czy to jest normalne że mój piesek zjada swoją kupkę????

Moderator: Anirysova

Re: czy to jest normalne że mój piesek zjada swoją kupkę????

Postprzez MagdaMR » 2009-03-27, 10:58

Świetne wiadomości! Maluch ma wielkie szczęście!
Kurcze, że też nie ma kary na takich handlarzy... :evil:
Avatar użytkownika
MagdaMR
 
Posty: 420
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 16:26
Lokalizacja: Izabelin k. Warszawy
psy: hovawarty Alfred[*] i Era, OB Belga, mix Gawrosz

Re: czy to jest normalne że mój piesek zjada swoją kupkę????

Postprzez izu » 2009-03-27, 11:11

Wszystkiego dobrego Dolarkowi - zanim sie obejrzysz wyrośnie z niego wielki pies :-)
A walka z pseudohodowlami, to niestety ... z wiatrakami :evil:
Avatar użytkownika
izu
 
Posty: 988
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-01, 01:21
Lokalizacja: Dębiec k. Wielunia
psy: Łobuz(*)2001-2013 , Demi, Hiko(chin) i Szelma

Re: czy to jest normalne że mój piesek zjada swoją kupkę????

Postprzez talla000 » 2009-03-27, 12:32

No tak wiem...
Ale bardzo chciałam mieć Psiaka w domu .. Teraz już mam nauczkę i następnym razem nie kupie od handlarza .. I Moi znajomi również ... :mrgreen:
He he już mi się wydaje że troszkę urósł .. bo łapkami sięga już dalej na tapczanie.. (jak próbuje wejść ) .. Chyba że już tak się rozbestwił i opanował skok łapkami na tapczan :]
Avatar użytkownika
talla000
 
Posty: 43
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-25, 13:04
Lokalizacja: Poznań & Sieraków
psy: Berneński Pies Pasterski - DOLAR

Re: czy to jest normalne że mój piesek zjada swoją kupkę????

Postprzez Wydra » 2009-03-28, 00:59

[quote="Busola"]Roma, a może wet miał na mysli 4 posiłki plus mleko.

Oczywiście ,że tak bo przecież mleko w tym wieku to też posiłek a od 8 tygodnia pięć x ale już bez mleka
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: czy to jest normalne że mój piesek zjada swoją kupkę????

Postprzez Busola » 2009-03-28, 11:10

i mam jeszcze takie przemyslenia w związku z tą sytuacja...
nie będę sie rozpisywac o konieczności odpowiedniego doboru hodowli, rodowodach itp. bO AKURAT NA TYM FORUM JEST niewielu których by trzeba "uświadamiać" ;-)
ale
dla Dolara - bardzo dobrze sie stało - ma troskliwą opiekunkę i oby życie miał usłane kośćmi :-)
dla Natalii - troche mniej dobrze - ma wymarzonego berna, jednak jesli pobędzie troche na forum i uwaznie poczyta, uświadomi sobie że juz całe dolarowe życie będzie musiała na niego uważać - jednym słowem być może "śpi na bombie" :roll:
dla wszystkich nienarodzonych psiaków potencjalnie "wyprodukowanych" przez "TAKICH" handlarzy - TRAGEDIA, bo Natalia dała im pretekst by za kilka miesięcy ponownie pokryć mame Dolara, wypuścić szczonki w wieku 4 tygodni i dorobic sobie na telewizor kosztem cierpienia fizycznego i psychicznego zwierząt :-?
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: czy to jest normalne że mój piesek zjada swoją kupkę????

Postprzez talla000 » 2009-03-31, 11:08

Witam Was..
:cry: :cry: Nie mam już sił na Mojego Dolara.. Przystosowałam się do Waszych jak i weterynarza rad i nie pomogły .. Dolar dalej w nocy zjada swoje kupki .. Jak nie usłyszę, że Mały się obudził.. :roll: .. Byłam z Małym na dworze wczoraj i też chciał zjeść .. Przez kilka dni było OK .. a od dwoch dni znów zjada.. a menu Dolarowi nie zmieniłam . cały czas coś dodaje coś nowego.... Witaminy dosteje .. nie wiem już co robić ..
POMOCY PROSZĘ WAS...
pozdrawiam .,,
Avatar użytkownika
talla000
 
Posty: 43
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-25, 13:04
Lokalizacja: Poznań & Sieraków
psy: Berneński Pies Pasterski - DOLAR

Re: czy to jest normalne że mój piesek zjada swoją kupkę????

Postprzez Tess » 2009-03-31, 11:47

Zacznij dolarowi podawać jogurt naturalny - łyżkę do każdego posiłku - być morze mały ma zaburzenia flory bakteryjnej w jelitach i to jest przyczyną, możesz również kupić w aptece kaspułki z bakteriami działającymi w przewodzie pokarmowym, ale spróbuj najpierw naturalnie - jogurtem lub actimelem. I pilnuj malucha! Szczeniaki, które miałam na wychowaniu przywiezione ze stajni i zabiedzone też zjadały odchody - po jakimś miesiącu wszystko się unormowało, ale przez miesiąc trzeba było pilnować! Powodzenia!
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: czy to jest normalne że mój piesek zjada swoją kupkę????

Postprzez Ewa z Dżoszem » 2009-03-31, 13:52

Jak już masz opanowane żywienie (mały dobrze przybiera na wadze), podany program szczepień, odrobaczenia, zakup koniecznie dobrą książkę o odchowywaniu i wychowywaniu szczeniąt. Mały jest w takim wieku, że powinien jeszcze uczyć się i bawić w swoim gnieździe - z matką i rodzeństwem - w wieku 6 tygodni zaczyna najważniejszą fazę socjalizacji z ludźmi. Trzeba się nauczyć, co robić, żeby wyrósł na psa spokojnego, pewnego siebie, oswajać umiejętnie wszelkie domowe dźwięki, kontaktować z ludźmi, samochodami, z ulicą - też w odpowiedni sposób. Żeby nie było za dużo bodźców, bo to też źle. Ważne jest jak podchodzić do psiaka, jak głaskać, podnosić do góry, oswajć z takim stresem i pokazywać, że od człowieka dostaje to, co najlepsze, co mu będzie potrzebne w dorosłym psim berneńskiom życiu. Docelowo osiągnie około 50 kg wagi, nie będzie puchatą kuleczką, a wielkim pięknym psiurem. Ma już trochę niedoboru kontaktu z własną sforą - nie wiadomo, czy będzie umiał identyfikować się z innymi psami, czy sam wie, że jest psem (czy nauczył się mowy ciała i poznał hierarchię stada). Będzie wchodził w fizjologiczne fazy lęku - trzeba wiedzieć jak sobie z tym radzić. Ta wiedza przekracza ramy forumowego maila, trzeba już czytać i uczyć się razem z Dolarem.
Polecam "Jak wychować szczenię" autorstwa Mnichów z New Skete (http://www.galaktyka.com.pl).
Gdzieś ktoś podał na forum niedawno bardzo dobrą listę lektur - przypomnijcie proszę - może Natalia sobie wybierze coś innego.
Nie możesz zaniedbać wychowania, bo to, czego nie zrobisz do 14 tygodnie życia psa będzie nie do odrobienia w późniejszym jego życiu.
To jest bardzo ważne.
Jeśli nie możesz kupić książki (tej, czy innych)- koniecznie skontaktuj się z kimś, kto pomoże Ci wychowywać i socjalizować Dolara.

Co do żywienia - niedługo trzeba będzie rozszerzać dietę o galaretkę z kurzych łap - bogatą w elementy chrzęstne- bardzo potrzebne do rozwoju aparatu ruchu - stawów i więzadeł, Arthroflex w dawkach profilaktycznych lub inne dodatki niezbędne dla prawidłowego rozwoju szczenięcia, które rośnie w nieprawdopodobnym tempie, przybierejąc śrdnio 1 kg na tydzień (do pewnego czasu, naturalnie). Jak zjada kupki - sprzątać po pierwsze- jak napisały dziewczyny, dodać probiotyk - naturalny jogurt (jeśli ma po nim biegunki, to lakcid albo lacidofil lub coś z probiotyków wetetynaryjnych,np EM-Probiotyk)

Pokazuj małemu świat, ale nie prowadź w miejsca, gdzie są psie odchody i w ogóle psy dorosłe. Mały nie jest zaszczepiony a i z mlekiem mamy nie dostał odpowiednich przeciwciał - jest bezbronny wobec wszelkich choróbsk - bardzo niebezpiecznych dla szczeniąt. Najlepiej pokazywać świat z perspektywy nosidełka lub wygodnej torby, siadać na ławeczce w parku, gdzie na pewno przyjdą nieznajomi i będą głaskać - tak się socjalizuje z obcymi - dorosłymi i dziećmi. Ale jeszcze nie w tej chwili - jest za malutki.

Czy zjadł tabletkę na robaki? Są też preparaty płynne dla szczeniąt. Nasz wet podaje lek na robale maluchom sam w gabinecie, sprawdza, czy dobrze połknęły. Pamiętaj, najpierw odrobaczanie, potem szczepienie.
Jeśli to wszystko wiesz, to przepraszam, że się wtrącam.
Wszystkiego dobrego.
Avatar użytkownika
Ewa z Dżoszem
 
Posty: 406
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-12-19, 22:23
Lokalizacja: Lublin

Re: czy to jest normalne że mój piesek zjada swoją kupkę????

Postprzez Guard » 2009-03-31, 16:57

Super cenne informacje!
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: czy to jest normalne że mój piesek zjada swoją kupkę????

Postprzez Barbapapa » 2009-04-01, 09:12

Ewa z Dżoszem napisał(a):Gdzieś ktoś podał na forum niedawno bardzo dobrą listę lektur - przypomnijcie proszę - może Natalia sobie wybierze coś innego.

Proszę:

Alteri poleca :
Publikacje polskojęzyczne
Celina del Amo "Grzeczny pies. Zrozumieć i wychować"
Celina del Amo "Szkolenie psów krok po kroku"
Gwen Bailey "Co myśli mój pies"
Gwen Bailey "Szczenię doskonałe"
Gwen Bailey "Szkoła szczeniąt"
Gerilyn J. Bielakiewicz "Tresura psów - poradnik bez kantów"
Stanley Coren "Jak rozmawiać z psem"
Stanley Coren "Inteligencja psów"
Stanley Coren "Tajemnice psiego umysłu"
Pamela Dennison "Pozytywne szkolenie psów dla żółtodziobów"
Nicholas Dodman "Pies, który kochał zbyt mocno"
Jean Donaldson . Pies i człowiek. Jak żyć zgodnie pod jednym dachem?
Jan Fennell "Zapomniany język psów"
John Fisher "Okiem psa"
John Fisher "Dlaczego mój pies...?"
Jacek Gałuszka "Aria, do mnie! Skuteczna nauka przywoływania"
Bogusław Górny, Zofia Mrzewińska "Sam wychowasz swojego psa"
Konrad Lorenz "I tak człowiek trafił na psa"
Andrzej Kłosiński "Kliker. Podstawowe wiadomości na temat treningu z użyciem klikera"
Pat Miller "Nasz wierny przyjaciel pies"
Desmond Morris "Dlaczego pies merda ogonem"
Zofia Mrzewińska "Jak rozmawiać trzeba z psem"
Zofia Mrzewińska "Po obu końcach smyczy"
Zofia Mrzewińska "Psim zdaniem"
Zofia Mrzewińska "Z kluczem do psa"
Karen Pryor "Kliker - skuteczne szkolenie psa"
Karen Pryor "Najpierw wytresuj kurczaka"
Turid Rugaas "Sygnały uspokajające"
Inki Sjosten "Obedience - trening posłuszeństwa"
Barbara Waldoch "Pozytywne szkolenie psów"

Pozycje anglojęzyczne
Raymond & Lorna Coppinger "Dogs"
Jean Donaldson "Dogs Are From Neptune"
Jean Donaldson "Mine!"
John Fisher "Understanding the Behaviour of the Pet Dog"
Temple Grandin, Mark J. Deesing "Genetics and the Behavior of Domestic Animals"
James O'Heare "Canine Aggression Workbook"
James O'Heare "Dominance theory and dogs"
James Serpell "Domestic Dog"
Morgan Spector "Clicker Training for Obedience"
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: czy to jest normalne że mój piesek zjada swoją kupkę????

Postprzez Barbapapa » 2009-04-01, 09:13

Mnisi piszą książki plącząc różne sprawy, na początek to nie najlepsza publikacja. :)
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: czy to jest normalne że mój piesek zjada swoją kupkę????

Postprzez Ewa z Dżoszem » 2009-04-01, 15:06

Barbapapa napisał(a):Mnisi piszą książki plącząc różne sprawy, na początek to nie najlepsza publikacja. :)


Dzięki za przypomnienie listy lektur :-)
Mnie się książki Mnichów z New Skete bardzo przydały. Ta, o której piszę - "Jak wychowywać szczenię" - dość dokładnie omawia rozwój i potrzeby szczenięcia. Akurat takie ujęcie tematu mnie bardzo odpowiada :-)
Mnogośc propozycji jest wielka. Myślę, że każdy może znaleźć coś dla siebie.
Avatar użytkownika
Ewa z Dżoszem
 
Posty: 406
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-12-19, 22:23
Lokalizacja: Lublin

Re: czy to jest normalne że mój piesek zjada swoją kupkę????

Postprzez Busola » 2009-04-01, 15:42

ja wychowałam Dalmiske na tej książce i bardzo ją sobie chwalę, i polecam ;-)
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: czy to jest normalne że mój piesek zjada swoją kupkę????

Postprzez talla000 » 2009-04-01, 18:29

Witam Was serdecznie :]
Bradze dziękuje za cenne rady.. Są mi bardzo potrzebne.. Co nie które rzeczy już wiem ale dla przypomnienia dobrze że piszecie !!
Co do kupek .. to cały czas sprzątam, ale w nocy nie jestem w stanie być 24 h na nogach .. Zwłaszcza że teraz jestem w ciąży .. Staram się czujnie spać ale nie zawsze mi się to udaje ..
Maluszek był odrobaczony i jedzie teraz 15.04 na szczepionkę ze Mną do weterynarza.
Książkę muszę zakupić . Dziękuje za spis treści :]
Spaceruje z Maluszkiem w miejscach gdzie nie ma prawa się zarazić ..
Ma kontakt z Psiakiem Mojego Ojca.. Bokserem 5 letnim Nestorem i Psiakiem Babci 7 letnim kundelkiem Pikusiem.. Biegaja sobie razem jak jadę do siebie ..
Mały faktycznie dopiero oswaja się z otoczeniem i ludźmi.. i bardzo dobrze mu to wychodzi .. na początku to faktycznie piszczał za każdym pieszym :/
Rośnie jak na drożdżach.. Urósł strasznie he he od czasu kiedy Go pierwszy raz zobaczyłam :]
Co tu jeszcze pisać .. Na razie jest ok
I jeszcze raz bardzo dziękuje za te rady .
Avatar użytkownika
talla000
 
Posty: 43
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-25, 13:04
Lokalizacja: Poznań & Sieraków
psy: Berneński Pies Pasterski - DOLAR

Re: czy to jest normalne że mój piesek zjada swoją kupkę????

Postprzez Tańka » 2009-04-01, 22:03

Bardzo się cieszę!To ile czasu mu poświęcisz teraz , zaowocuje w przyszłości.U nas, to się sprawdza :-D
Tańka
 
Posty: 1281
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-15, 19:31
psy: Yokozuna z Deikowej Doliny (*), Echo mix

Re: czy to jest normalne że mój piesek zjada swoją kupkę????

Postprzez talla000 » 2009-04-02, 22:01

Poświęcam Dolarowi cały dzień ... i prawie całą Noc.. Jak tylko zapiszczy czy podejdzie do łóżka to Ja się już budzę .. Wiedz Dolar ma Mnie prawie 24 h tak jak Ja mam Jego .. Już mój Partner jest zazdrosny he he ,że poświęcamy sobie dużo czasu .. Ale Oni tęż bardzo przepadają za sobą.. Maja całe popołudnie dla siebie :] .. i Dolarek Mnie już odstawia na bok .. he he ... Bo Pan wrócił z pracy .. :lol:
Co pisać Dolar jest cały czas z Nami .. No chyba że wychodzę do lekarza to zostaje Sam .. :cry: I Mu jest przykro piszczy przy drzwiach aż Mnie serce sie kraje .. Ale musi się nauczyć .. :]
Powili dojrzeiemy do wpracy... Teraz sie razem docieramy.. Idę sięBawić z Małym Bo Mnie tu podgryza i szczeka na Mnie .. :mrgreen:
Pozdrawiamy i Spokojnej Nocy życzymy
Natalia i Dolar :-P
Avatar użytkownika
talla000
 
Posty: 43
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-25, 13:04
Lokalizacja: Poznań & Sieraków
psy: Berneński Pies Pasterski - DOLAR

Re: czy to jest normalne że mój piesek zjada swoją kupkę????

Postprzez Hekate » 2009-04-02, 22:38

super, widze zę Dolarek miał szczęście i trafił na wspaniałą pańcie, nic dziwnego ze chce abyś się zajmowała tylko nim :mrgreen:
zapraszam do założenia galeri Dolarkowi, tak szybko rosna :roll:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: czy to jest normalne że mój piesek zjada swoją kupkę????

Postprzez talla000 » 2009-04-05, 12:14

Witam Was i Moj Kochany Dolarek :->
Jesteśmy właśnie z Małym na wakacjach u \mojej rodzinki.... Czyli w Sierakowie... Ma tu duuużo przestrzeni na biega, figluje cały czas he he .. Dolar robi już duże postępy,piszczy jak chcę wyjść na dwór się załatwić... hi hi ...Zdaży się Maluszkowi załatwić w domu ale już bardzo rzadko ;-) .. rośnie jak na drożdzach ... \jest już taki duży :-P ... Dziś jedziemy do Puszczy Noteckiej więc mały będzie miał fotki .(bo galeria Dolara jest w Poznaniu u \mnie w Domu) .. to zrobię galerię Dolarowi ... Nie macie pojęcia ile Dolar radości mi już wniósł w moje Zycie .. źle zrobiłam kupując go od handlarza ale nie żałuje tego wyboru teraz Dolar jest mi bardzo potrzebny i nie oddałabym \go za żadne skarby :] ...
pozdrowienia
Avatar użytkownika
talla000
 
Posty: 43
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-25, 13:04
Lokalizacja: Poznań & Sieraków
psy: Berneński Pies Pasterski - DOLAR

Re: czy to jest normalne że mój piesek zjada swoją kupkę????

Postprzez Anna Rozalska » 2009-04-05, 14:40

Uważajcie w tej Puszczy na kleszcze. Mn nadzieję, że mały zabezpieczony przed tym dziadostwem.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: czy to jest normalne że mój piesek zjada swoją kupkę????

Postprzez annanxo » 2009-04-05, 20:58

Tess napisał(a):Zacznij dolarowi podawać jogurt naturalny - łyżkę do każdego posiłku - być morze mały ma zaburzenia flory bakteryjnej w jelitach i to jest przyczyną, możesz również kupić w aptece kaspułki z bakteriami działającymi w przewodzie pokarmowym, ale spróbuj najpierw naturalnie - jogurtem lub actimelem.


Mogą pomóc żwacze wołowe lub Rumen
annanxo
 
Posty: 131
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-01-13, 21:30
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Choroby układu pokarmowego, zatrucia i alergie pokarmowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości