Alergia pokarmowa?

Moderator: Anirysova

Re: SKRĘT ŻOŁĄDKA

Postprzez iwona_k1 » 2010-12-13, 01:05

:shock: o kurczę-o tym nie słyszałam...
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: SKRĘT ŻOŁĄDKA

Postprzez kerovynn » 2010-12-13, 15:18

iwona_k1 napisał(a):Dokładnie-zazwyczaj w większości karm występuje tłuszcz drobiowy niestety a jagnięcinki jest poniżej 20%.Zorn ma alergię na drób więc stale też to przerabiam.
Tutaj nie chodzi o wylizwanie tu czy tam tylko o wręcz obsesyjne ciamkanie łap z prawie wessaniem się w przestrzenie międzypalcowe :roll:


Na worku napisane tak:
Źródłem białka w 100% jest mięso jagnięce, które świetnie wpływa na zdrową skórę i lśniącą sierść.
Josera Lamb & Rice jest wyjątkowo lekkostrawna dzięki zawartemu w niej ryżowi oraz delikatnej jagnięcinie. Karma przeznaczona jest dla psów dorosłych wszystkich ras o normalnej aktywności fizyczne.

Skład:
zboża (≥ 15% ryżu), mączka mięsna (100% mięso jagnięce), oleje roślinne, tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego, substancje mineralne.

czyli faktycznie nie wyklucza dodatku tłuszczu z kuraka...
A Eśka obsesyjnie nie ciamka :-D :-D, wylizuje sie tylko codziennie "tu i ówdzie" o piątej nad ranem - mam mlaszczący budzik :lol:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Alergia pokarmowa?

Postprzez Anna Przybylak » 2010-12-13, 15:25

Mój buldożek ma też alergie i najbardziej skuteczna dieta nie pomogła tylko dobra specjalistyczna karma dla alergików .
Avatar użytkownika
Anna Przybylak
 
Posty: 615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-01, 20:51
psy: Apek

Re: Alergia pokarmowa?

Postprzez Cefreud » 2010-12-13, 15:31

Yoda buldozek mojej teściowej jest na eukanubie weterynaryjnej(vetiderm czy jakoś tak) i wszystko jest w porządku.Kazda próba zmiany karmy na inną o porównywalnym składzie kończy się zrzucaniem sierści z uszu i brzucha.
Na Freudzie eksperymentowałam z różnymi karmami bo orjen doprowadził do zapalenia woreczka, ale finalnie musieliśmy do niego wrócić z tym ze teraz ma na stałe rapaholin :-(
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Alergia pokarmowa?

Postprzez saba&mlis » 2010-12-13, 17:34

Ja kiedys kupilam Ekanube weterynaryja dla Bana, ale zawierala rybe czy moze tylko tran, wiec nawet jej nie ruszyl. Moze przy Sabie sprobuje bo ona ryby uwielbia
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Alergia pokarmowa?

Postprzez nika » 2010-12-13, 17:53

Moja Katia latem, przy hotspocie jadła zgodnie z zaleceniem weta tą: http://www.twenga.pl/cena-royal-canin-s ... port.html; rana szybko się zagoiła. Karma bardzo pachnie rybą, jedyny minus to małe chrupki, u nas nie był to problem, bo Katia je bardzo wolno.
Tu jest publikacja RC na temat alergii: http://www.royal-canin.pl/pdf/weterynar ... _pelna.pdf
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: Alergia pokarmowa?

Postprzez kerovynn » 2010-12-21, 10:22

Jakiś czas temu wspominałam o karmie dla alergików firmy Josera (100% jagnięciny) Efekty już mamy. Znikło zaczerwienienie w uszach, Eska nie kłapie uszami i się po nich nie czochra. Przestrzenie między palcowe też w normalnym kolorze :-D . Przy tym karma smaczna, kooopki ok :-D, sierść błyszcząca jak bombki na choince . Zobaczymy co dalej, ale jak na razie to niezły efekt za 115 zeta/15 kg :-D
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Poprzednia strona

Powrót do - Choroby układu pokarmowego, zatrucia i alergie pokarmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości