Zerwanie więzadła krzyżowego przedniego.

Moderator: Anirysova

Zerwanie więzadła krzyżowego przedniego.

Postprzez Bożena od Pretora » 2020-06-19, 18:36

Ramzes od jakiegoś czasu zaczął lekko utykac na tylna noge i jak stał to ja odstawiał w bok. Poszlismy do weterynarza , dał środki przeciwzapalne , nie pomogły. Pojechalismy do naszego weterynarza do Gdańska. Zrobili mu przeswietlenie. podejrzewaja zerwanie lub naderwanie więzadła przedniego. Kazali zglosić sie do ortopedy. Powiedźcie mi czy przy zerwaniu wiezadła pies może biegac i skakać bez odczuwania bólu. Bo Ramzes zupełnie nie wygląda na takiego psa któremu cos dolega. Jak biegnie to prawodłowo, bez oznak kulawizny. Wskakuje na łóżko bez problemu. Lekko kuleje tylko jak dłużej polezy i to tylko przez chwilę. Jak stoi czasem odstawia noge w bok. Poza tym zachowuje sie normalnie, po ogrodzie chodzi i biega bez kulawizny. Czy to mozliwe przy zerwaniu więzadła. Zastanawia mnie tez fakt ze bardzo często uporczywie liże od srodka stopę miedzy palcami .Sprawdzałam czy moze ma cos wbite , ale nic nie widać. Oczywiscie zgłosimy sie do ortopedy, ale zastanawia mnie przy zerwaniu więzadł a faktycznie mozna tak normalnie biegać i chodzic?
Avatar użytkownika
Bożena od Pretora
 
Posty: 760
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:20
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pretor[*] Ramzes

Powrót do - Choroby układu kostnego i aparatu ruchowego (stawy)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość