lizanie podłogi, wyrywanie sierści !! :(

Moderator: Anirysova

lizanie podłogi, wyrywanie sierści !! :(

Postprzez Dagmara » 2010-09-02, 21:21

Hmm...mam pytanie i tym samym proszę o porady, moja Bajcia miała w swoim życiu 3 takie napady objawiające się lizaniem tego co znajduje się na podłodze/ziemi, wyrywaniem sierści i tak jakby miała błędne oczy :-/ Dziś wróciliśmy z działki do domu poszła do pokoju na dywan, ja wchodzę za parę minut a ona widzę zachowuje się nie tak jak zawsze, zaczyna lizać dywan i tak liżąc co jakiś czas tak mlaska językiem jakby przełykała, wzięłam ją na balkon ponownie zaczyna lizać kafelki, wcześniej zanim nie było w pokoju wyrwała sobie trochę sierści. Nie wiem jakie tego są przyczyny??? Wygląda to tak jakby złapały ją jakieś nerwy. W takiej sytuacji a trwa to ok pół godziny staram się ją czymś zając a przede wszystkim ją głaszcze, mówię do niej itp. Miedzy jednym takim "atakiem" a drugim i tym dzisiejszym minęło ok pół roku. Wcześniej jak zapytałam weta ( ale nie tego u którego zawsze jesteśmy) tylko taki inny to powiedział że to brak witamin, hmm mimo wszystko bym się z tym nie zgodziła. Jeśli ktoś miał kiedyś taki problem, może coś doradzić będę wdzięczna ;)
pozdrawiam ;-)
Avatar użytkownika
Dagmara
 
Posty: 260
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-12, 17:28
Lokalizacja: ok. Płocka
psy: Bajka

Re: lizanie podłogi, wyrywanie sierści !! :(

Postprzez Cefreud » 2010-09-02, 21:54

wiesz co,moze to padaczka? Słyszałam o przypadku co prawda u ludzi,że w czasie ataku dziecko poprostu stało i nic więcej nie robiło.
Spróbuj następnym razem złapać ja w trakcie takiego"ataku" i zawieźć do weta na badania krwi
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: lizanie podłogi, wyrywanie sierści !! :(

Postprzez iwona_k1 » 2010-09-02, 22:04

Napady psychomotoryczne??? http://e-bernenczyki.pl/index.php?page=zdrowie_2

PSYCHOMOTOR SEIZURE 9 Napady psychomotoryczne (ekwiwalenty padaczkowe) polegają na nienormalnym zachowaniu np. nieuzasadnione wycie, kłapanie, bieganie.
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: lizanie podłogi, wyrywanie sierści !! :(

Postprzez Majszczur » 2010-09-02, 22:31

Już gdzieś był wątek o napadach niepohamowanego lizania ścian, podłóg, tapicerki kanap itp. Nie wydawało mi się szczególnie niepokojące takie zachowanie. Padaczka?... nie straszcie... Granda też tak się zachowuje... liże, liże, liże i nagle zrywa się z piskiem jakby ją coś ukłuło w zadek po czym gryzie i liże miejsce u nasady ogona lub udo... tylko nie trwa to pół godziny jak u psicy Dagmary tylko najwyżej kilka minut.
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: lizanie podłogi, wyrywanie sierści !! :(

Postprzez nika » 2010-09-02, 22:35

A nie ma zapchanych gruczołów, jeżeli liże nasadę ogona?
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: lizanie podłogi, wyrywanie sierści !! :(

Postprzez Majszczur » 2010-09-02, 22:40

zatoki ma sprawdzane, nie są pełne, choć nie całkiem puste, ale nie na tyle żeby je czyścić...
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: lizanie podłogi, wyrywanie sierści !! :(

Postprzez Cefreud » 2010-09-03, 06:50

nie chodzi o straszenie.Oprócz tradycyjnych ataków padaczki Freud ma napady "strachu przed lampami"Spi sobie chłopina w przedpokoju pod drzwiami, nagle zrywa się biegnie z podkulonym ogonem przypłaszczony do ziemi nerwowo łypiąc na lampy.Trwa to około 1 min czasem krócej.
Na początku myślałam,że coś mu się śniło,dopiero wet wyjaśnił mi,że może to być krótki atak padaczki.

Wbrew pozorom u bernów jednak padaczka występuje.Patrząc na problem jaki mają z tym finowie,zaczynam zastanawiać się czy w statystykach brane są pod uwagę tylko tradycyjne napady czy takie prawie bez objawowe też :roll:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: lizanie podłogi, wyrywanie sierści !! :(

Postprzez kreska » 2010-09-03, 07:41

podobne zachowanie wystepuje w przypadku bolu :roll:

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: lizanie podłogi, wyrywanie sierści !! :(

Postprzez kerovynn » 2010-09-03, 09:11

Eśka też czasami liże dywan, podłogę, ściany, nawet moje spodnie i ma takie "nerwowe przełykanie". Ja ją wtedy wypuszczam na ogród, i zawsze wtedy rzuca się na trawę, podeżre ze dwie garści po czym albo wymiotuje albo wydala drugą stroną. Zimą dają jej garstkę sianka bo inaczej łapczywie zjada śnieg.
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: lizanie podłogi, wyrywanie sierści !! :(

Postprzez Busola » 2010-09-03, 09:45

polecam lekturę "Pies który kochał zbyt mocno"

jest tam wiele przykładów na dziwne zachowania psów, a kilka z nich to przypadki psów z somatycznymi problemami neurologicznymi - objawy Bajci mogą również (choć niekoniecznie) wskazywać właśnie na taki problem. Nie bagatelizowałabym "strachów" Karoliny :->

swoją drogą, czy jest w Polsce wet na miarę autora książki Nicolasa Dodman'a. Przydałby się wet i behawiorysta w jednym, często problemy zdrowotne psa są mylone z psychicznymi :roll:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: lizanie podłogi, wyrywanie sierści !! :(

Postprzez Marzena.zlotanimfa » 2010-09-03, 10:29

Witam .
Twój pies ma zgagę,te psy bardzo często mają tę przypadłość.Wystarczy 1 łyżka śmietany , w razie takiego ataku i po kłopocie.
Avatar użytkownika
Marzena.zlotanimfa
 
Posty: 259
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-05, 19:40
Lokalizacja: Warszawa
psy: Duży Szwajc Pies Past. Atena, Nastka, Berta, Diana
Hodowla: Złota Nimfa

Re: lizanie podłogi, wyrywanie sierści !! :(

Postprzez Dagmara » 2010-09-03, 20:47

Dzięki za zainteresowanie i porady.
Właśnie przypomniało mi się że po jednym z takich ataków bodajże drugim zwymiotowała właśnie tą sierść :-/ Natomiast bodajże pierwszym razem wzięłam ja na dwór i zjadła duże ilości śniegu i po chwili też zwymiotowała. Wczoraj natomiast nie. Może to ma też faktycznie podłoże psychiczne bo Bajka boi się bardzo burzy po 2 odkurzacza :-/
Busola napisał(a):polecam lekturę "Pies który kochał zbyt mocno"

jest tam wiele przykładów na dziwne zachowania psów, a kilka z nich to przypadki psów z somatycznymi problemami neurologicznymi - objawy Bajci mogą również (choć niekoniecznie) wskazywać właśnie na taki problem. Nie bagatelizowałabym "strachów" Karoliny :->

swoją drogą, czy jest w Polsce wet na miarę autora książki Nicolasa Dodman'a. Przydałby się wet i behawiorysta w jednym, często problemy zdrowotne psa są mylone z psychicznymi :roll:


Co do tej książki to właśnie zakupiłam ją na bazarku ;-) Mama przeczytała teraz zaczynam ja :lol:
Pomyślałam też że wpływ na to jej wczorajsze zachowanie ma mój powrót do pracy, mojego "chłopa" i przez kilka godzin (4-6) jest sama w domu, a przez miesiące wakacyjne przeważnie ktoś był w domu. Już sama nie wiem :oops:
Niedługo będę u swojego weta to również o to zapytam.

dziękuje i pozdrawiam ;-)
Avatar użytkownika
Dagmara
 
Posty: 260
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-12, 17:28
Lokalizacja: ok. Płocka
psy: Bajka

Re: lizanie podłogi, wyrywanie sierści !! :(

Postprzez HaniaHa » 2010-09-10, 08:05

Wczoraj Dager miał taki napad i wszystko chciał lizać i podgryzać, nie wypuściłam go na dwór by czasem się nie dotrwał do trawy i dałam mu mleka... Pies się uspokoił w momencie.... Może to jednak ta zgaga :-P
Avatar użytkownika
HaniaHa
 
Posty: 990
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-09, 09:44
Lokalizacja: Górny Śląsk
psy: DSPP - Grand Dager Żorska Prima FCI


Powrót do - Choroby układu pokarmowego, zatrucia i alergie pokarmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości