wychodząca siersc i problemy skórne

Moderator: Anirysova

wychodząca siersc i problemy skórne

Postprzez Cefreud » 2006-10-12, 14:23

Od paru miesięcy borykam sie z problemami skórnymi u Freuda.Pojawiają mu się na częsci tylnej(lędźwiowej)drobne placki z łuszczącą zaróżowioną skóra.Miał zrobione testy alergiczne, które wykazały,że nie toleruje laktozy i kurczaczka.Od konca lipca przeszlismy na gotowane zamiennie z karmą na bazie jagnięciny(wg.producenta bez dodatku drobiu).
Placki jak były tak sa.Dodatkowo pies zaczął gubic w czerwcu kłaki i stan ten trwa do dzis.Siersc jest błyszcząca ale długosci siersci rottweilera.kąpany jest w Hexadermie-preparacie dla psów z problemami skórnymi.Dodatkowym problemem jest wiecznie zaróżowiony gruczął tarczkowy na ogonie, który musi swędziec bo pies ciągle wyszarpuje sobie z tamtąd kłaki.
Zrobiłam psu badania krwi i hormonalne-wszystkie ma gdzieś pośrodku normy.
Czy ktoś z Was zetknął sie z takim problemem?
Nie wiem juz czego szukac.Podobno zmiany skórne często towarzyszą chłoniakowi.Sama nie wiem czy tu lezy przyczyna czy jeszcze czegos szukac.Prosze o radę.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Gapcio » 2006-10-12, 15:29

Pamiętam, że kiedys któraś jedostka badawcza coś tam sprawdzała w wędlinach dla ludzi i wyodrębniali w wyrobach wołowych krowie DNA. Badania się nie powiodły, bo znaleźli tylko DNA świń i kur :shock: W parówkach drobiowych za to nie wyłapali DNA kurzego, bo go tam nie było, wbrew informacji na opakowaniu.
Może ta karma z jagnięcina jednak zawiera kurczaka?
Połowa dań z jagnięciny w polskich restauracjach to wyroby z koźląt... :roll: Jagnięcina jest bardzo droga.
Avatar użytkownika
Gapcio
 
Posty: 179
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 18:57

Postprzez Cefreud » 2006-10-12, 16:05

widzisz-karmę wprowadziłam w zeszłym tygodniu w proporcjach 3 dni gotowane 2 posiłki suche(pies gdy będe w szpitalu na pewno nie bedzie jadł gotowanego :-) ) tylko po to,żeby się nie odzwyczaił i nie grymasił,wiec raczej nie jest to wina karmy :cry:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: wychodząca siersc i problemy skórne

Postprzez Glonek » 2006-10-12, 17:54

Cefreud napisał(a):Od paru miesięcy borykam sie z problemami skórnymi u Freuda.Pojawiają mu się na częsci tylnej(lędźwiowej)drobne placki z łuszczącą zaróżowioną skóra.Miał zrobione testy alergiczne, które wykazały,że nie toleruje laktozy i kurczaczka.Od konca lipca przeszlismy na gotowane zamiennie z karmą na bazie jagnięciny(wg.producenta bez dodatku drobiu).
Placki jak były tak sa.Dodatkowo pies zaczął gubic w czerwcu kłaki i stan ten trwa do dzis.Siersc jest błyszcząca ale długosci siersci rottweilera.kąpany jest w Hexadermie-preparacie dla psów z problemami skórnymi.Dodatkowym problemem jest wiecznie zaróżowiony gruczął tarczkowy na ogonie, który musi swędziec bo pies ciągle wyszarpuje sobie z tamtąd kłaki.
Zrobiłam psu badania krwi i hormonalne-wszystkie ma gdzieś pośrodku normy.
Czy ktoś z Was zetknął sie z takim problemem?
Nie wiem juz czego szukac.Podobno zmiany skórne często towarzyszą chłoniakowi.Sama nie wiem czy tu lezy przyczyna czy jeszcze czegos szukac.Prosze o radę.

Witam.
Może, ale nie musi to być atopowe zapalenie skóry. Częste przy alergiach. Podobne problemy mamy z Bublem. Zobacz a dokładniej powąchaj Freuda w okolicach gdzie ma te zmiany. Atopowe zapalenie skóry powoduje dość specyficzny zapach. Pies pachnie inaczej w miejscach chorobowo zmienionych.
Co do sposobów leczenia to trzeba rozmawiać z wetem. Niestety leczenie tylko objawowe. Lub w przypadku wystąpienia infekcji sterydy i antybiotyki.
Avatar użytkownika
Glonek
 
Posty: 150
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2006-10-12, 17:58

Karola, a karma z rybą? Np. ProPlan z łososiem? I zero gotowanego? Albo Acana na bazie ziemniaków....

A podajesz mu w ogóle jakieś dodatkowe preparaty na sierść? Wit. A lub tran?
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez Cefreud » 2006-10-12, 21:55

objawy na skórze to placki wielkosci 2-3mm.Nie wydają żadnego zapachu(poza tarczką ale to gruczoł).Dostaje tran lub olej-3 łyżki do karmy.Gammolen i inne na siersc odpadają-nawet ze szczepieniami musimy uważac-najpierw wscieklizma a potem nosówka.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Gocha » 2006-10-13, 00:03

Karolina a wet robił zeskrobine naskórka z tych łysych miejsc?
Avatar użytkownika
Gocha
 
Posty: 1539
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:01
Lokalizacja: Konstancin
psy: Ozzy [*], FBI-Zoy,Pooh- Niko wszystkie Altura

Postprzez Cefreud » 2006-10-13, 06:20

nie, bo czasem ich znalzienie trwa wieki.Wyglada to jak łupież pojawiający się tylko w jednym miejscu.Na samej skórze często nie ma śladu za to na włosie w okolicy 2-3 mm sa płatki rózowej skóry.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

karma

Postprzez Aga-2 » 2006-10-13, 12:08

Ja mam taką skromną sugestię. Jeśli masz ochotę eksperymentować, oczywiście. Podawałabym Freudowi przez jakiś czas, typu np. 2 tygodnie, tylko jedzenie gotowane i wtedy sprawdziłabym czy placki jeszcze tam są. Karmy gotowe zawierają konserwanty i dodatki smakowe, na które też można się uczulić.
Aga-2
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Postprzez Cefreud » 2006-10-13, 21:01

Aga-pies jadł gotowane przez 2 mc i placki dalej były.Karmę jak już pisałam podaję od niedawna. :-|
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

problemy skórne

Postprzez Aga-2 » 2006-10-17, 16:34

No, to sorki. Nie mam więcej sugestii. Wielkiego doświadczenia z bernami nie mam, ale z alergią i problemami skórnymi mam osobiście od wczesnego dzieciństwa. Pomimo rozmaitych prób i porad specjalistów musiałam się w końcu nauczyć z tym żyć. Myślę, że w odróżnieniu od schorzeń ludzkich, specjalistów od psów w tym zakresie jest dużo mniej, więc się pewnie wiele nie nachodzisz. U mnie nie znaleziono konkretnego alergenu i dopiero pewien dermatolog metodą prób i błędów przepisał mi receptę na maść za 5 (słownie: pięć) złotych, która działa. Jest ona na bazie alantoiny, czyli wyciągu z moczu krowy z dodatkiem antybiotyków i kortyzonu, więc wiem, że nie mogę jej stale stosować. Używam jej wtedy, kiedy naprawdę muszę. Jeśli Freud ma alergię, to może spróbuj miejscowo użyć alantan. Obawiam się, że hydrokortyzon w kremie nie podziała dobrze na sierść.
Jakby Ci się udało to zwalczyć, to daj znać. Będziemy wiedzieć w razie czego, na przyszłość.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Postprzez Dżiani » 2006-10-19, 00:33

Karolina wprowadź do diety Freuda:
- OMEGAN (dawka w/g wagi)
- olej z pestek winogron (raz dziennie łyżka stołowa)
to nie zaszkodzi a wiedziałem już b. 'widoczne' efekty po m-cu podawania w podobnych przypadkach.
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI

Postprzez Cefreud » 2006-10-19, 07:27

Irku-olej podaję, ale co to jest omegan?
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Gocha » 2006-10-19, 09:42

Karolina tu masz Omegan . Ozzy miał piękną sierść po tym
http://www.karusek.com.pl/index.php?sea ... _category=
Avatar użytkownika
Gocha
 
Posty: 1539
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:01
Lokalizacja: Konstancin
psy: Ozzy [*], FBI-Zoy,Pooh- Niko wszystkie Altura

Postprzez Gość » 2006-10-19, 11:09

A podajesz mu może w gotowanym jedzeniu ryż? Jeśli tak to może odstaw go na jakiś okres. Może pomoże.
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez monik » 2006-10-19, 11:12

Anonymous napisał(a):A podajesz mu może w gotowanym jedzeniu ryż? Jeśli tak to może odstaw go na jakiś okres. Może pomoże.

Ten Gość powyżej to ja. Mam problemy z logowaniem się.
Avatar użytkownika
monik
 
Posty: 14
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 23:43
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Aga-2 » 2006-10-23, 17:03

A spotkało Cię coś złego ze strony ryżu? Jestem ciekawa, bo nie słyszałam, żeby ryż uczulał. Napisz, proszę.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Postprzez Cefreud » 2006-10-23, 19:57

u nas strupki przestały się pojawia-tarczka niestety ciągle jest zaczerwieniona.Kłaki dalej wyłażą no może minimalnie mniej(wystarczy odkurzac raz dziennie)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez monik » 2006-10-24, 10:03

Aga-2 napisał(a):A spotkało Cię coś złego ze strony ryżu? Jestem ciekawa, bo nie słyszałam, żeby ryż uczulał. Napisz, proszę.

U mojego psa pojawiały się zaczerwienienia, czasem nawet rany w okolicach brzucha. Jak jedne znikały, pojawiały się kolejne. Najpierw weterynarz podejrzewał, że to uczulenie na iglaki (taka alergia), dał psu antybiotyk, a my uniemożliwiliśmy jej wejście pod iglaki, ale nic nie pomogło, wyskakiwały kolejne zaczerwienienia. Następnie weterynarz kazał odstawić gotowany ryż. Zaczerwienienia zniknęły.
Avatar użytkownika
monik
 
Posty: 14
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 23:43
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Lilly » 2007-02-10, 23:57

Mam problem z łupiezem u mojego pupilka... zauważyłam iż podczas szczotkowania sypał się łupież i nie wiem jaka może być tego przyczyna
Szaman dostaje 3 posiłki dziennie, Royalka 2 razy i 1 posiłek z gotowanej wołowiny i drobiu z warzywami i makaronem lub ryżem + witaminy
Nie drapie się nie gubi sierści , ma piękną lśniącą sierść nie ma zadnych plamek na skórze, ma czyściutką skóre (nawet wpada w niebieskawy kolor , chyba od Alg) więc tym bardziej martwi mnie ten łupież, ten szczenięcy puszek ma jeszcze tylko na uszkach i na przednich łapkach wiec chyba wymiana śierści nie jest przyczyna łupiezu ...prosze , doradzcie coś bo to mój 1-wszy bern
Lilly
 
Ostrzeżeń: 0

Następna strona

Powrót do - Choroby skóry: (wysypki, hotspoty, łupież i inne)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość