wzdety brzuszek

Moderator: Anirysova

wzdety brzuszek

Postprzez eliza1984 » 2009-10-12, 20:25

WITAM SERDECZNIE!!MAM OGROOOOMNY PROBLEM Z MOJA SUNIA 3,5 MIESIECZNA JUZ OD MIESIACA CIAGLE PRAWIE CO DRUGI DZIEN JEZDZE DO WETERYNARZY I NIKT NIC NIE WIE JUZ SAMA NIE WIEM CO ROBIC, MA BIEGUNKI, WYMIOTY, WZDETY BRZUSZEK, KTORY PRZY DOTKNIECIU BOLI NA CO WSKAZUJA JEJ STEKANIA I NA PRZEMIAN MA APETYT I TRACI GO...JUZ NAM RECE OPADAJA, BLAGAM JAKIE BADANIA MAM ZROBIC POZA PRZESWIETLENIEM BO ZROBIE JE NA WLASNE ZYCZENIE, WETERYNARZ POWIEDZIAL,ZE NIE OPLACA MI SIE BADAC KRWI BO I TAK ZLE WYJDZIE BO MA CZESTO GORACZKE I ZASTRZYKI DOSTAJE, NO I KONTRAST DWA RAZY MIALA ROBIONY WSZYSTKO NIBY DOBRZE, PONOC MOZE COS Z TRZUSTKA ALBO NADWRAZLIWOSC NA JAKIS PRODUKT NP. NA MIESO KURCZAKA SAMA NIE WIEM:( MOZE KTOS WIE,DORADZI,DZIEKUJE Z GORY ZA POMOC...
Avatar użytkownika
eliza1984
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-12, 20:14
psy: bernenczyk

Re: wzdety brzuszek

Postprzez dorciaj » 2009-10-12, 20:49

Witam,
Ja może za bardzo nie pomogę, ale napisz proszę skąd jesteś to inni forumowicze podpowiedzą może jakiegoś zaufanego weta.
Badania krwi moim zdaniem zawsze warto robić - nawet profilaktycznie - a co dopiero jak coś się dzieje.

Ps. i proszę nie pisz dużymi literkami ;-)
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: wzdety brzuszek

Postprzez kreska » 2009-10-12, 22:47

Napisz skad jestes to poszukamy dobrego weta w okolicy?moze byc trzustka a dokladnie jej zapalenie ale to rowniez powinny potwierdzic badania krwi :evil:
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: wzdety brzuszek

Postprzez AT » 2009-10-13, 00:40

Zróbcie też badanie kału - jeśli to niewydolność trzustki w tym wyjdzie najszybciej. I kurcze nie wiem jakiego macie weta, może nie dopatrzył ale czasem najprostsze rozwiązanie jest tym właściwym - może psiak nie był skutecznie odrobaczony (niektóre robale nie reagują na niektóre środki, czasem maluch zwróci tabletki i tego nie zauważymy itp) może warto sprawdzić też czy nie ma pasożytów (chociaż te chyba było by widać na kontraście :roll: )
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: wzdety brzuszek

Postprzez eliza1984 » 2009-10-13, 10:47

witam!!dziekuje za rade!!napewno zrobie badania krwi i kalu juz pytalam dzisiaj lekarza i faktycznie niektore robale sa wredne, jednak dopiero za 2tygodnie bede mogla po odstawieniu antybiotykow i lekow ogolnie tak by nie namieszaly leki w wynikach a jestem z bielska-bialej. juz bylam u 4weterynarzy wiec dlatego napisalam bo juz troche spanikowalam. mam nadzieje, ze w koncu przejasni sie sytuacja po badaniach:)pozdrawiam!!
Avatar użytkownika
eliza1984
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-12, 20:14
psy: bernenczyk

Re: wzdety brzuszek

Postprzez Busola » 2009-10-13, 11:40

Eliza, jesli teraz nie możecie odrobaczyć suni, to obserwuj dokładnie qupki, czy nie ma tam osobników dorosłych (m. in. takie białe spagetti :roll: ) lub jajek pasożytów (wielkość mniej wiecej platikowej główki od szpilki). Obserwuj codziennie, każdą qupkę - te paskudy nie w każdej qupce "wyłażą" :roll:

i może dieta dopóki sie sprawa nie wyjaśni?
co sunia teraz dostaje?

Inna sprawa - to może być wirusowe - podobne objawy miała nasza Kojka w wieku 5 miesięcy, po kilku dniach standardowego leczenia (nawadnianie, antybiotyk, dieta) wszystko wróciło do normy.
lub reakcja po szczepieniu (kiedy była szczepiona, czy objawy pojawiły sie po nim?)
Bez badań nie za bardz\o można cos stwierdzić, a leczenie moze byc jedynie intuicyjne
Powodzenia
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: wzdety brzuszek

Postprzez eliza1984 » 2009-10-14, 19:02

no tak qupki to ona ma rozne ale nie zauwazylam tam nic podejrzanego jednak jak powiedziane wyzej nie w kazdej sie zdarzaja robale a ja nie kazda doscigne wzrokiem :-P ogolnie to juz czuje sie lepiej po antybiotykach i teraz juz tylko czekac na badania i wyniki i mam nadzieje,ze juz bedzie wszystko dobrze!!!!dziekuje za rady i pozdrawiam!! :-)
Avatar użytkownika
eliza1984
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-12, 20:14
psy: bernenczyk


Powrót do - Choroby układu pokarmowego, zatrucia i alergie pokarmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron