Dysplazja

Moderator: Anirysova

Re: Dysplazja

Postprzez binka » 2013-07-01, 11:21

Świetnie, że Galwin staje na tej chorej łapie. Trzeba teraz pracować nad rozwojem mięśni i wszystko będzie dobrze. Nie wiem czy są jakieś preparaty na rozwój mięśni, bo Inka takich nie potrzebowała. Ona po operacji dostawała glukozaminę i karmę Royal Canin Mobility Larger Dogs. Nie wiem na ile pomogły jej te suplementy diety, ale na jej korzyść przemawiał też młody wiek i ogólnie dobra kondycja fizyczna . Ale trzymamy kciuki za Galwina. Na pewno wszystko dobrze się ułoży. <tak>
Avatar użytkownika
binka
 
Posty: 36
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-11, 21:20

Re: Dysplazja

Postprzez Zuzanda » 2013-07-01, 12:18

Ja podawałam HMB
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Dysplazja

Postprzez Aga-2 » 2013-07-01, 14:47

Dzięki za filmik. To naprawdę budujące. Strasznie się cieszę, że Galwin jest w tak fajnej kondycji po operacji. Rewelacja. A rehabilitant nie wspominał o gimnastyce biernej? Jak Galwin znosi masaż? Przecież go to chyba musi jeszcze boleć...
Strasznie dzielny chłopak :!: Jestem pełna podziwu dla Was :!: Super <brawo>
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Dysplazja

Postprzez Natalia i Galwin » 2013-07-01, 17:16

Aga-2 napisał(a): A rehabilitant nie wspominał o gimnastyce biernej? Jak Galwin znosi masaż? Przecież go to chyba musi jeszcze boleć...


Jak najbardziej wspomnial o rehabilitacji biernej, a nawet ja Pawla nauczyl. Masujemy Galwina od palcow w gore i po rozgrzaniu kolejnych miesni zajmujemy sie stawami, nie wiem jak to napisac co my dokladniej robimy - generalnie to rozciagamy stawy. Najbardziej zaskakuje mnie to, ze Galwin kreci sie nie podczas ruszania biodrem a kolanem. Pawel dzisiaj dopyta czemu tak jest. Przy biodrze czujemy, ze Galwin zaczyna sie spinac, ale nie kreci sie, nie probuje wstac ani nic takiego. Jest to dosc zaskakujace. A po za tym to jest bardzo grzeczny podczas calego 30 min procesu, chyba nawet sprawia mu to ulge. A juz teraz czuc na kosciach pojawiajace sie miesnie, juz ta noga nie jest tak zapdnieta. A to dopiero 4 dzien po operacji 8-) teraz najwiekszym problelem jest to, ze Galwin wiecej skacze niz chodzi, ale mysle ze potrzebuje po prostu czasu. Oczywiscie wrocil do spania na lozkach :kulka:

Zuza - dzieki. Sprawdze sobie co to za wynalazek.

Co do golej dooopki - chyba poprosimy Babcie Wandzie o spodenki <haha>

Solonek - gwodz w kolanie :?: to co Sonia miala robione :?:

Dziekuje wszystkim za wsparcie <buzki>
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Dysplazja

Postprzez Anna Rozalska » 2013-07-01, 19:41

Ja też podawałam mojej rottce HMB na rozwój mięśni. Kupowałam ten preparat w sklepie z odżywkami dla sportowców. U nas trochę pomógł.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Dysplazja

Postprzez Solonek » 2013-07-03, 19:29

Sonia miała złamaną poważnie kość udową. Przeprowadzono zabieg stabilizacji tej kości za pomocą 2 gwoździ i drutu. Jakieś 3-4 tyg po operacji jeden z gwoździ zaczął się wysuwać i zablokował kolano. Ponoć jest to bardzo często spotykane. Usunęli wtedy ten gwóźdź i na drugi dzień postawiła pierwsze kroki.
Samo złamanie wyglądało tak:
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
a tak przed usunięciem gwoździa:
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

zabiegi są oczywiście różne, jednak ja się wcześniej odnosiłam do zaniku mięśni oraz radości z pierwszych kroków ;)
Avatar użytkownika
Solonek
 
Posty: 395
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-14, 02:38
Lokalizacja: Wrocław
psy: Sonia

Re: Dysplazja

Postprzez Asia Morrisowa » 2013-07-04, 11:02

Dla dzielnego Galwina <pies> żeby szybko zapomniał o wszystkich dolegliwościach, bo starczy już tych nieszczęść! My też podawaliśmy HMB Borysowi, który miał mocną dysplazję i widać było działanie ale równocześnie prowadziliśmy też rehabilitację i mieliśmy dopasowaną ilość ruchu. Proponowałabym skonsultować z wetem kiedy ewentualnie wprowadzić, żeby maksymalnie podziałało. Natalio, jesteś bardzo dzielna, tyle Cię ostatnio dotknęło :love2:
Asia Morrisowa
 
Posty: 531
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-18, 14:41
psy: Morris

Re: Dysplazja

Postprzez Natalia i Galwin » 2013-07-04, 13:00

Biedna Sonia... To musialo bolec ja niesamowicie :cry:

No ostatni okres nas nie rozpieszcza... Trudno nam sie cieszyc teraz z Galwina postepow, ale nie zmienia to faktu ze sa one ogromne, juz noga nie jest zapadnieta. Kosci sa obrosniete miesniami a on sam juz prawie zawsze stawia ta lapke na ziemi.
Nasza Pani weterynarz chce od przyszlego tygodnia wprowadzic Galwinowi odzywke na miesnie. Zbaczymy jak ona podziala.

Dziekuje Wam :!:
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Dysplazja

Postprzez Ewa » 2013-07-04, 13:45

Natalia super wieści!!! Dużo zdrówka dla Galwinka,zuch chłopak!!!
Ewa
 
Posty: 694
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 10:30
Lokalizacja: Ryczywół

Re: Dysplazja

Postprzez inta2 » 2013-07-08, 08:11

Może była już o tym mowa, ale nie zdążę przeczytać teraz całego wątku.
Czy robiliście/polecacie prześwietlenie stawów przed ukończeniem wzrostu? Pytam, bo weterynarz zaproponował nam to, kiedy pies skończy 6 miesięcy. Oczywiście pod narkozą.
Avatar użytkownika
inta2
 
Posty: 148
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-16, 13:17

Re: Dysplazja

Postprzez Barbel » 2013-07-08, 08:43

inta2 napisał(a):Może była już o tym mowa, ale nie zdążę przeczytać teraz całego wątku.
Czy robiliście/polecacie prześwietlenie stawów przed ukończeniem wzrostu? Pytam, bo weterynarz zaproponował nam to, kiedy pies skończy 6 miesięcy. Oczywiście pod narkozą.

Inta - pierwszy post viewtopic.php?f=91&t=130
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Dysplazja

Postprzez Aga-2 » 2013-07-08, 10:23

Natalia i Galwin napisał(a):Najbardziej zaskakuje mnie to, ze Galwin kreci sie nie podczas ruszania biodrem a kolanem. Pawel dzisiaj dopyta czemu tak jest.

Wiesz, dysplazja biodrowa nie pozostaje bez wpływu na inne stawy. Galwin może mieć zmiany w stawie kolanowym. Przy okazji warto prześwietlić kolano i sprawdzić co tam się dzieje, żeby wiedzieć jak postępować i żeby mu przypadkiem krzywdy nie zrobić.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Dysplazja

Postprzez Aga-2 » 2013-07-08, 10:27

U naszego Bena niestety coraz częściej pojawiają się dolegliwości związane z dysplazją łokciową. I tak długo się chłopak trzymał, ale ostatnio już było tak źle, że odmawiał jedzenia, nie chciał wstawać... :| Na szczęście jeszcze działają środki przeciwbólowe i pewnie trzeba będzie niedługo się zdecydować na wprowadzenie ich na stałe.
Stawów łokciowych, w odróżnieniu od biodrowych nie da się odciąć :( Pod tym względem bardzo zazdroszczę Galwinowi takiej możliwości.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Dysplazja

Postprzez Natalia i Galwin » 2013-07-08, 10:53

Aga-2 napisał(a):Galwin może mieć zmiany w stawie kolanowym. Przy okazji warto prześwietlić kolano i sprawdzić co tam się dzieje, żeby wiedzieć jak postępować i żeby mu przypadkiem krzywdy nie zrobić.


Gdy tylko mogliśmy to przświetliliśmy wszystkie stawy, no i stawy kolanowe jak i skokowe są w zaskakująco dobrym stanie. Oczywiście są zmienione, ale właściwie trudno powiedzieć czy to efekt dysplastycznych bioder czy wieku.

Aga-2 napisał(a):U naszego Bena niestety coraz częściej pojawiają się dolegliwości związane z dysplazją łokciową. I tak długo się chłopak trzymał, ale ostatnio już było tak źle, że odmawiał jedzenia, nie chciał wstawać... :| Na szczęście jeszcze działają środki przeciwbólowe i pewnie trzeba będzie niedługo się zdecydować na wprowadzenie ich na stałe.


Nic inngo się nie da zrobić :?: Kwas hialuronowy czy coś :?: Jakie leki przeciwbólowe dostaje :?: Borys dostawał przez jakiś czas zastrzyki (raz w miesiącu). Dawały super efekty, dużo lepsze niż np Caprodyl no i nie obciążały tak wątroby. Muszę sprawdzić jak się on nazywały.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Dysplazja

Postprzez Aga-2 » 2013-07-08, 11:50

Natalia i Galwin napisał(a):Gdy tylko mogliśmy to przświetliliśmy wszystkie stawy, no i stawy kolanowe jak i skokowe są w zaskakująco dobrym stanie. Oczywiście są zmienione, ale właściwie trudno powiedzieć czy to efekt dysplastycznych bioder czy wieku.

No, to już dobrze. Być może, że mu to kolano nie będzie aż tak dolegać. Część zmian nie wychodzi na RTG, tylko trzeba robić USG, czy rezonans. Jednak może nie będzie potrzeby, żeby się tym zajmować.
Super, że noga nabiera masy mięśniowej! Dobra robota, tak trzymać <okok>
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Dysplazja

Postprzez Aga-2 » 2013-07-08, 12:02

Natalia i Galwin napisał(a):
Aga-2 napisał(a):U naszego Bena niestety coraz częściej pojawiają się dolegliwości związane z dysplazją łokciową. I tak długo się chłopak trzymał, ale ostatnio już było tak źle, że odmawiał jedzenia, nie chciał wstawać... :| Na szczęście jeszcze działają środki przeciwbólowe i pewnie trzeba będzie niedługo się zdecydować na wprowadzenie ich na stałe.


Nic inngo się nie da zrobić :?: Kwas hialuronowy czy coś :?: Jakie leki przeciwbólowe dostaje :?: Borys dostawał przez jakiś czas zastrzyki (raz w miesiącu). Dawały super efekty, dużo lepsze niż np Caprodyl no i nie obciążały tak wątroby. Muszę sprawdzić jak się on nazywały.


Wiesz co, dać to by się jeszcze dało. Ben miał 3 lata temu robioną artroskopię i doktor Novak powiedział już wtedy że efekty powinny się utrzymywać przez 3 lata. Czyli teraz mamy koniec i teoretycznie trzeba by powtórzyć. Jednak ja już się na to nie zdecyduję, bo po poprzednim zabiegu Ben przez pół roku chodził dużo gorzej, a potem poprawy aż tak znaczącej nie było. Zabieg w znieczuleniu, a potem jeszcze pół roku cierpienia zanim się stawy zagoją, to mi się wydaje za dużo. Dlatego zostają środki zachowawcze. U Bena sytuacja jest jednak bardzo skomplikowana. On miał tak wielką niezgodność w kościach przedramienia, że u niego stawy praktycznie nie istnieją. Tam nie ma przestrzeni, w którą można wstrzyknąć kwas hialuronowy. Mój wet właśnie proponował te cotygodniowe zastrzyki i przy następnym pogorszeniu stanu muszę się na to zdecydować. Na razie nie ma tragedii, ale jak tak czytałam o Benie Meggi, to sobie uświadomiłam, że i na nas przyjdzie taki czas, że trzeba będzie podjąć tą ostateczną decyzję :(
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Dysplazja

Postprzez Natalia i Galwin » 2013-07-13, 17:20

Aga-2 napisał(a):Na razie nie ma tragedii, ale jak tak czytałam o Benie Meggi, to sobie uświadomiłam, że i na nas przyjdzie taki czas, że trzeba będzie podjąć tą ostateczną decyzję :(


O kurcze :|
Mimo wszystko mam nadzieje, że jego stan będzie dalej w miarę dobry i jeszcze wiele pięknych chwil przed Wami. Bardzo Wam tego życzę.

A my 17 dni (i kolejnym dniu koszmaru z temperaturą 40.5C) po operacji chodzimy tak https://www.facebook.com/photo.php?v=60 ... 9455&saved . Mięśniak nam się robi :bugi:
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Dysplazja

Postprzez Aga-2 » 2013-07-15, 14:27

Natalia i Galwin napisał(a):
Aga-2 napisał(a):Na razie nie ma tragedii, ale jak tak czytałam o Benie Meggi, to sobie uświadomiłam, że i na nas przyjdzie taki czas, że trzeba będzie podjąć tą ostateczną decyzję :(

O kurcze :|
Mimo wszystko mam nadzieje, że jego stan będzie dalej w miarę dobry i jeszcze wiele pięknych chwil przed Wami. Bardzo Wam tego życzę.

Ja też mam taką nadzieję i NIE dziękuję :]

Natalia i Galwin napisał(a):A my 17 dni (i kolejnym dniu koszmaru z temperaturą 40.5C) po operacji chodzimy tak https://www.facebook.com/photo.php?v=60 ... 9455&saved . Mięśniak nam się robi :bugi:

Ładnie chodzicie <tak>
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Dysplazja

Postprzez Natalia i Galwin » 2013-07-28, 18:00

Jesteśmy miesiąc po operacji. Jak Galwin sobie radzi można zobaczyć na filmiku https://www.facebook.com/photo.php?v=61 ... 2977&saved ;)

Wczoraj byliśmy pierwszy raz na bieżni wodnej. Galwin śmigał w niej 12 minut :radocha2: Chyba mu się spodobała. Po za tym ma bardzo dużą ruchomość w tym biodrze i co najważniejsze - nie odczuwa bólu. Po woli wracamy do normalności - coraz dłuższe spacerki, spanie z kołami w górze, co chwile chce się bawić i jest ciągle głodny.

Znowu mamy radosnego szczeniaka :bugi: :bugi:

Dziękuję Wam za wsparcie :love2:
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Dysplazja

Postprzez Anirysova » 2013-07-28, 18:02

Super ! Tak trzymać :okok:
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Choroby układu kostnego i aparatu ruchowego (stawy)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości