Jak sobie radzić z zaparciem u szczeniaka?

Moderator: Anirysova

Jak sobie radzić z zaparciem u szczeniaka?

Postprzez SwissW » 2010-06-23, 07:08

Nie chodzi tu o szwajcara, ale sprawa jest dość pilna.
Nie wiem jak pomóc mojemu szczeniakowi (2 miesieczny york)
Piesek ma wyraźną ochotę zrobić koopę, nastawia się, nadyma i widać że sprawia mu to ból. Koopa nie pojawia się

Są jakieś domowe sposoby na zaparcia u szczeniąt???

Bardzo proszę o radę, jeśli mu nie przejdzie to muszę pędzić do weta...
Avatar użytkownika
SwissW
 
Posty: 1584
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-09, 14:04
Lokalizacja: Zegrze
psy: Bobi i Riko

Re: Jak sobie radzić z zaparciem u szczeniaka?

Postprzez Drixon » 2010-06-23, 07:09

łyżeczka-dwie oleju jadalnego (winogronowy albo lniany, albo słonecznikowy w ostateczności)
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Jak sobie radzić z zaparciem u szczeniaka?

Postprzez Majszczur » 2010-06-23, 08:01

kleik z rozgotowanego siemienia lnianego dodany do jedzonka, lub bezpośrednio łyżeczką do paszczy.
olej parafinowy strzykawką do pysia (1-1,5ml na kilogram masy ciała), ale powolutku bo może wywołać wymioty.
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Jak sobie radzić z zaparciem u szczeniaka?

Postprzez SwissW » 2010-06-23, 08:03

Dzięki, już pomogło :)

Chociaż zamiast oleju winogronowego, lnianego, czy słonecznikowego dałam mu rzepakowy bo tylko taki miałam.
Avatar użytkownika
SwissW
 
Posty: 1584
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-09, 14:04
Lokalizacja: Zegrze
psy: Bobi i Riko

Re: Jak sobie radzić z zaparciem u szczeniaka?

Postprzez SwissW » 2010-06-23, 12:50

Chyba za wcześnie się ucieszyłam...

Pies co prawda zrobił koopę, ele widać że jeszcze by chciał.

Majszczur, kleik mu zrobiłam, ale nie chce jeść :( Pies jest osowiały, nie chce pić, ani jeść i zrobił siku na posłanie (słyszałam, że zdrowe psy tak nie robią)
Zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby pojechać do weterynarza?
Niewiem, może zjadł jakiś paproch, albo karmę z miski Bobiego i z tąd te sensacje...
Aha Riko 2 razy wymiotował
Avatar użytkownika
SwissW
 
Posty: 1584
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-09, 14:04
Lokalizacja: Zegrze
psy: Bobi i Riko

Re: Jak sobie radzić z zaparciem u szczeniaka?

Postprzez kreska » 2010-06-23, 13:09

pies wymiotuje, ma problemy z wyprozniamiem a Ty szukasz pomocy na forum?jedz do weta moze polknol jakis przedmiot!
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Jak sobie radzić z zaparciem u szczeniaka?

Postprzez Majszczur » 2010-06-23, 13:09

SwissW napisał(a): Zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby pojechać do weterynarza?


kleik możesz podawać strzykawką z obciętą końcówką, część psiak wypluje ale zawsze coś łyknie, ale skoro już raz dałaś olej i poszło, a teraz znów ma zaparcie to koniecznie skonsultuj to z wetem.
Olej który dałaś rano powinien dać poślizg na całą dobę, skoro mały nadal się męczy to może łyknął jakiś spory element który go blokuje, a tu metody domowe mogą nie zdać egzaminu.
Jeśli nie możesz jechać natychmiast to po prostu zadzwoń do swojego weta.
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Jak sobie radzić z zaparciem u szczeniaka?

Postprzez SwissW » 2010-06-23, 13:14

Może uda mi sie zorganizować transport do weta, dzięki za rady.
Szukam najpierw pomocy na forum, bo nie wiedziałam co robić, myślałam, że przejdzie mu
Avatar użytkownika
SwissW
 
Posty: 1584
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-09, 14:04
Lokalizacja: Zegrze
psy: Bobi i Riko

Re: Jak sobie radzić z zaparciem u szczeniaka?

Postprzez Aga-2 » 2010-06-23, 13:18

UWAŻAJ :!: z tymi środkami przeczyszczającymi :!: Maluch mógł zjeść coś niestrawnego i dlatego ma problemy z wypróżnieniem. Jeśli Ty mu będziesz podawała z góry olej, a dołem mu nie puści, to go rozerwie :!:
My mieliśmy taki przypadek z Tarą, która, jak się okazało po niewczasie zeżarła kawał foliowej reklamówki. Mądry wet nie pozwolił jej podawać żadnych środków przeczyszczających. I całe szczęście. Jak w końcu przekonaliśmy się co ją tak zablokowało, to było po "chorobie". Szczeniaki mają tendencję do łykania byle czego, ale można dopiero wpędzić psa w kłopoty zdrowotne, jeśli się chce mu za bardzo pomóc.
Marsz do weta! Czasami jest wręcz potrzebna operacja, żeby wydobyć ciało obce z przewodu pokarmowego.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Jak sobie radzić z zaparciem u szczeniaka?

Postprzez Barbel » 2010-06-23, 14:06

Ze środkami na zwiekszona perystaltyke ostroznie. Najlepiej do rozsadnego weta który wpierw zobaczy co jest w srodu (USG Rengen) a potem bedzie działal.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Jak sobie radzić z zaparciem u szczeniaka?

Postprzez SwissW » 2010-06-24, 09:31

Byliśmy wczoraj u weterynarza, który stwierdził zaparcie. jego przyczyną była za mała ilość wypijanej wody oraz sucha karma- teraz namaczana. Zalecił olej parafinowy, który został podany już w lecznicy a później w domu. Kazał podać ten olej jeszcze dzisiaj rano.
Riko dostal zastrzyk rozkurczający z no- spy oraz przeciwbólowy z leku o nazwie tolfedyna. oprócz tego kazała mi podawać czopki glicerynowe.

Wczoraj wieczorem dostał strzykawką mieszankę mleczną dla szczeniąt (również zalecenie weta), później zjadł sporo namaczanego royala startera. W nocy zrobił twardą koopę w której były ziarna sezamu (przyznaję, że dałam mu 2 małe krakersiki z sezamem i makiem) :oops:

Dzisiaj rano robił koopę jeszcze 2 razy.

Uff, ale przeżycia mieliśmy wczoraj, naszczęście już jest lepiej- Riko biega jak szalony, zaczepia Bobiego i nas :-)

Jedyne co wydaje mi się dziwne to napinanie się na koopkę, ale może to juz tak mu weszło w nawyk? :-/
Avatar użytkownika
SwissW
 
Posty: 1584
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-09, 14:04
Lokalizacja: Zegrze
psy: Bobi i Riko

problemy z wypróżnianiem

Postprzez misioooo » 2010-07-15, 06:22

Witam.Mam pewien problem.2 dni temu zmieniliśmy naszej suni 5 miesięcznej karmę.Mimo iż chciałam ją wporowadzać stopniowo do jej diety mój mąż na kolacje podał małej tylko nową. W nocy zaczęło się miała straszną biegunkę co niby jest normalną reakcją na zmianę karmy.Podałam jej wtedy jajko na twardo i sie wszystko uspokoiło.Następnie pojawił sie inny problem wczoraj Iśka zrobiła tylko 1 małego bobka mimo iż zjadła obiad i kolację.Nie wierzę w cuda żeby ta karma była tak cudownie przyswajalna.Faktycznie je mniej często trzeba ja zachęcić do posiłków ale w tym upale to się jej nie dziwie że brak jej apetytu.Po dzisiejszym poradnim spacerze też się nie wypróżniła.Nie piszczy nie ma wzdętego tkliwego brzuszka. Stąd moje pytanie : Czy mam iść już z nią do weta lub czy znacie jakieś naturalne metody pomocy prZy wypróżnieniu?????
Avatar użytkownika
misioooo
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-04-25, 10:02
Lokalizacja: Wrocław
psy: BPP IRIS

Re: problemy z wypróżnianiem

Postprzez kreska » 2010-07-15, 08:19

A czy pije normalnie :?: podaj jej oliwe z oliwek lub olej z pestek winogron ;-) przy mocnym zatwardzeniu mozna podac olej parafinowy ale narazie sie z tym wstrzymaj.

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: problemy z wypróżnianiem

Postprzez Czela » 2010-07-15, 08:41

Tak jak pisze kreska, przy zaparciach olej,
moze tez byc mleko lub jogurcik. Umnie sie sprawdza.
Zdroweczka zycze.
Avatar użytkownika
Czela
 
Posty: 582
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-11, 14:28
psy: Irko* Appek, Bolto*, Bero* i Falk* (BPP)Rubin Land

Re: problemy z wypróżnianiem

Postprzez Guard » 2010-07-15, 08:51

Ile minęło czasu między biegunką a zatwardzeniem??
Po biegunce jelitka były puste i na zapełnienie potrzeba trochę czasu.

Nie polecam dla psów oleju z pestek winogron. Pod każdą postacią pestki z winogron nie są właściwe dla psa. Lepsza jest oliwa z oliwek.
Z parafiną proszę ostrożnie!
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: problemy z wypróżnianiem

Postprzez kerovynn » 2010-07-15, 09:17

Eśka miewa zatwardzenia po kościach - wtedy podaję tartą marchew z jabłkiem, wymieszane z jogurtem i olejem (zwykły kujawski). A w tym przypadku kupki może chwilowo nie być po wcześniejszej biegunce, która wyczyściła jelita. proponuję trochę jogurtu z oliwa lub olejem (dla poślizgu)i trochę gotowanych warzyw na przekąskę (błonnik pobudza perystaltykę jelit, a gotowane mniej drażnią niż surowe).
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: problemy z wypróżnianiem

Postprzez Majszczur » 2010-07-15, 09:21

Tu było o sposobach na zaparcia :arrow: viewtopic.php?f=90&t=5906
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Jak sobie radzić z zaparciem u szczeniaka?

Postprzez MartaD » 2010-07-15, 09:27

Połączyłam oba wątki ;-)
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Re: Jak sobie radzić z zaparciem u szczeniaka?

Postprzez misioooo » 2010-07-15, 21:04

Od od biegunki do zatwardzenia minoł 1 dzień ale na szczescie chyba już wszystko ok. Podałam jej rano jogurt naturalny i po godzinie załatwiła sie za wszystkie czasy.Wypchneła strasznego czopa jogurt widać go rozmiększył.Isia jak nie załatwi się w porę to najpierw ma normalną kupkę poźniej płynną. Jak wróciłam z pracy byłam w szoku bo załatwiła mi się 1 raz w domu ale nie dziwię sie bo miała lekka biegunkę. Na szczęscie teraz wszystko wróciło do normy po wieczornym spacerku wszystko w najlepszym porządku z wielkością konsystencją:)
dziękuję za rady naprawdę się przestraszyłam że już coś się dzieje przez te upały to totalnie mi odbija na punkcie psa :) boję się żeby nic się jej nie stało

Jeszcze raz z góry dzięki:*
Avatar użytkownika
misioooo
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-04-25, 10:02
Lokalizacja: Wrocław
psy: BPP IRIS


Powrót do - Choroby układu pokarmowego, zatrucia i alergie pokarmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron