Problem z tylnymi łapkami, sztywny chód na prostych nogach

Moderator: Anirysova

Problem z tylnymi łapkami, sztywny chód na prostych nogach

Postprzez jadziaa96 » 2016-04-12, 08:38

Witam, mam pytanie bo nie wiem czy sie martwić czy nie... Mam bernenke 10 miesięczna. W wieku 4 miesiecy zrobiłam jej rtg stawów biodrowych (dr Hajdo w Gdyni) bo miałam wrażenie ze ją boli przy wstawaniu, nie leżała jak foczka na wyciągniętych nóżkach i wstawała z wielkim trudem. Faktycznie ból był ale Rtg nic nie wykazało, ale to był okres dorastania i dużych zmian. Teraz nie ma problemów ze wstawaniem, czasem sie położy na wyciągniętych nogach, nie sprawiają jej bólu dłuższe spacery, siada na boku (ale wydaje mi sie to typowe dla bernow które spotykałam). Jedyne co mnie martwi to sztywny chód na prostych nogach. Ma Bardzo wystające rzepki i mocno wyczuwalne, ciagle napięte ścięgna. Mam wrażenie ze ścięgna są za krótkie. Na wystawie co prawda nikt do ruchu psa sie nie przyczepił bo biega ładnie, ale mam wrażenie ze jednak na prostych nogach, mało je zgina. No i często gryzie tylne łapy, jakby 'łapały ja skurcze'. Jesli ktos mógłby sie wypowiedzieć i poradzić mi co zrobic... Czy panikować czy dać jej jeszcze czasu do wyrośnięcia. Po stracie pierwszego Berna na tą chucham i dmucham, wiec bardzo zależy mi na jakiejś radzie od Was kochane Szwajcarki ! <okok> <skromny>
Avatar użytkownika
jadziaa96
 
Posty: 11
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-06-10, 23:06
Lokalizacja: Elbląg
psy: Buffy

Re: Problem z tylnymi łapkami, sztywny chód na prostych noga

Postprzez kreska » 2016-04-12, 09:24

Jesli miala problemy ze wstawaniem, bolesnosc ...mogla miec rowniez mlodziencze zapalenie kosci. To ze nie wyszla dysplazja w wieku 4 mies. nie znaczy ze jej nie ma w wieku 10 mies. Nie kazdy wet potrafi odpowiednio ulozyc i ocenic psa :->
Mimo zdrowych stawow nie kazdy bern lezy na zabe, a wyciagniete konczyny rowniez nie swiadcza o zdrowych stawach, chociaz taka teoria krazy, niestety nie ma potwierdzenia . Siedzenie na boku tez nie jest objawem dysplazji.
Nie widze psa i nie jestem wetem ale czasem bardzo strome katowanie tylu powoduje wrazenie sztywnego chodu.
Poszlabym dla wlasnego lepszego samopoczucia na kontrole do weta, tylko specjalisty, niestety o Hajdo slyszalam duzo zlych opinii ale moze to zbieg okolicznosci.

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Problem z tylnymi łapkami, sztywny chód na prostych noga

Postprzez jadziaa96 » 2016-04-12, 16:14

Dziękuje za odpowiedz ! Ja o Hajdo słyszałam same dobre opinie, w okolicy Elbląga i Trojmiasta. A znacie moze jakiegoś dobrego weta od stawów na północy ? Elblag, Trójmiasto, Olsztyn ? Te rejony. Ewentualnie okolice śląska, Czestochowa, bo tam do rodziny zdarza nam sie z psem pojechać.
Avatar użytkownika
jadziaa96
 
Posty: 11
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-06-10, 23:06
Lokalizacja: Elbląg
psy: Buffy

Re: Problem z tylnymi łapkami, sztywny chód na prostych noga

Postprzez Asia Morrisowa » 2016-04-12, 23:55

Z tym leżeniem na żabę to, tak jak pisała Kreska, nie jest prawda. Nawet pies z dużą dysplazja może tak leżeć. Nic nie piszesz o tym czy mała kuleje, zazwyczaj jesli jest problem ze stawami, to pojawiają sie kulawizny. My jakiś czas temu też zaobserwowalismy u naszego Morrisa takie dziwne chodzenie, sztywne tylne łapy, bardzo napięte mięśnie i ścięgna jakby za krótkie. Pojawiało się i znikało. Przy szybszym ruchu nie było tego widać, natomiast prędkość "spacerowa" była taka sztywna. Oczywiscie próbowaliśmy to diagnozowac, nawet usg w okolicach miednicy i nic złego nie wychodziło. Dopiero ostatnio okazało się, ze powodem sztywności jest borelioza, która powoduje również zapalenie stawów. Warto zrobić test na okleszczowe prócz stricte ortopedyczych badań.
Asia Morrisowa
 
Posty: 531
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-18, 14:41
psy: Morris


Powrót do - Choroby układu kostnego i aparatu ruchowego (stawy)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości