Lamblioza

Moderator: Anirysova

Lamblioza

Postprzez iwona_k1 » 2010-03-23, 00:43

Nie,wiem ale część osób które czytały wątek Zornika w nowym domu może pamięta ,że kiedy Zorn trafił do nas miał przewlekłe biegunki z podejrzeniem przyczyny alergicznej(alergia na kurczaka).
Zorn między innymi miał podejrzenie zapalenia trzustki i badania w tym kierunku.Wtedy był leczony Metronidazolem i biegunki ustąpiły...
W piątek zrobiłam badania kału na pasożyty i test immunoenzymatyczny w kierunku lamblii tak profilaktycznie.Test na lamblie wyszedł dodatni.Ten test pozwala na jednokrotne badanie kału i daje 96% pewności.
Piszę ku przestrodze.Odrobaczamy psy a nie wiem czy ktokolwiek robi badania w kierunku lamblii.
Zornik ostatnio miewał luźniejsze stolce,nawet biegunki i musiał wychodzić nad ranem,a Ursa bardzo śluzowe...
U Ursy zaobserwowałam też brak apetytu. :-/
Od dziś wdrożyliśmy leczenie metronidazolem. ;-) Objawy lambliozy bywają różne,czasem może warto zrobić takie badanie.Wystarczy,że pies napije się wody z kałuży...Oczywiście cała rodzinka ludzka też będzie się leczyć :-P ;-)
http://e-grzybica.com/lamblie-objawy-la ... ziola.html
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Lamblioza

Postprzez Drixon » 2010-03-23, 08:01

taj, rok temu temat lambliozy przerobiłam bardzo dokładnie :-?
tu też jest co nieco
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Lamblioza

Postprzez kreska » 2010-03-23, 12:34

iwona_k1 napisał(a):W piątek zrobiłam badania kału na pasożyty i test immunoenzymatyczny w kierunku lamblii tak profilaktycznie.Test na lamblie wyszedł dodatni.Ten test pozwala na jednokrotne badanie kału i daje 96% pewności.
Piszę ku przestrodze.Odrobaczamy psy a nie wiem czy ktokolwiek robi badania w kierunku lamblii.
Zornik ostatnio miewał luźniejsze stolce,nawet biegunki i musiał wychodzić nad ranem,a Ursa bardzo śluzowe...
U Ursy zaobserwowałam też brak apetytu. :-/
Od dziś wdrożyliśmy leczenie metronidazolem. ;-) Objawy lambliozy bywają różne,czasem może warto zrobić takie badanie.Wystarczy,że pies napije się wody z kałuży...Oczywiście cała rodzinka ludzka też będzie się leczyć :-P ;-)


Powodem zeszlorocznej choroby Laty byly najprawdopodobniej lamblie , ktore nie wyszly w badaniach, moze sie zalapalysmy na te 4% :roll:
Czy oprocz podania metronidazolu dostaliscie cos jeszcze:?: nam prof. zaaplikowal Panacur w maksymalnej dawce przez 3 dni po 2-3tyg powtorka + metronidazol przez 5tyg. nie pamietam w jakiej dawce :roll:

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Lamblioza

Postprzez PaniBisiowa » 2010-03-23, 12:43

Oj, chyba Biszonowi trzeba będzie taki test zrobić, bo żłopie wodę z kałuż jak smok wawelski... :-/ :-/ Jak ten test się przeprowadza? :oops: Próbka kupki jest potrzebna?
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: Lamblioza

Postprzez Apcik » 2010-03-23, 18:47

ku przestodze jeszcze to ok 40% ludzi ma lamblie a o tym nie wie :!: a objawy to takze biegunka ale roznego rodzaju alergie w wiekszosci skorne!!! wiec jezeli psina miala lambli toludzi z nim przebywajacych powinno sie rowniez spradzic....
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: Lamblioza

Postprzez iwona_k1 » 2010-03-23, 22:00

My już wiemy ;-) Leczyć się będzie cała rodzinka.Nie mamy objawów.Zastanawiam się jednak nad sensem...Zornik zawsze pije wodę z kałuży i z jeziorka też piją... :roll:
Jaj innych pasożytów nie stwierdzono-miesiąc temu je odrobaczałam... Teraz Metronidzaol...10mg/kg.m.c. 2x dziennie.Innych leków chwilowo nie...
Kurację trzeba powtórzyć po 4 tyg ,żeby dobić cysty i po 8 tyg powtórzyć badanie :-)
My mamy Tynidazol w dawce jednorazowej 2 g i po 4 tyg powtórka...Jeżeli leczenie będzie nieskuteczne wtedy Metronidazol.
Zalecenia są okrutne!Zakaz całusków i miziania nosek w nosek.Jak tu żyć :-| Przecież woda w kałużach będzie zawsze.
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg


Powrót do - Choroby układu pokarmowego, zatrucia i alergie pokarmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości