Młodzieńcze zapalenie stawów

Moderator: Anirysova

Młodzieńcze zapalenie stawów

Postprzez Madzia » 2010-04-01, 13:17

Witam wszystkich..

Jak już mnie znacie, jestem włascicielką DSPP. Zawsze było wszystko w porzątku, ale ostatnio zaczął kusztykać na jedną przednią lewą łape. Poszłam więc z psem do weterynarza i stwierdził, ze to młodzieńcze zapalenie stawów(koszt leczenia 50 zł - 3 wizyty). Przyszłam więc do domu, włączyłam komputer i zaczełam szukać co to takiego jest.. nie znalazłam wyczerpującej odpowiedzi :cry: a tylko to, że pies powinien mieć ograniczony do minimum ruch (tylko siku, kaupa i do domu). Znalazłam też, że powoli to samo minie do 10 miesiąca (mój ma 6) i mnie to bardzo zdziwiło :shock:
Akurat nieszczęśliwie się złożyło że za miesiąc jedziemy na wystawe..jest juz zapłacona itd, itp..a sędziowie takiemu psu nie dadzą wysokiej oceny.



Może ktoś z was już to przechodził?
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Młodzieńcze zapalenie stawów

Postprzez Aga-2 » 2010-04-01, 13:25

Niektóre psy tak mają... :-| Zobaczycie jak będzie chodził przed wystawą. Jeśli będzie kulał, to nie ma co jechać. Chyba że jako widzowie. Ale jeśli wystawa jest za parę tygodni, to może mu przejdzie i wszystko będzie dobrze :->
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Młodzieńcze zapalenie stawów

Postprzez Madzia » 2010-04-01, 13:33

na razie będziemy zalecać się do ograniczeń...
a co do wystawy to zobazymy :->
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Młodzieńcze zapalenie stawów

Postprzez Madziula » 2010-04-01, 14:28

Nasza sunia też miała problemy.
Raz była przednia łapa, później tylna i po 3 miesiącach znowu przednia.
Byliśmy u weta zrobił badania, pobrał krew. I podał leki w tym przeciwbólowe. I tak po tygodniu sunia chodziła normalnie. A to tak jest jak duże psy rosną.
Będzie ok ;)))
Avatar użytkownika
Madziula
 
Posty: 764
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-25, 20:26
Lokalizacja: koło Konina
psy: Beastie Bianka Majowy Skarbiec, Gina Stróż Zagrody
Hodowla: Spełniony

Re: Młodzieńcze zapalenie stawów

Postprzez magat » 2010-04-01, 14:44

Madziula napisał(a):Nasza sunia też miała problemy.
Raz była przednia łapa, później tylna i po 3 miesiącach znowu przednia.
Byliśmy u weta zrobił badania, pobrał krew. I podał leki w tym przeciwbólowe. I tak po tygodniu sunia chodziła normalnie. A to tak jest jak duże psy rosną.
Będzie ok ;)))

, tylko po lekach przeciwbólowych moze jak to szczenie po prosty szaleć nie czując bólu, łatwo jest wtedy o uraz , środek przeciwbólowy nie leczy ... więc nie nalezy wtedy traktowac psa jak pełnosprawnego
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Re: Młodzieńcze zapalenie stawów

Postprzez Busola » 2010-04-02, 08:57

ja dostałam kiedysa radę by srodki przeciwbólowe podac ewentualnie na noc - wtedy gdy pies spi, nie obciąży chorych kości a odpocznie troche od bólu. w ciągu dnia natomiast - zero leków przeciwb.

Madzia, myślę że na wystawę jechać mozesz (wstęp opłacony za ciebie i psa), jednak licz sie z tym że psa nie wystawisz - potraktuj raczej tą wycieczkę jako pkt socjalizacji.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Młodzieńcze zapalenie stawów

Postprzez Madzia » 2010-04-02, 09:01

Ok dzięki
mam nadzieje, że szybko to mu przyjdzie i nie będzie go boleć :-(
oby jak najszybciej...
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Młodzieńcze zapalenie stawów

Postprzez AniaRe » 2010-04-02, 09:09

Busola napisał(a):ja dostałam kiedysa radę by srodki przeciwbólowe podac ewentualnie na noc - wtedy gdy pies spi, nie obciąży chorych kości a odpocznie troche od bólu. w ciągu dnia natomiast - zero leków przeciwb.

Madzia, myślę że na wystawę jechać mozesz (wstęp opłacony za ciebie i psa), jednak licz sie z tym że psa nie wystawisz - potraktuj raczej tą wycieczkę jako pkt socjalizacji.


Ja bym nie brała psa, którego coś boli na wystawę
To jednak spory stres i jesli nie będzie w dobrej kondycji, może to dla niego byc duże obciążenie.

Socjalizacja ma byc doświadczeniem miłym lub neultralnym, a pies, którego coś boli, może gorzej znosić zmiany, być rozdrażniony.
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Re: Młodzieńcze zapalenie stawów

Postprzez Madzia » 2010-04-02, 09:17

Wszystko się okaże przed wystawą
- czy pies nadal kuleje
-a może już wszystko będzie ok
Avatar użytkownika
Madzia
 
Posty: 1376
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-31, 18:03
Lokalizacja: Prudnik
psy: Duży Pies Szwajcarski - Nero ; Ciapek (*)

Re: Młodzieńcze zapalenie stawów

Postprzez Busola » 2010-04-02, 11:45

AniaRe napisał(a):
Busola napisał(a):ja dostałam kiedysa radę by srodki przeciwbólowe podac ewentualnie na noc - wtedy gdy pies spi, nie obciąży chorych kości a odpocznie troche od bólu. w ciągu dnia natomiast - zero leków przeciwb.

Madzia, myślę że na wystawę jechać mozesz (wstęp opłacony za ciebie i psa), jednak licz sie z tym że psa nie wystawisz - potraktuj raczej tą wycieczkę jako pkt socjalizacji.


Ja bym nie brała psa, którego coś boli na wystawę
To jednak spory stres i jesli nie będzie w dobrej kondycji, może to dla niego byc duże obciążenie.

Socjalizacja ma byc doświadczeniem miłym lub neultralnym, a pies, którego coś boli, może gorzej znosić zmiany, być rozdrażniony.

Aniu, oczywiście, moze xle sie wyraziłam - ...pod warunkiem że pies będzie sie dobrze czuł :->
Busola
 
Ostrzeżeń: 0


Powrót do - Choroby układu kostnego i aparatu ruchowego (stawy)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości