Szukam kontaktu do właścicieli psów z ED

Moderator: Anirysova

Szukam kontaktu do właścicieli psów z ED

Postprzez marieanne » 2015-01-05, 22:25

Kochani, mam prośbę.

Szczeniak mojej koleżanki (labrador) został właśnie zdiagnozowany z dysplazją stawów łokciowych.
Szukam dla niej kontaktu do kogoś, kto ma lub miał psa z ED właśnie - tak w ramach podzielenia się doświadczeniami, opowiedzenia, z czym to się je itd, takiego zwykłego ludzkiego pogadania. Niestety w otoczeniu nie ma zbytnio takich osób, ja też jej niewiele jestem w stanie powiedzieć.

Czy ktoś z Was miałby chęć z nią porozmawiać?
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Szukam kontaktu do właścicieli psów z ED

Postprzez mamagu » 2015-01-05, 23:27

Chętnie podzielę się doświadczeniami posiadania psa z ED.
Avatar użytkownika
mamagu
 
Posty: 282
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-20, 12:52
Lokalizacja: Zielona Góra
psy: DSPP BINGO (FRODO) 25.08.2012
Hodowla: CZANDORIA

Re: Szukam kontaktu do właścicieli psów z ED

Postprzez Majana » 2015-01-06, 10:34

Ja również, chociaż pewnie nie brakuje bardziej doświadczonych w tej kwestii, hodowców etc.
Mogę bazować tylko na tym co i jak było i jest u Hektora.
Avatar użytkownika
Majana
 
Posty: 79
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-04-10, 20:18
psy: Hektor Berneńczyk

Re: Szukam kontaktu do właścicieli psów z ED

Postprzez Drixon » 2015-01-06, 13:49

jakie ED ?
1,2?
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Szukam kontaktu do właścicieli psów z ED

Postprzez marieanne » 2015-01-06, 18:27

Nie znam niestety szczegółów, była wczoraj na tyle tą wiadomością przygnieciona, że nie potrafiła mi dopowiedzieć.
Dziewczyny, mogę jakieś kontakty do Was na priv?
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Szukam kontaktu do właścicieli psów z ED

Postprzez Drixon » 2015-01-06, 20:05

pisz ;-)
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Szukam kontaktu do właścicieli psów z ED

Postprzez iwona_k1 » 2015-01-06, 21:03

Zaczerpnięte od nowofunladów DYSPLAZJA BIODROWA (HD) i ŁOKCIOWA (ED).


Uchwały Zarządu Klubu Nowofundlanda-ZKwP z dnia 15.11.2008 i 15.12.2012.

Dysplazja łokciowa (ED) bezpośrednio nie zagraża życiu psa lecz może znacznie je, psu utrudnić. Pies z dysplazją łokciową z reguły musi być poddany operacji, inaczej będzie całe życie cierpiał wskutek nieprawidłowej budowy jednego czy obu stawów łokciowych. Sposób dziedziczenia niewyjaśniony.
Klub zaleca badanie stawów łokciowych i proponuje aby badania były wykonywane bezpośrednio u dr n.wet. Jana Siembiedy, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (dawna Akademia Rolnicza) lub u lekarzy weterynarii współpracujących z dr J. Siembiedą. Dr n wet J. Siembieda, specjalista radiolog, wykładowca akademicki, dysplazję stawów łokciowych bada od roku 1990 (dysplazję biodrową od roku 1984).
Badania ED nie są obowiązkowe, ich wynik nie będzie miał znaczenia przy kwalifikacji do hodowli, jednak przy kojarzeniach osobnika z ED+, drugi z osobników kojarzonej pary powinien być wolny od tego schorzenia. Wyniki badań ED wraz z nazwiskiem lekarza wykonującego badanie będą publikowane na stronie Klubu. Uchwała z dnia 15.11.2008

Uchwała z dnia 15.12.12 Badania nie są obowiązkowe, lecz przez Klub zalecane. Reproduktory/suki hodowlane, z dn.1.01.13, będą miały wpisywane na swoich stronach klubowych, skrót ED z wynikiem badania lub wpis "brak badań". Brak badań, tak potencjalni właściciele szczeniąt, jak i hodowcy chcący np użyć reproduktora w swojej hodowli, muszą traktować tak, jakby dany osobnik to schorzenie miał.
Zarząd zwraca Państwu uwagę, że ukrywanie faktycznego stanu zdrowotności psa/suki i użycie ich w kojarzenich z osobnikami, nawet zdrowymi, ale mającymi bliskich przodków z ED+ (lub z brakiem badań), może doprowadzic do ciężkich wad u potomstwa.
Jak widać,w sytuacji kiedy rasa ,ma swój klub łatwiej o pewne regulacje

Zorn miał dysplazję łokciową zdiagnozowaną o dr Novaka w 8 roku życia.Dysplazja była lekkiego stopnia i ujawniła się w starszym wieku.Kulał i brał leki p/bólowe.Takie są moje doświadczenia.
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg


Powrót do - Choroby układu kostnego i aparatu ruchowego (stawy)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości