Czerwone place na skórze, wygryzanie sierści

Moderator: Anirysova

Czerwone place na skórze, wygryzanie sierści

Postprzez Daw.ba » 2016-08-10, 12:41

Witam wszystkich posiadaczy Berneńskich Psów Pasterskich ! Mam pytanie do posiadaczy Berneńczyków. Czy u któregoś z waszych piesków zdarzały się problemy skórne (wygryzanie sierści i lizanie) ? Mój piesek jest już seniorem ( 8 lat) lecz nigdy nie chorował. Od trzech tygodni jednak borykamy się z problemami skórnymi - wspomniane wygryzanie sierści, lizanie skóry, czerwone, brzydko wyglądające placki. Weterynarz zapisał antybiotyk doustny i spray octenisept oraz inny rodzaj kropli na pchły. Po antybiotyku poprawy nie widać a spray też nic nie pomaga (poza tym że mój pies panicznie się go boi). Może ktoś miał podobny problem ze swoim czworonogiem ?? Będę wdzięczny za każdą wskazówkę...
Daw.ba
 
Posty: 2
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2016-08-10, 12:35
psy: Berneński Pies Pasterski

Re: Czerwone place na skórze, wygryzanie sierści

Postprzez Anna Rozalska » 2016-08-10, 19:38

Moim zdaniem to wygląda na hotspoty, popularna dolegliwość w naszej rasie.Powstają najczesciej gdy pies zmoknie i nie wyschnie do końca. Czy piesio kąpał się ostatnio?
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Czerwone place na skórze, wygryzanie sierści

Postprzez Daw.ba » 2016-08-10, 22:34

Hmmm rzeczywiście, ostatnio z uwagi na pogodę był ostatnio trochę narażony na deszcz.
Daw.ba
 
Posty: 2
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2016-08-10, 12:35
psy: Berneński Pies Pasterski

Re: Czerwone place na skórze, wygryzanie sierści

Postprzez kreska » 2016-08-11, 09:09

Zrob fotke tych miejsc ?

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Czerwone place na skórze, wygryzanie sierści

Postprzez Mika » 2016-08-14, 02:49

Mojemu psu pomógł aluspray ( jak sama nazwa wskazuje, takie sreberko w aerozolu). Dostawał też coś na świąd, ale zabijcie mnie, nie pamiętam, co to było. Ważne, że pomoglo, tzn aluspray. On ma działanie wysuszające, a o to tu głównie chodzi.
Avatar użytkownika
Mika
 
Posty: 302
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-28, 19:30
Lokalizacja: Elbląg
psy: Redus

Re: Czerwone place na skórze, wygryzanie sierści

Postprzez Ania od Berena » 2016-08-14, 16:56

U mojej suczki wygryzanie ("depilowała" sobie spore łyse placki) było sygnałem problemów z wątrobą.
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Re: Czerwone place na skórze, wygryzanie sierści

Postprzez Aga-2 » 2016-08-24, 12:32

Nasza Ferka teraz ma coś dziwnego z grzbietem. Od mniej więcej łopatek do zadu swędzi ją i wygryza się, ale nie widać nic na skórze. Ani zaczerwienienia, ani wysypki. Gryzie się tak, jakby miała pchły i wygryza sobie skórę tak, że powstają strupki. Poza tym podszerstek przy samej skórze jest "nieświeży", jakby przykurzony i przetłuszczony. To ją musi widocznie tak swędzieć. Za poradą znajomych, kupiłam szampon Hexoderm i zobaczymy czy pomoże. Pan w sklepie zoologicznym zasugerował, że to może być uczulenia na jakiś pokarm. Chyba trzeba jej będzie zrobić testy alergiczne.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Czerwone place na skórze, wygryzanie sierści

Postprzez Cefreud » 2016-08-26, 21:16

Freud też tak miewał. Spróbuj potrzymać ten hexoderm przez 15 min zanim zmyjesz. Lepiej działa w wersji okładów
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)


Powrót do - Choroby skóry: (wysypki, hotspoty, łupież i inne)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości