LUZNY STOLEC

Moderator: Anirysova

LUZNY STOLEC

Postprzez kokoszka » 2010-03-04, 19:20

Mam 4 miesięcznego berneńczyka dostaje do jedzenia mięso z kurczaka do tego jarzyny i ryż,w misce zawsze ma trochę suchego pokarmu.Rzecz w tym ,że mój piesek ma zawsze luzne stolce a na końcu kropki samej wody z kału,co może być przyczynąnic innego nie dostaje do jedzenia,proszę o pomoc!!!!!!!!!!!!!
Avatar użytkownika
kokoszka
 
Posty: 15
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-03, 19:37

Re: LUZNY STOLEC

Postprzez Barbara_Bi » 2010-03-04, 20:22

Taki mały szczeniaczek powinien (MUSI) dostawać odpowiednią dietę zbilansowaną i wszystkie niezbędne makro i mikro elementy. Kurczak, warzywa i ryż i trochę suchej karmy to nie jest dobra dieta. Lepiej sucha, dobrej jakości karma dla szczeniąt dużych ras zapewniająca właściwy poziom wapnia i fosforu dla kości szybko rosnącego szczeniaka. Przyczyną luźnych stolców może być np. za duża ilość warzyw, ale z takim maluchem lepiej iść do weta, który doradzi karmę ew. witaminy.( Myślę że o niezbędne szczepienia już doradził i zastosował.) Zdrówka życzę.
(Do picia woda nie mleko - też może powodować rozwolnienie)
Barbara_Bi
 
Posty: 198
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-19, 13:38
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP (Taga(*) King(*) Kaja(*)), Atena (znalezisko)

Re: LUZNY STOLEC

Postprzez kokoszka » 2010-03-04, 22:22

Ale co zrobić jak mój piesek nie chce suchej karmy,czasem tylko coś skubnie,tę dietę zaproponował weterynarz.
Avatar użytkownika
kokoszka
 
Posty: 15
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-03, 19:37

Re: LUZNY STOLEC

Postprzez kreska » 2010-03-04, 23:03

Proponuje po eksperymentowac z roznymi rodzajami suchej karmy :roll: albo podawac posilki pozbawione warzyw, z mala iloscia rosolu, ryz+ mieso+ bialy ser+ gotowane na twardo jajko .Jesli kurczak to biale mieso, serce, zoladek a watrobke omijac szerokim lukiem ;-)

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN


Powrót do - Choroby układu pokarmowego, zatrucia i alergie pokarmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość