gula na skórze

Moderator: Anirysova

gula na skórze

Postprzez kaktus » 2010-05-21, 22:09

witam, mój bern ma dokładnie rok, dzisiaj jak go czesałem z jego prawej strony w okolicach żeber pojawiło się na skórze coś dziwnego. jest to taka gula z której wypadły włosy i łuszczy się skóra, ma ona około 1 cm średnicy i jest na jeden cm wypukła, piesek ani się po tym nie drapie ani nie czuje niepokoju jak mu to oglądam. jutro wizyta u weta ale może ktoś się z tym już spotkał i ma na ten temat wiedzę i poradzi jakieś doraźne działanie... dziękuję za pomoc i pozdrawiam...
kaktus
 
Posty: 26
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-13, 16:44
psy: czejen

Re: gula na skórze

Postprzez Cefreud » 2010-05-22, 10:19

opis to trochę mało.U nas taki własnie guzek po wycięciu odrodził się jak fenix z popiołu i po padaniu histo okazał sie być chłoniakiem..
Z drugiej strony jeśli się łuszczy może być też niegroźnym i wystarczy smarowanie maścią flucinar
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: gula na skórze

Postprzez DolceVita » 2010-05-22, 12:57

Moja Demi miała 2,5 roku kiedy prawie w tym samym miejscu jak opisujesz pojawiła się taka gulka. Ingarden po obejrzeniu a uprzednim usg narządów wew (bez zmian) wyciął. Po histo - cysta. Emocje opadły. Jest ok.
DolceVita
Moderator
 
Posty: 902
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 10:55
Lokalizacja: Tarnów
psy: Demi (DolceVita Stróż Zagrody) (*),Mia i Figa


Powrót do - Choroby skóry: (wysypki, hotspoty, łupież i inne)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość