejsze jest zeby je zasuszyc inaczej sie bedzie slimaczyc :-/
Ropnica to chyba cos podobnego do hotspotow <mysli>
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i ?atka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Ropnica

Postprzez Cefreud » 2011-05-17, 15:45

a ja chyba za rad? Ani z teamu podam jakie? leki wzmacniaj?ce bo z roku na rok jest gorzej.Wstawi?am zdjecia.Freud ma rany na zadzie, wzd?u? ca?ego kr?gos?upa i przednie i tylne ?apy.Dzi? dosz?y jeszcze kolejne ko?o jajek i na nogach od wewn?trznej strony.Dzi?ki homeopatyk? od dr Tarki od razu pojawiaj? si? jakby zaschni?te.Nie ma ran.A te co by?y za?atwi?am ma?ci? od Agi2.Jedyne co jest w ludzkim j?zyku na niej napisane to 999 reszta po chi?sku.Gojenie b?ysk.Na sterydach i antybiotyku stare powoli si? goi?y ale w ich obr?bie powstawa?y nast?pne.U?ywa?am rivanolu, nadmanganianiu, dermacolu w zasypce,dexapolcortu, bactrobanu i nic.No i k?piele,które moze i goi?y stare ale w tempie ekspresowym pojawia?y si? nowe.Ko?nierz nie wystarcza?,musia?a bym jeszcze ?apy zwi?za?
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubu?-sz koty,Pimki(*)

Re: Ropnica

Postprzez marzena » 2011-05-17, 17:56

Przeczyta?am ten w?tek z dogo o ropowicy. To na pewno Barnaba mia? ropnic? w takim razie a nie ropowic?. Albo wet ?le mówi?, cho? nie s?dz?, raczej to ja ?le zapami?ta?am :oops:
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Ropnica

Postprzez hania » 2011-05-17, 18:54

W?tek na dogo z tego co si? zoriantowa?am dotyczy ropowicy m?odzie?czej (to w?asnie ta choroba co si? zdarza u ogarów) a ropowica m?odzie?cza jest zupe?nie czym innym ni? ropowica u psów doros?ych.
Ropowica m?odzie?cza to choroba immunologicznego wyst?puj?ca u szczeni?t.
Ropnica to odmiana posocznicy przy której na narzadach tworz? si? ropnie (ropnie przerzutowe). Rokowanie jest z?e.
Ropowica - rozprzestrzenione zapalenie ropne tkanki ??cznej, zwykle podskórnej. Nie tworz? si? typowe ropnie tylko jest to takie jakby "rozlane".
hania
 
Posty: 670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 08:37
psy: Gawra, Irga, Kontra, Szyszka, Zoja [*]

Re: Ropnica

Postprzez Wydra » 2011-05-17, 19:38

Jutro dowiem si? dok?adnie od weta jak on to nazywa, bo mo?e i ja ?le zrozumia?am :sciana: cho? pami?tam doskonal;e, ?e jest to po rozdrapaniu kleszcza.Tym razem dok?adnie sobie zapisz? co mi powie i zapytam czym leczy.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Ropnica

Postprzez KasiaT » 2011-06-02, 11:43

Romka pisz co u Bianki ,jak si? ona czuje i czy wszystko wróci?o do normy(bo mam nadziej? ,?e tak i innej opcji nie zak?adam)
Avatar użytkownika
KasiaT
 
Posty: 2484
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-03, 15:40
Lokalizacja: Dobrzyniewo Du?e
psy: Nefra-Kropelka i Obelix-Leszczyna

Re: Ropnica

Postprzez Barbapapa » 2011-06-02, 11:55

hmm, dalej cisza....
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Następna strona

Powrót do - Choroby skóry: (wysypki, hotspoty, ?upie? i inne)

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość