Sztywny chód

Moderator: Anirysova

Sztywny chód

Postprzez Patison » 2012-04-12, 16:35

Jako że, to pierwszy mój psiak tej rasy, a ostatniego szczeniaka miałam 13 lat temu, jestem wobec Bazyla nadopiekuńcza i stresuje mnie każda niewiadoma... W dodatku wpadłam w obsesję dysplazji, słysząc o niej na każdym kroku i o podatności Bernów na tę chorobę.Dlatego bardzo proszę o poradę.

Psiak nie kuleje, nie daje oznak bólu, biega, skacze, leży z łapami do tyłu jak żaba.
Natomiast zbierając różne informacje z różnych źródeł, objawy które mogą być niepokojące: sztywny chód, siadanie "na boku", popiskiwanie na dłuższych spacerach.

Krotki filmik do pobrania:
http://hostuje.net/file.php?id=c808cff0 ... b6c5778d8b

Z drugiej strony, przeglądając inny wątek:

Ania Gd napisał(a):Taki "proste" jakby sztywne tylne łapy psa są charakterystyczne dla typu budowy Bernów który ja nazywam "typ-Benardyn" (w przeciwieństwie do lekkiej budowy psów "typ-Border" (gdzieś o tym pisałam).


Tak więc czy to poprawny chód czy udać się po poradę do specjalisty?
Avatar użytkownika
Patison
 
Posty: 55
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-03-29, 13:12
psy: Berneński Pies Pasterski - Bazyl

Re: Sztywny chód

Postprzez Frances_B » 2012-04-12, 22:45

Nasza Giga miała (ma) "sztywny chód"... też myśleliśmy, że to dysplazja. Zrobiliśmy jej w sumie dwa prześwietlenia i wyszło, że biodra ma w porządku, niestety stawy kolanowe już nie... Wyszło, że kości piszczelowe nie są w jednej linii z udowymi (są pod kątem) oraz, że kości piszczelowe są wykrzywione. Dwa prześwietlenia w odstępie dwóch miesięcy z tego względu, że u tak małego psiaka wszystko się jeszcze rozwija.

Może warto się skonsultować z weterynarzem przy jakiejś wizycie ? My w sumie odwiedziliśmy trzech z których jeden chciał już ją ciąć ( zabieg zespolenia spojenia łonowego (JPS) na dysplazję... :sciana: - wiadomo, kasa).

Nie ma co wpadać w paranoję. Małego berneńczyka nie powinno się chyba zbytnio przeciążać długimi spacerami. Na tym forum są dużo bardziej doświadczone osoby ode mnie, więc może one się wypowiedzą i poradzą ;-). Osobiście znam tylko przypadek mojej suni, więc ekspertem nie jestem. Tak czy inaczej trzymam kciuki, wszystko będzie ok :-D
Avatar użytkownika
Frances_B
 
Posty: 73
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-16, 13:10
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Giga

Re: Sztywny chód

Postprzez Barbel » 2012-04-12, 23:13

Jak macie jakieś niepewności, to się umówcie z Novakiem i będzie wszystko wiadomo. Daleko nie musicie jeździć ;-)
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Sztywny chód

Postprzez MikSeer » 2015-03-21, 11:00

U nas były bardzo podobne objawy. Wet zdiagnozował wadę budowy - przeprost łap tylnych. Zresztą, przed chwilą założyłem dotyczący tej sprawy oddzielny wątek.
MikSeer
 
Posty: 47
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-23, 09:30
Lokalizacja: Płońsk
psy: Dina [*], Ajra


Powrót do - Choroby układu kostnego i aparatu ruchowego (stawy)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron