Ropnica a jednak Ropowica!

Moderator: Anirysova

Re: Ropnica

Postprzez Wydra » 2011-06-02, 21:07

Przepraszam :oops: jakoś nie było czasu.To była Ropowica, wszystko jest niby już ok. To znaczy wszystko pięknie się zagoiło, szczególnie po maści od cioteczki Kasi ale jest coś co mnie nadal niepokoi a mianowicie Bianka zaczęła wygryzać sobie sierść na tylnej nodze w okolicy pachwiny,Skóra w tym miejscu jest zupełnie czysta.W przyszły tygodniu jedziemy do Mederskiego na gruntowny przegląd.Zachodzę w głowę co to może być. <załamka>
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Ropnica a jednak Ropowica!

Postprzez Cefreud » 2011-06-02, 21:48

z hotspotem najczęściej tak jest.Pies sobie wygryza a skóra jak była "niebieska" tak aż do pojawienia się rany taką zostaje.Dlatego tak trudno wyłapać proces powstawania.Ja teraz już nie czekam tylko gdzie wygryza tam tnę sierść
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Ropnica a jednak Ropowica!

Postprzez KasiaT » 2011-06-02, 21:56

Jak nie urok to sraczka.Mam nadzieję,że to nic groźnego -trzymam kciuki za trafną diagnozę u Mederskiego i czekam na dalsze wieści.
Avatar użytkownika
KasiaT
 
Posty: 2484
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-03, 15:40
Lokalizacja: Dobrzyniewo Duże
psy: Nefra-Kropelka i Obelix-Leszczyna

Re: Ropnica a jednak Ropowica!

Postprzez Wydra » 2011-06-02, 22:08

Cefreud napisał(a):z hotspotem najczęściej tak jest.Pies sobie wygryza a skóra jak była "niebieska" tak aż do pojawienia się rany taką zostaje.Dlatego tak trudno wyłapać proces powstawania.Ja teraz już nie czekam tylko gdzie wygryza tam tnę sierść

Karolina! ale ona wygryza nie w tym miejscu co miała ten ropień (głowa) tylko zupełnie innym (okolice pachwiny) albo
przednie łapy pomiędzy kostką a kolanem.
Przez 3 dni podawałam jej tabletki na uczulenie ale bez skutku.już w głowę zachodzę co to może być.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Ropnica a jednak Ropowica!

Postprzez Cefreud » 2011-06-02, 22:12

Roma, hotspoty pojawiają się w róznych miejscach ale łapy są dość popularne.Spróbuj wykąpać ją w hexodermie a jak nie masz w nizoralu-powinno pomóc
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Ropnica a jednak Ropowica!

Postprzez Wydra » 2011-06-02, 22:18

Dzięki :] jutro zaraz z rana ją wykąpię w nizoralu.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Ropnica a jednak Ropowica!

Postprzez Majszczur » 2011-06-02, 23:58

Roma, to może być też takie działanie zastępcze - na głowie ją swędzi (gojące się rany swedzą), ale tam z przyczyn oczywistych nie jest w stanie się powygryzać, to wygryza byle gdzie. Mój Lobo (ON-ek) alergik, miewał takie napady, że jak nie mógł dosięgnąć upierdliwego miejsca wygryzał tam gdzie mu było najwygodniej i najbliżej - zwykle właśnie łapy.
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Ropnica a jednak Ropowica!

Postprzez marzena » 2011-06-03, 01:48

Przy dosyć częstych ropowicach Barnaby, od razu traktowałam te miejsca wodą utlenioną. Nasączonym wacikiem, albo polewałam, a potem przykrywałam czymś, np. ściereczką, przez kilka miniut, bo chciał wylizywać to, na pewno piekące, miejsce. Po kilku dniach rany się goiły, nawet nie zawsze szliśmy do weta, bo pomagało.
Ze dwa razy miał takie ropne, rozlegle miejsca na klatce piersiowej, aż ciężkie były i twarde od ropy. Wtedy wet golił te miejsca, nawet raz musiał zastosować "głupiego jasia", takie to było bolesne i pies się bronił. I wówczas Barnaba brał antybiotyk - dopaszcznie i psikaliśmy też jakimś antybiotykiem w aerozolu. I też "suszyliśmy" wodą utlenioną. Ale później, jak tylko zauważyłam, że coś się zaczyna dziać, to od razu używałam wody utlenionej, nawet nie wycinałam futra.
Ale to było kilka lat temu, pewnie teraz są inne, lepsze sposoby. Tak czy owak pomagało.
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Ropnica a jednak Ropowica!

Postprzez Anirysova » 2011-06-03, 09:09

Bardzo dobry jest olejek z drzewa herbacianego: http://www.e-karmy.com/p4751,1-all-syst ... -kota.html
:-)
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Ropnica a jednak Ropowica!

Postprzez Wydra » 2011-06-03, 17:57

Bardzo dziękuję za rady <tak> ale już dzisiaj nie mogłam patrzeć jak się męczy i nie czekając do przyszłego tygodnia na badania, poprosiłam zaprzyjaźnionego weta, tego samego który leczył ją z tej ropowicy.Przy tylnej nodze znaleźliśmy wysypkę, dostała zastrzyk, w poniedziałek następny.Wet twierdzi, że jest to przebiałkowanie.Tak jak wcześniej pisałam jestem umówiona na czwartek w klinice i zrobimy jej kapitalny przegląd.Mam nadzieję, że to nic poważnego.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Poprzednia strona

Powrót do - Choroby skóry: (wysypki, hotspoty, łupież i inne)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość