UWAGA - grzyby

Moderator: Anirysova

UWAGA - grzyby

Postprzez PaniBisiowa » 2009-10-07, 07:39

Do napisania tego postu skłoniła mnie "przygoda", która miała miejsce w poniedziałek... Biszkopt zjadł muchomora.... Drżą mi ręce gdy to piszę. W skrócie: po powrocie do domu telefon do weta. Kazał przyjechać, chcociaż był popracy. Biszkopt nie zwymiotował tego dziadostwa. Dostał coś na wymioty. I nic. Skończyło siępłukaniem żołądka. Treść żołądkowa nie chciała za bardzo wypłynąć. Wet dmuchał w usmarowaną żołądkowym świństwem rurę. W tym momencie się odwróciłam bopatrzeć nie mogłam (mam uraz do sond i rurek). Jednak zerkałam od czasu do czasu i coś tam się pojawiało w zbiorniku. Potem kroplówka, leki podawane przez wenflon, m.in osłonowe na wątrobę. Biszkopt wyglądał jak nie-Biszkopt...... To było straszne!!! Byliśmy u weta chyba ponad 2 godziny.
Wróciliśmy do domu. Piesio zaczął reagować. Nie wiedziałam, że przed nami chyba cztry godziny piszczenia, dyszenia i wielkiego cierpienia. Biszkopt płakał.... Na włochatych policzkach były łzy. Płakałam razem z nim. Prosiłam, żeby walczył i był silny. HORROR! Posikiwał pod siebie. Wymieniałam kocyki i ręczniki. Ok. 2:00 w nocy wstałam po coś do picia. Poszedł razem ze mną. Szedł niepewnie, musiałam go podtrzymywać. Ale szedł :-) Leżałam razem z nim. Po jakimśczasie zasnął na boczku. Ja nie spałam. Czuwałam. We wtorek była znaczna, znaczna poprawa. Merdał kitą, chodził. Nawet wyszliśmy na siusiu. Dzisiaj jest ok. Zjadł już śniadanie. Wczoraj była głodówka.

Teraz będzie chodził na spacery w kagańcu.

Napiszę jeszcze jakie miał objawy (popowrocie do domu). Mam nadzieję, że NIKOMU ta wiedza się NIE PRZYDA....
- znaczne pobudzenie
- przyśpieszona akcja serca
- rozszerzone źrenice
- tracił równowagę (przewracał się)


Tak Bisio wyglądał po powrocie do domu.
Obrazek
Ostatnio edytowano 2009-10-07, 07:44 przez PaniBisiowa, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: UWAGA - grzyby

Postprzez anula » 2009-10-07, 07:43

Matko jedyna co mu do głowy strzeliło :shock:
Dobrze, że już lepiej
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: UWAGA - grzyby

Postprzez PaniBisiowa » 2009-10-07, 07:57

Właśnie nie wiem....... :cry: Nigdy się nie interesował. Bardziej fascynowały go szyszki,które i tak wypluwał. Niestety........ Stało się.... :-x
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: UWAGA - grzyby

Postprzez Hekate » 2009-10-07, 08:32

jak dobrze ze w pore zareagowałaś i to zauważyłaś :shock: miziaki dla biszkopcika, żeby szybko doszedł do siebie
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: UWAGA - grzyby

Postprzez daria » 2009-10-07, 08:37

Trzeba uważać jak z małymi dziećmi :roll: moja też ostatnio jakiegoś grzybka wąchała,Biszkopciku zdrowiej i pąni nie stresuj ;-)
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: UWAGA - grzyby

Postprzez dorciaj » 2009-10-07, 08:38

o masz - ależ mieliście przejścia. :-(
Zdrówka dla Biszkopcika.
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: UWAGA - grzyby

Postprzez Busola » 2009-10-07, 08:43

O rany :shock: , dobrz\e że już lepiej.

Radziłabym mu jeszcze wątrobę zbadać: Mufka Asiowa też kiedyś grzybków sie najadła i wątroba na tym ucierpiała.
Powodzenia i niech juz Biszkopt takich cyrków nie odstawia :roll:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: UWAGA - grzyby

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2009-10-07, 09:08

Teoria mówi (tak kiedyś doczytałam), że dorosły pies wie, iż grzybów (żadnych i w żadnej postaci) jesc mu nie wolno. Ale szczeniaki i młodzież mogą mieć różne pomysły...
Dobrze, że zareagowałaś szybko, że wet swój człek, że młody organizm.... Teraz nabierajcie sił. Oboje. Miziaki dla Biszkopta.
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: UWAGA - grzyby

Postprzez kruszon » 2009-10-07, 09:25

:shock: :shock: ...
Dużo zdrowia!!!
Całe szczęście że była szybka i skuteczna reakcja.
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: UWAGA - grzyby

Postprzez Magda » 2009-10-07, 11:13

O matko :-( Biedny Biszkopcik!
Całe szczęście, że już lepiej!!!
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: UWAGA - grzyby

Postprzez kerovynn » 2009-10-07, 11:44

O qurcze, co za stres.... :roll: dobrze, ze się udało tego świństwa pozbyć. Zjadł muchomora czerwonego? Tego z białymi kropkami? Jeśli tak, to chyba miał szczęście. Muchomory czerwone - przynajmniej dla ludzi- nie są śmiertelnie trujące, natomiast wywołują sensacje żołądkowo-jelitowe, a w pewnej postaci działają jak silny halucynogen. Natomiast trzeba BARDZO uważać na muchomora sromotnikowego i muchomora jadowitego. Jeden mały zjedzony grzybek to zabójstwo. Trucizna zawarta w tych dwóch grzybach powoduje nieodwracalne uszkodzenia organów wewnętrznych i w konsekwencji prowadzi do smierci. Nie ma ratunku.
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: UWAGA - grzyby

Postprzez PaniBisiowa » 2009-10-07, 12:45

Dziękujemy bardzo :-)
Zjadł brązowego w białe plamki.
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: UWAGA - grzyby

Postprzez BASTARD » 2009-10-07, 15:52

o matko, nawet by mi to do głowy nie przyszło, dobrze że już jest lepiej
A widziałaś jak on tego grzyba wcina, czy objawy i skojarzenia pozwoliły na uratowanie mu życia?
My dziennie jesteśmy w lesie w którym muchomorów od groma :roll:
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster

Re: UWAGA - grzyby

Postprzez Wydra » 2009-10-07, 16:00

Aż strach pomyśleć,moje gady codziennie biegają po lesie,muszę uczulić moich domowników aby uważali na spacerach.Biszkopciku zdrowiej i więcej za grzybki się nie bierz.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: UWAGA - grzyby

Postprzez EwaM » 2009-10-07, 16:09

O Boże :!: Szczęście w nieszczęściu,że zareagowaliście w porę.Biedny mały głuptasek.Nacierpiał się.Przytulamy mocno Małego Łobuziaka :-)
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: UWAGA - grzyby

Postprzez kerovynn » 2009-10-07, 16:21

Brązowy w białe plamki to najprawdopodobniej dość popularny muchomor czerwonawy. Po ugotowaniu jest jadalny :-) . To nie dowcip - ja go jadłam, mąż też i wielu naszych znajomych. Nie smakował mi zbytnio ("jedzie" stęchlizną), ale spróbowałam z czystej ciekawości. Czesi i Słowacy nazywają go "masak" i zbierają do jedzenia. Natomiast w postaci surowej może wywołać mdłości, wymioty etc.
Ale to dotyczy oczywiście reakcji u ludzi, nie wiem jak psy w ogóle reagują na grzyby, natomiast zakładam, że jeśli sromotnik w małej dawce potrafi zabić człowieka to psa niestety też.
Moje psiaki podjadały czasem resztki bigosu z grzybkami albo pierogi z kapusta i grzybami i kończyło się to tylko siarczystymi "bąkami" :-)
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: UWAGA - grzyby

Postprzez PaniBisiowa » 2009-10-07, 18:40

Przeglądałam zdjęcia muchomorów i ten czerwonawy wygląda troszeczkę inaczej niż ten, którego zjadł - zjedzony miał jakby mniejsze plamki na kapeluszu. Widziałam na kawałku, który został. Ale mogę się oczywiście mylić. W każdym razie lepiej by było gdyby żadnego nie zjadł.
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: UWAGA - grzyby

Postprzez AT » 2009-10-07, 18:51

Busola napisał(a):Radziłabym mu jeszcze wątrobę zbadać: Mufka Asiowa też kiedyś grzybków sie najadła i wątroba na tym ucierpiała.
Powodzenia i niech juz Biszkopt takich cyrków nie odstawia :roll:

Mufka nawet nie tyle zjadła co wzięła do pyska i potem wypluła (grzybiarze trujaki wyrzucili do jeziora a ona jak coś pływa i wygląda jak drewno to musi wziąć do pyska) i to wystarczyło. Z tym, że u nas objawy zatrucia pojawiły się po kilkunastu godzinach i tak naprawdę dopiero po czasie obstawiam, że to grzyby były przyczyną jej zatrucia.
Objawem był atak padaczkowy.Badania krwi i Usg pokazało uszkodzenie wątroby (miała wcześniej robione badania profilaktyczne i wątroba była ok więc ten stan był na pewno ,,nagły")
Warto zbadać narządy wewnętrzne bo jeśli na przykład doszło do jakiegoś uszkodzenia to lepiej wspomóc lekami powrót do zdrowia. Choć jak psiak miał szybko płukanie żołądka to może nie zdążył organizm wchłonąć toksyn.
Kciuki za zdrówko trzymamy
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: UWAGA - grzyby

Postprzez swobodziak » 2009-10-07, 18:55

chociaz moje psy nie interesują się nimi ale widac,ze to nie żarty trzeba uważać,zdrówka zyczymy
Avatar użytkownika
swobodziak
 
Posty: 635
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-04, 18:58
Lokalizacja: Swoboda koło Zgierza
psy: Berneński Pies Pasterski i Shiba
Hodowla: Swobodne Życie FCI

Re: UWAGA - grzyby

Postprzez Agama » 2009-10-07, 20:19

zdrówka maleńki i nie strasz pańci
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Następna strona

Powrót do - Choroby układu pokarmowego, zatrucia i alergie pokarmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron