Łupież u Berna

Moderator: Anirysova


Re: Łupież u Berna

Postprzez Kamil » 2009-06-15, 21:54

Stan psa się poprawił. Obecnie jest na Acanie dla szczeniąt ras dużych. Jego wygląd się poprawił, karmę dobrze je, jest energiczny, żywiołowy, ale wydala nie najlepiej. Jego stolce (jak i drugiego psa) są konsystencji podobnej do krowich "placków". Myślałem, że to się ustatkuje, ale na karmie jest już 3 tydzień i jest bez zmian. Czy radzicie zmienić na Pro Plana z łososiem ?
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Łupież u Berna

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-06-15, 21:55

Nie sądzę by takie częste zmiany karmy były dobre dla szczeniaka. Może zróbcie kompleksowe badanie krwi :?: Możliwe, że powodem takiego stanu rzeczy jest niedobór jakiegoś pierwiastka :?:
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Łupież u Berna

Postprzez Busola » 2009-06-15, 22:09

gibicio napisał(a): Myślałem, że to się ustatkuje, ale na karmie jest już 3 tydzień i jest bez zmian. Czy radzicie zmienić na Pro Plana z łososiem ?

Wg mojego weta pies moze sie przystosowywać do nowej karmy nawet do 3 miesięcy.
dlatego właśnie nie jest zalecane by karme często zmieniac, dieta psa powinna byc ...monotonna wbrew pozorom.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Łupież u Berna

Postprzez Kamil » 2009-06-15, 22:22

Jutro jedziemy do weta. Ile może kosztować takie badanie krwi ? Myślicie, że na Acanie wyrośnie ? Z tego co czytałem to dobra karma.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Łupież u Berna

Postprzez Anna Rozalska » 2009-06-16, 09:18

Badanie krwi kosztuje przynajmniej w Warszawie 70 zł. Proponuje abyś wrócił do karmy hipoalergicznej Brit care
dla szczeniaków ras duzych a nie zmieniał bez przerwy karmę. Moim zdaniem problemy z łupieżem nie są
od karmy. Po Bricie care kupy powinny być zwarte a ilości mniejsze. Podawaj karmę przynajmniej 3 miesiące a wtedy ocenisz czy pasuje twojemu psu.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Poprzednia strona

Powrót do - Choroby skóry: (wysypki, hotspoty, łupież i inne)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości