Leczenie Karprofenem lub Cartrophenem

Moderator: Anirysova

Leczenie Karprofenem lub Cartrophenem

Postprzez Sylwia » 2013-10-20, 16:37

Mój pies miał w szczenięctwie kontuzję prawego nadgarstka, był wtedy leczony i kontuzja przeszła. Lekarz kazał podawać dużo kurzych łapek i stwierdził, że to skutek zbyt szybkiego wzrostu. Teraz pies ma 3,5 roku i zaczął bez wyraźniej przyczyny utykać na tę łapkę. Łapka bardzo go bolała :cry: Weterynarz stwierdził zapalenie stawów i ścięgien, najpierw Miki dostawał Scanodyl, a teraz mamy brać Karprofen, w sumie kuracja tym ostatnim ma trwać 7 miesięcy. Jutro jedziemy na pierwszy zastrzyk.
Czy ktoś miał może psiaka leczonego tym preparatem? Czy nie ma skutków ubocznych? Czy jest skuteczny i mogę mieć pewność, że problem nie powróci, ewentualnie co jeszcze robić na przyszłość aby nie powrócił ? Bardzo proszę o wszelkie uwagi i sugestie !!
Przez cały okres kuracji ma dostawać Arthrosan lub inny lek tego typu.
Avatar użytkownika
Sylwia
 
Posty: 229
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-31, 21:09
Lokalizacja: Sopot
psy: entlebucher Mikuś

Re: Leczenie karprofenem

Postprzez Szam » 2013-10-20, 16:50

Przeswielal lape czy strzelal w ciemno z tym zapaleniem??
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Leczenie karprofenm

Postprzez Sylwia » 2013-10-20, 17:05

Strzelał :) Ale to bardzo doświadczony wet, badał go bardzo dokładnie, wykręcał i wygniatał we wszystkie strony, kiedy zaczął ugniatać mu kosteczki w nadgarstku pies ostro zareagował. Znał jego historię i wypytał kiedy ból się nasila itd. Niestety nie ma u niego aparatu RTG :(
Avatar użytkownika
Sylwia
 
Posty: 229
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-31, 21:09
Lokalizacja: Sopot
psy: entlebucher Mikuś

Re: Leczenie karprofenem

Postprzez kreska » 2013-10-20, 17:41

Strzelał :) Ale to bardzo doświadczony wet,

najgorsze co moze sie przydazyc w kazdym zawodzie to wpasc w rutyne, bez diagnostyki i najlepszy "mechanik" moze popelnic blad ;)
U Łaty na zapalenie nadgarsta byl podawany Coprodyl(tabl) ale tylko przez 7dni i przypadki sa rozne :->
Zamiast Artrosanu polecam Luposan <tak>

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Leczenie karprofenem

Postprzez Gocha » 2013-10-20, 23:39

My podajemy Ozzikowi Karprofen .Zaczęliśmy stosować kiedy Ozzik skończył 7 lat , po operacji uchyłku prostnicy i przeszczepieniu mięśnia na pupie osłabiły mu się mięśnie tylnych łapek .Od tamtej pory stosujemy co roku jesienią ,cztery zastrzyki w odstępach tygodniowych, niedawno skończyliśmy kurację .Całkiem nieźle go to przygotowuje do jesiennej pogody i zimy. Do tego jeszcze podajemy Canosan .Ja akurat mam pozytywne doświadczenia i Ozzikowi pomaga .Życzymy zdrówka dla psiaka <pies>
Avatar użytkownika
Gocha
 
Posty: 1539
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:01
Lokalizacja: Konstancin
psy: Ozzy [*], FBI-Zoy,Pooh- Niko wszystkie Altura

Re: Leczenie karprofenem

Postprzez Sylwia » 2013-10-22, 00:22

Gocha, dzięki za odpowiedź, Miki też ma dostać 4 zastrzyki w odstępach tygodniowych i potem 6 w odstępach miesięcznych. Super, że Twojemu psiakowi pomaga i nie widać skutków ubocznych <okok>

Kreska, ja się pomyliłam, on dostaje teraz Arthrofos, ale to chyba nie ma znaczenia, ale dzięki, że mi przypomniałaś o Luposanie, Miki dostawał ten preparat w młodości dosyć długo, ale mam sklerozę i mi wyszło <głupek>

Pozdrawiam !!
Avatar użytkownika
Sylwia
 
Posty: 229
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-31, 21:09
Lokalizacja: Sopot
psy: entlebucher Mikuś

Re: Leczenie karprofenem

Postprzez Aga-2 » 2013-10-22, 21:18

Nasz Ben jest już od jakiegoś czasu na Karprofenie. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Jest lekiem niesterydowym, a to ważne. Ja widzę dużą poprawę.
Często jest tak, że stara kontuzja po jakimś czasie się odnawia i daje o sobie okresowo znać.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Leczenie karprofenem

Postprzez Asia Morrisowa » 2013-10-29, 16:00

Tak dla jasności piszecie o leczeniu karprofenem - tabletkami - czyli niesteroidowym środkiem przeciwzapalnym, który jest składnikiem np. popularnego Rimadylu czy o leczeniu Cartrophenem - iniekcje - czyli pentozan wielosiarczanowy (sól sodowa), bo to zupełnie dwa różne leki z różnym działaniem. Stosowaliśmy oba u naszego poprzedniego berneńczyka - Borysa - miał dysplazję stawów biodrowych. Od czwartego roku życia dwa razy w roku, na wiosnę i na jesień, w serii cztery zastrzyki. Na jesień poprawiało się u niego wolniej ale skuteczniej, natomiast na wiosnę zawsze czuł się szybciej lepiej, więc i więcej się ruszał, co najczęściej skutkowało kontuzjami. I wtedy podawaliśmy przeciwbólowo i przeciw zapalnie m. in. Rimadyl.
Sylwia napisał(a):Weterynarz stwierdził zapalenie stawów i ścięgien, najpierw Miki dostawał Scanodyl, a teraz mamy brać Karprofen, w sumie kuracja tym ostatnim ma trwać 7 miesięcy. Jutro jedziemy na pierwszy zastrzyk.

Może warto zmienić tytuł wątku, bo te leki dość często są mylone a potem ktoś jest rozczarowany kuracją.
Zdrówka dla Mikiego :-)
Asia Morrisowa
 
Posty: 531
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-18, 14:41
psy: Morris

Re: Leczenie karprofenem

Postprzez Aga-2 » 2013-10-29, 16:43

Asia Morrisowa napisał(a):Tak dla jasności piszecie o leczeniu karprofenem - tabletkami - czyli niesteroidowym środkiem przeciwzapalnym, który jest składnikiem np. popularnego Rimadylu czy o leczeniu Cartrophenem - iniekcje - czyli pentozan wielosiarczanowy (sól sodowa), bo to zupełnie dwa różne leki z różnym działaniem. Stosowaliśmy oba u naszego poprzedniego berneńczyka - Borysa - miał dysplazję stawów biodrowych.

Nasz wet stosuje obydwa leki u Bena. Carthophen w zastrzykach, Karprofen natomiast w tabletkach. Ben ma dysplazję stawów łokciowych.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Leczenie karprofenem

Postprzez Asia Morrisowa » 2013-10-29, 17:04

Aga-2 napisał(a):Nasz wet stosuje obydwa leki u Bena. Carthophen w zastrzykach, Karprofen natomiast w tabletkach.

Bo najczęściej musi być prowadzone leczenie złożone z leków o różnym zakresie działania. A że leki mają różne działanie i skład a nazwę bardzo podobną, to często są mylone. Sama się kiedyś nacięłam myśląc, że wprowadzono Carthophen w tabletkach i że będzie wygodniej podawać ale się w końcu doczytałam, że to inny środek. Miziańce dla Bena <pies>
Asia Morrisowa
 
Posty: 531
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-01-18, 14:41
psy: Morris

Re: Leczenie karprofenem

Postprzez Aga-2 » 2013-10-29, 17:45

;) Dzięki :!:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Leczenie Karprofenem lub Cartrophenem

Postprzez iwona_k1 » 2013-10-30, 01:10

http://fortehealthcare.com/Poland/DMOAD_BROCHURE.pdf
Zorn to dostawał ale u niego nie pomogło
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Leczenie Karprofenem lub Cartrophenem

Postprzez Gocha » 2013-10-30, 14:36

iwona_k1 napisał(a):http://fortehealthcare.com/Poland/DMOAD_BROCHURE.pdf
Zorn to dostawał ale u niego nie pomogło

Ozzikowi właśnie ten preparat podajemy i u nas działa
Avatar użytkownika
Gocha
 
Posty: 1539
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:01
Lokalizacja: Konstancin
psy: Ozzy [*], FBI-Zoy,Pooh- Niko wszystkie Altura

Re: Leczenie Karprofenem lub Cartrophenem

Postprzez iwona_k1 » 2013-12-04, 00:08

Leki przeciwzapalne o podobnych nazwach a więc często mylone w dyskusji na różnych psich forach.

1.Ketoprofen zbudowany z reszty benzofenonu i kwasu propionowego (mieszanina racemiczna) - Należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) hamując aktywność zarówno COX-1 jak i COX-2. Wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.Ketoprofen jest stosowany w leczeniu objawowym zmian zapalnych i zwyrodnieniowych w schorzeniach reumatycznych, MIZS, RZS, ZZSK. Szeroko stosowany też w leczeniu bólu pooperacyjnego, pourazowego, rzadziej w łagodzeniu innych zespołów bólowych-

2.Karprofen sprzedawany jest u nas jako Rimadyl - niesterydowy lek przeciwzapalny( NLPZ) - http://www.veterynaria.pl/leki.php?cmd=edytuj&id=1032 arylowa pochodna kwasu propionowego -

3.Cartrophen nazwa handlowa CARTROPHEN VET - sodowy wielosiarczan pentazolu http://fortehealthcare.com/Poland/DMOAD_BROCHURE.pdf - iniekcja

Wyniki badań nad skutecznością działania w leczeniu zapalenia kości i stawów u psów, porównanie między Cartrophen i Karprofen

http://www.fortehealthcare.com/Poland/B ... %20POL.pdf
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg


Powrót do - Choroby układu kostnego i aparatu ruchowego (stawy)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość