Pies wymiotuje

Moderator: Anirysova

Re: Coś z tyłu, coś z przodu:(

Postprzez Hekate » 2010-11-24, 21:41

Bogna, jakiego uśpienia :shock:
Mój Alto też z niewiedzy był kupiony bez papierów, zdrowotnie jak narazie nie narzekam (to loteria), psychika niestety słaba, ale teraz to trzeba tylko kochać a w przyszłości nie powtarzać błędów.
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Coś z tyłu, coś z przodu:(

Postprzez Wydra » 2010-11-24, 21:46

Bogna co Ty gadasz dlaczego do uśpienia :shock: :?:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Coś z tyłu, coś z przodu:(

Postprzez PaniBisiowa » 2010-11-24, 21:47

:shock: :?:
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: Coś z tyłu, coś z przodu:(

Postprzez anula » 2010-11-24, 22:00

Bogna to się nazywa uświadamianie, nie linczowanie. Poczytasz dłużej forum to zrozumiesz o co chodzi. Nikt nie zamierza piętnować Twojego psa. W pseudohodowlach zwyczajnie "hodowcy" nie dbają o swoje psy jak należy, ani nie dążą do ulepszenia rasy, poprostu klepią mioty na prawo i lewo, w głębokim poważaniu mając zdrowie rodzących suk oraz ich szczeniąt. Mydlą oczy, oszukują, a każdy kupujący, choćby w nieświadomości, nakręca tę spiralę niestety. Jak myślisz dlaczego śliczne puchate kuleczki są takie tanie? Jedzą byle co, nie są odrobaczane, ani szczepione, ani badane, ani socjalizowane. Nie oburzaj się tylko poczytaj i otwórz oczy. Mój szef kupił kilka lat temu labradora - bez papierów. Miał się za szczęściarza, bo pies wyjątkowy, przeznaczony był do dogoterapii, ale nabywca niecnie się wycofał. Dziś doskonale wie, że kupił zwichrowanego psa z pseudohodowli, a historyjka zmienia się w zależności od klienta.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Coś z tyłu, coś z przodu:(

Postprzez nika » 2010-11-24, 22:13

Bogna, ja myślę, że nikt nie chciał nic złego przeciwko Twojemu psu napisać. Po prostu każdy, który kupił psa bez papierów jest uświadamiany, dlaczego tego nie należy robić. I tyle...
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: Coś z tyłu, coś z przodu:(

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2010-11-24, 22:16

Bognaja też z niewiedzy kupiłam suke bez papierów, mało tego z głupoty, niewiedzy i z zabobonów ją rozmnożyłam, a ona do tego jest przebielona i ma rybie oko :shock:
to tu uświadomili mi, nie obrażaj się tylko czytaj i staraj się zrozumieć, aby uniknąć blędów na przyszłość!!!

nie jednapseudo była na forum, ale chyba ja jedyna zamiast się obrazic to się nawróciłam :->
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Coś z tyłu, coś z przodu:(

Postprzez Przemo » 2010-11-24, 22:22

Bogna nie podejmuj zbyt gwaltownie decyzji.
Jakie uspienie ?? o co chodzi ??

spokojnie. Kazdy ci napisal ze nie sprawdzisz pochodzenia psa jesli ten niema metryki.

A co do chorób to kazdemu moze sie zdarzyc.
Bera miala cos podobnego do parwowirozy jak byla malutka.
Przezyla a pochodzila od pozadnej hodowli.

metryka bo oniej mowa glownie informuje o prawdopodobnych cechach harakteru naszego psiaka
Co do chorób - roznie bywa.
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Re: Coś z tyłu, coś z przodu:(

Postprzez Marzena.zlotanimfa » 2010-11-24, 22:59

Bogna co się stało? Napisz, wszyscy jesteśmy z Tobą.
Avatar użytkownika
Marzena.zlotanimfa
 
Posty: 259
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-05, 19:40
Lokalizacja: Warszawa
psy: Duży Szwajc Pies Past. Atena, Nastka, Berta, Diana
Hodowla: Złota Nimfa

Re: Coś z tyłu, coś z przodu:(

Postprzez Przemo » 2010-11-24, 23:02

moze na PW napisać ??
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Re: Coś z tyłu, coś z przodu:(

Postprzez Hekate » 2010-11-24, 23:04

proszę nie nakręcajcie się ;-) Najwyraźniej Bogna od ostatniego postu nie usiadła do komputera, napewno jak przeczyta to odpisze ;-)
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Coś z tyłu, coś z przodu:(

Postprzez Przemo » 2010-11-24, 23:06

napewno
tylko niektórzy sie denerwuja bo jutro dzień. ....
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Re: Coś z tyłu, coś z przodu:(

Postprzez meggy » 2010-11-24, 23:07

i co powiedział wet? wszystko oki ? robaki czy coś innego.
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Coś z tyłu, coś z przodu:(

Postprzez allam » 2010-11-25, 00:32

Przemo i nie tylko
Kilka razy już myślałam jak Wam to powiedzieć. Macie bardzo specyficzny sposób "edukowania", tak sobie myślę, że gdybyście zastosowali te metody edukacyjne u siebie w domu, to mielibyśmy same informacje o zbiorowych ucieczkach Waszych latorośli (no, chyba, że niektórzy mają jeszcze raczkujące). Nie wiem, czy Bogna się odezwie, ale była kiedyś na Forum (pojawiła się jakoś zaraz po mnie) Ewelina.
"Zgłoś ten postOdpowiedz z cytatem Wyje i wyje.
przez Ewelina » 2010-08-09, 09:56

Posty: 9
Dołączył(a): 2010-08-09, 09:27
Lokalizacja: Białystok

Też "dostała lekcję" i zniknęła. Szczerze, to się wcale nie dziwię. A ponoć forum ma też edukować - ja rozumiem to tak, że powinno zachęcać, przyciągać a później ... powolutku, pomalutku. Mnie też na dzień dobry się oberwało, bo miałam wlasne zdanie. Ale ja przyjęłam obowiązujace reguły, mnie nie przeraziły opinie "niereformowalnego oszołoma".
Ostatnio też była dyskusja na temat maty dla szczeniaka, ale forumowicze już byli łaskawsi i delikatniejsi. Może kobieta zostanie i się czegoś nauczy, a jak nie zostanie, to mądrzejsza nie będzie. I gdzie tu edukacja. Od kogoś usłyszy, że jak sunia będzie miala młode to jej wszystko przejdzie i w pierwszym możliwym terminie sunia pójdzie do kawalera i następny miot - proszę uprzejmie. I znowu gromy, że bezmyślność.
Przemo, edukację należy zacząć od siebie, od weryfikacji własnej postawy.

Uff, odbiłam sobie. ;-) A na koniec powiem, że najpierw "dostałam bzika" na punkcie bernów (bo znajomy ma, nawet chciałam wziąć od niego szczeniaka), bo kocham berny :lol: :lol: , ale niestety to czesanie nie na moje siły. A DSPP to prawie to samo (chociaż teraz już bym się nie zamieniła, każda sroczka swój ogonek...)
A że głosiłam coś innego, no coż to był element nauki poszanowania dla właścicieli innych ras :-D
Pozdrawiam serdecznie ;-)
allam
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Coś z tyłu, coś z przodu:(

Postprzez Anirysova » 2010-11-25, 11:50

Bogna30 napisał(a):
AniRysTeam napisał(a):
Bogna30 napisał(a):
nika napisał(a): Bo wiesz, pseudo różnie podchodzą do spraw wychowu psów i szczeniaków. Nie zawsze to, co masz w książeczce zdrowia szczonka jest zgodne z prawdą. Także najlepsze będzie dokładne badanie u weta.


W takim razie sprawdzę to drzewo genealogiczne mojego psiaka.


No właśnie nic nie sprawdzisz, skoro kupiłas bez papierów :-(


No tak, pies i tak jest do uśpienia :evil:


Nie bardzo rozumiem :shock:

Nie miałam nic złego na mysli, tylko napisałam, że jak się nie ma dokumentów, to nie można nic sprawdzić.

O każde stworzenie, które mamy należy dbać i je kochać bez względu na pochodzenie.

Mam nadzieję, że z psiakiem wszystko będzie dobrze i za to trzymamy kciuki. :-)
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Coś z tyłu, coś z przodu:(

Postprzez Bogna30 » 2010-11-25, 12:04

allam napisał(a):Przemo i nie tylko
Kilka razy już myślałam jak Wam to powiedzieć. Macie bardzo specyficzny sposób "edukowania", tak sobie myślę, że gdybyście zastosowali te metody edukacyjne u siebie w domu, to mielibyśmy same informacje o zbiorowych ucieczkach Waszych latorośli (no, chyba, że niektórzy mają jeszcze raczkujące). Nie wiem, czy Bogna się odezwie, ale była kiedyś na Forum (pojawiła się jakoś zaraz po mnie) Ewelina.
"Zgłoś ten postOdpowiedz z cytatem Wyje i wyje.
przez Ewelina » 2010-08-09, 09:56

Posty: 9
Dołączył(a): 2010-08-09, 09:27
Lokalizacja: Białystok

Też "dostała lekcję" i zniknęła. Szczerze, to się wcale nie dziwię. A ponoć forum ma też edukować - ja rozumiem to tak, że powinno zachęcać, przyciągać a później ... powolutku, pomalutku. Mnie też na dzień dobry się oberwało, bo miałam wlasne zdanie. Ale ja przyjęłam obowiązujace reguły, mnie nie przeraziły opinie "niereformowalnego oszołoma".
Ostatnio też była dyskusja na temat maty dla szczeniaka, ale forumowicze już byli łaskawsi i delikatniejsi. Może kobieta zostanie i się czegoś nauczy, a jak nie zostanie, to mądrzejsza nie będzie. I gdzie tu edukacja. Od kogoś usłyszy, że jak sunia będzie miala młode to jej wszystko przejdzie i w pierwszym możliwym terminie sunia pójdzie do kawalera i następny miot - proszę uprzejmie. I znowu gromy, że bezmyślność.
Przemo, edukację należy zacząć od siebie, od weryfikacji własnej postawy.

Uff, odbiłam sobie. ;-) A na koniec powiem, że najpierw "dostałam bzika" na punkcie bernów (bo znajomy ma, nawet chciałam wziąć od niego szczeniaka), bo kocham berny :lol: :lol: , ale niestety to czesanie nie na moje siły. A DSPP to prawie to samo (chociaż teraz już bym się nie zamieniła, każda sroczka swój ogonek...)
A że głosiłam coś innego, no coż to był element nauki poszanowania dla właścicieli innych ras :-D
Pozdrawiam serdecznie ;-)

Wyluzujcie Rasowe Szpanery :lol:
Opinia "niereformowalnego oszołoma" mi kompletnie lata. Swoje wiem, a czego nie wiem to się nauczę tu albo gdzie indziej. Wczoraj wróciłam od weta w stanie wrzenia ,bo badał psa kwadrans, a opinię o badaniu pisał godzinę i 40 minut :evil: Potem wpadam na forum,żeby jeszcze o coś zapytać, a tu jazda!!!. Żeby nie to,że mam zasady,że trzymam gębę na kłódkę jak jestem wkurzona, bo się wszystkim obrywa wtedy, to by się niektórym dostało "za dobre rady" i inne orzeszki :evil:
Fadek jest mój, przytargany wg Was w "nielegalny sposób" i teraz go juz nie oddam. Nie wiem jak w ogóle mogliście pomysleć,ze mogłabym go uspić?! Brzuch go boli i tyle. I robaków nie ma, ha!!!
Do tej pory doktoryzowałam się z przewodów kominowych, pieców centralnego, stolarki okiennej i z dekarstwa. Teraz czas na psy. Jeszcze zobaczycie :mrgreen:
Ps. Pozdrowienia od Fada dla najbardziej szczekających!
Bogna30
 
Posty: 69
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-20, 09:22
Lokalizacja: Sułkowice
psy: Fado

Re: Coś z tyłu, coś z przodu:(

Postprzez Aga-2 » 2010-11-25, 12:40

Bogna, ale to Ty napisałaś, że "do uśpienia".... Ja to pomyślałam, że wróciłaś od weta, który jakąś śmiertelną chorobę u psa znalazł i się tu martwię, a to się okazuje, że tak tylko napisałaś "żartobliwie" :-/
Nikt tu żadnych "jazd" Ci nie urządzał. I nikt NIGDY na tym forum nie sugerował, że psy bez papierów trzeba usypiać :!:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Coś z tyłu, coś z przodu:(

Postprzez Barbel » 2010-11-25, 12:52

Bogna psisko kochaj jak szalona! Nikt ci nie broni a wrecz przeciwnie.
Wkurza nas tylko to, ze kolejna dobra duszyczka dała zarobic namnażaczom psiej populacji. Za ta kase powstana kolejne bidy które potem zasilaja schrony a forum wyciaga i leczy ( od zeszłego roku - kilkadziesiat "prawie-bernów". Ja mam psy rodowodowe, Barbel ma hodowlanke nawet, nigdy nie miał potomstwa. Na forum sa nawet modowie, którzy maja psy w typie - aczkolwiek aktualnie uswiadomieni. Z rasowymi zwierzętami jak z mercedesem - raz sie dasz namowic na kupno mercedesa z bazarku, to nastepnym razem kupisz w salonie ;-)
A teraz poszalej z piesiokiem - mój wlaśnie chrapie po pracy ;-)
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Coś z tyłu, coś z przodu:(

Postprzez Przemo » 2010-11-25, 13:08

hm....edukuje?
Nie.
Raczej mam charakter narzucajacy.
A co do edukacji- probuje.
Ktoś chyba tu pisał - na forum - ze inaczej wyglada pisanie a inaczej mówienie.
Popzesz kompa nie da sie opisac charakteru głosu.
o wracajac do bogny.
napisała ze pies do uspienia i dala wkurzona głowke
Jaka byla reakcja?
Podejrzewam ze inaczej by wygladala sytuacja w realu.
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Poprzednia strona

Powrót do - Choroby układu pokarmowego, zatrucia i alergie pokarmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości