Dieta po brzuszkowych problemach i co dalej .....

Moderator: Anirysova

Dieta po brzuszkowych problemach i co dalej .....

Postprzez LUI_33 » 2007-05-19, 13:14

Kochani! Bardzo dziękujemy wszystkim za takie zaangażowanie, pomoc i porady dla Bachuska, który miał ogromne brzuszkowe problemy. Teraz sytuacja wydaje się byc opanowana, Bachu ma ścisłą dietę - indyk gotowany, marchewka i ryżyk.
Po kuracji antybiotykowej były probiotyki, i .......kleszcz (duży, a w lubelskiem kleszcze są złosliwe, więć po kleszczu był bolesny zastrzyk). Ale przed kleszczem był Pratel i robaki ....ojej. Za dawa tygodnie, w pełni księzyca będzie powtórka Pratleu.

Mamy jednak mały problem. Bachu jest na diecie i jest strasznie chudy. Co radzicie, co wrowadzić do diety, jaką suchą karmę? Czy to jest możliwe. czy odczekać? Czy to normalne, że w takiej kuracji piesek jest chudy? A może za mało tego indyka dostaje? odobno w takiej diecie należy wyeliminować marchew.... ojej już nie wiemy co robić, bo te starszne biegunki minęły.

Bacho nie może jeść drobiu tj. kurczaków. Więć jest probelm z suchą karmą. Pomózcie, jaka dietę zastosować? Jak postapić?

Bachu merda ogonkiem i dziekuje za wszelką pomoc.
;-) ;-)
LUI_33
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Ania Gd » 2007-05-19, 14:11

LUI_33 napisał(a):Co radzicie, co wrowadzić do diety, jaką suchą karmę?

Chyba nie warto ryzykować ponownych biegunek.
Ja radziłabym po prostu zwiększyć porcje
( i może wybieraj troszkę tłustsze kawałki tego indyka, chociaż indyk generalnie jest chudy)
Skoro to co teraz je jest dobre i mu służy to po to psuć.
Pamiętajcie - Lepsze jest wrogiem Dobrego.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez Cefreud » 2007-05-19, 18:13

z suchym bym poczekała troszkę.Karmy bez kurakowe karmy (-kupujac musisz czytac czy nie występuje kurak w postaci "tłuszczy") masz ograniczony wybór.Acana-łosos z ziemniakami, jakies performance, ponoc ma wyjś Orijen.Reszta nawet jak jest napisane wołowinka to i tak w dodatkach kurak występuje.Popatrz na allegro- w grandecane jest spory wybór karm bez i sprzedawca jest rzetelny.jak do niego napiszesz nie ukryje przed Toba składu i doradzi coś dla Bachuska.
Ja bym narazie została na gotowanym ale powoli zmieniała mięsko.Spróbuj z jakąs chudszą wołowinka,cielęcinka.Ja kupuję serce wołowe i gotuję z jarzynkami i ryżem.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Olga » 2007-05-19, 18:28

Poczekalabym na razie z wprowadzaniem suchego, tak jak mowia dziewczyny. Bo to pewnie bylabym rewolucja dla brzuszka i jelit, a to pewne biegunki, jak napisala Ania.
Spytaj swojego weta, jak on sie zapatruje na wprowadzenie suchego i koniecznie popros o jakies odzywki lub witaminki. Istnieja przerozne preparaty dla kotow, wiec i pewnie dla psow produkuja. U mojej Duende to bardzo pomoglo, wiec moze i psiakom moga pomoc rozne proszki od weta :mrgreen: Trzymam kciuki za przyrost wagi
Avatar użytkownika
Olga
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Natalia i Galwin » 2007-05-19, 22:20

Galwin też nie może jeść kuraka, a to że kurak jest w prawie każdej karmie (w tej czt innej formie) postanowiłam przejść na BARF. Kiedyś miał ciągle rozowlnienia. Teraz moge o nich zapomnieć. Jestem bardzo zadowolona, Galwin także. Nie ma to jak dostanie korpusu z indyka czy też ogona wołowgo na kolacje :-D
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Cefreud » 2007-05-20, 07:34

Natala-tylko Barf tez ma swoje ograniczenia jeśli oprócz alergi na kuraka występuje inna.Freud ma tez uczulenie na laktoze wiec posiłki z nabiału odpadły.Kaczek i innego drobiu w wersji surowej Freud wogóle nie uważa za posiłek :mrgreen: (patryjota?) wiec wołowinka nam tylko została a to zdecydowanie za drogo wychodzi...
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Natalia i Galwin » 2007-05-20, 09:36

Wcale nie Karolina. Za kg resztek wołowych płacimy ok 2zł. Za 3kg kości cielęcych płacimy ok 7zł (kupujemy w paczkach w makro). Więc to nie jest ttak strasznie dużo. Inna sprawa, że karmienie cały czs wołowiną czy cielęciną nie jest najlepsze. ;-)

Skoro Bachuś może jeść indyka to może także dostawać np. szyje indycze czy korpusy indycze... Tak samo żołądki czy serduszka gotowane z warzywkami. Troche jest tego do wyboru ;-)
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez karasiew » 2007-05-21, 07:25

Witam!!
Mój atos po suchej karmie Royal ma rozwolnienie ,chyba jest za tłusta .Jak ją pomieszam z puriną ale tą tańszą to wtedy jest o.k i nie ma problemów.
Avatar użytkownika
karasiew
 
Posty: 91
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 19:31
Lokalizacja: świdwin

Postprzez Ula » 2007-05-21, 17:42

Aktualnie mam na hotelu boksera z niewydolnością jelit i je tylko Eukanubę Sensitive & Digestive z prebiotykami. Również jest niesamowicie chudy i tak już niestety musi być, bo w powodu zaburzeń pracy jelit ma także problemy z wchłanianiem.
Podobno ma wciąż rzadkie kupy. Ale u mnie zdarzyło mu się ukraść surowe mięso, kocią karmę oraz obierki od ziemniaków (z ogniska) i różnicy w kupie nie zauważyłam - może służy mu świeższe niż w Krakowie powietrze albo stan zakochania w Abrze z cieczką ;-)
Avatar użytkownika
Ula
 
Posty: 557
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 08:10
Lokalizacja: Chrzanów
psy: Abrunia[*], Megi, Sonia, bezdomniaki na DT

Postprzez Ania od Berena » 2007-05-28, 09:12

LUI_33 napisał(a):
Bacho nie może jeść drobiu tj. kurczaków.


Czy alergia na kurczaki jest potwierdzona? Bo ja też przez długi czas myślałam iż Lu ma uczulenie na kuraka... Okazało się że wcale nie tylko na jęczmień... A że czasami karmią tym kuraki...

Co do suchego- jeśli pies ma problemy z jelitami- to nie każda karma mu pasować będzie.
Ja do psów problemowych polecam karmy zalewajki (u nas się super sprawdziło). Ale nie ograniczałabym się do samego suchego, tylko to co je teraz też bym dawała.
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Postprzez LUI_33 » 2007-06-17, 01:41

Przepraszam za ciszę. Już jestesmy. Jak Olu wspomniałaś wstrzymujemy sie od podawania suchej karmy. W dalszym ciągu jest indyk. Aniu - alergia na kurczaki nie jest potwierdzona. A jak doszłas do tego , że Lu ma alergie na jęczmnień a nie na kurki? :?:
LUI_33
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Ania od Berena » 2007-06-17, 20:34

Badaniem u dr Rudnickiej. Przyznam że badania Lu zrobiłam "przy okazji" będąc u niej z moim zdechlakiem-Berenkiem. No i wyszło...
Berenek za to miał całą listę krzyżykami zaznaczoną... Nawet na lipę i jakieś inne drzewo ma chłopak uczulenie :roll:

A skąd jesteś? Jeśli z okolic Warszawy bardzo polecam dr Rudnicką
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Postprzez LUI_33 » 2007-06-17, 23:11

Wiesz co, ja mieszkam w Warszawie, ale Bacho pod Lublinem z rodzicami. Słyszałam o dr. Rudnickiej. Z podjechaniem pewnie nie bedzie problemu. Ostatno byłam z Merivka, to moja kicia ;-) - u vetów w naszej OAZIE , i własnie nasza pani poleciła Merci zrobienie badań - testów. I chyba polecona mi została dr Rudnicka. Aż muszę sprawdzić, ale to jak wróce do Wawy, bo teraz jeste z Bachem.
LUI_33
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Marszal » 2007-06-18, 08:57

LUI_33 napisał(a):Słyszałam o dr. Rudnickiej. Z podjechaniem pewnie nie bedzie problemu.


Ale najpierw zadzwoń bo ja próbowałam się umówic do Pani Dr.Rudnickiej jakiś m-c temu i usłyszałam, że Pani Dr jest chora i nie będzie jej w pracy przez kilka miesięcy :-( . My już jesteśmy po testach i jednym odczulaniu ale robiliśmy na Bemowie przed nami jesze pewnie kilka wizyt odczulających.
Avatar użytkownika
Marszal
 
Posty: 1450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 13:40
Lokalizacja: Wołomin k/Warszawy
psy: Maks

Postprzez Natalia i Galwin » 2007-07-10, 08:32

No to musimy odstawić BARF, a przynajmniej ograniczyć... Będe mu gotować, ale nie dam rady na okrągło dawac mu gotowanego jedzenia. Będe musiała powrócić do karmy... No i teraz powstaje problem. Nie interesowałam się ostatnio karmami i nie wiem którą najlepiej zaserwować Galwinowi. Nie może jeść karmy na kurczaku, najlepiej by było żeby była specjalnie dla piesków z problemami ze stawami.. jakie są Wasze porady ?? Może jakaś Eucanuba?
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez saganka » 2007-07-10, 09:28

Natalia zajrzyj na Krakvet ( www.krakvet.pl )- tam mozesz dosyc sprawnia znalesc karme. Agata chwali Eukanube, my jej nigdy nie dawalismy. Ja nie wiem, czy w tej sytuacji Galwinowi karmy nie powinien polecic weterynarz. Przynajmniej przez jakis czas taka weterynaryjna bylaby ok. Zawsze mozecie do tego dolozyc cos na stawy - sprawdz te dodatki na stronie orlinga (pamietasz, rozmawialaysmy o nich) www.orling.pl
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez MB » 2007-07-10, 10:48

Ja polecam karmy szwedzkiej Bozity. Do ich produkcji używa się mięsa z zwierząt , którym nie podaje się antybiotyków i hormonów wzrostu.
ROBUR GENUINE - jagnięcina z ryżem (100%), bez dodatków z pszenicy i glutenu.
Avatar użytkownika
MB
 
Posty: 1690
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 23:15
Lokalizacja: Mazańcowice k.B-B
psy: Wania,Konrad,Fia, Solo['] Paiko['] Sasza[']

Postprzez Ania od Berena » 2007-07-10, 11:45

Mimo że Krak-vet lubię bardzo i tam kupuję to zdażają im się czasami niedociągnięcia w przepisywaniu składów :-| Jeśli wybierzesz karmę lepiej jeszcze zapytać na forum czy na gg kogoś z Krak-vetu czy aby na pewno tłuszczu z kurczaka czy kurczaka brak.

Jakiś czas temu bez kuraka na pewno były te karmy (teraz pewnie wiecej)
Acana Lamb&Rice
Acana Salomon
Happy Dog- Jedna! z Supreme (chyba ta z jagnięciną)
Koebers - mają dobrą zalewajkę dla jelitowców
Jeden z Biomilli
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Postprzez Cefreud » 2007-07-10, 15:47

doszedł jeszcze Bosh sensitive-bez kuraka i jego tłuszczy ale jest dośc drogi a nie znam nikogo,kto by kupował i powiedział jak się sprawdza.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Natalia i Galwin » 2007-07-10, 15:49

Ja myśle o Happy Dogu, pani Wanda da nam na spróbowanie. Zobaczymy... Ale aż sie boje.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Następna strona

Powrót do - Choroby układu pokarmowego, zatrucia i alergie pokarmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości